Wstawiamy implanty – jak się przygotować? na co uważać?

piękny uśmiech

30 listopada 2015 • Zdrowie i uroda • wejść: 3343

Wstawianie implantów to zabieg chirurgiczny, w związku z czym są pewne przeciwwskazania do jego wykonywania, a także rzeczy, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Niewątpliwie jest to spora ingerencja w organizm, bowiem wprowadzane do niego jest ciało obce. Zanim więc zdecydujemy się na zabieg, sprawdźmy, czy może być u nas wykonany, jak należy się do niego przygotować, na co uważać i gdzie się w tym celu udać?

Czym jest zabieg wstawiania implantów?

Zabieg ten odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub pod pełną narkozą, dlatego warto aby implanty wstawiał doświadczony implantolog, polecanych specjalistów można zleźć w serwisie implantmasterspoland.pl. By móc zakwalifikować osobę do takiej operacji najpierw musi przeprowadzić szczegółowy wywiad i badanie. Nie jest to bowiem zabieg dla każdego. Implantów nie wszczepia się u osób, które leczą się onkologicznie, immunologicznie, które chorują na serce, albo przeszły zawał. Wyklucza się także osoby cierpiące na niektóre choroby kości, oczekujące na organy do przeszczepu i dzieci poniżej 18 roku życia.

Jakie są przeciwwskazania dp wstawiania implantów?

Implantolog może nie zgodzić się na wszczepienie implantów u osoby z cukrzycą, chorobami tarczycy, po radioterapii szyi lub twarzy, a także w przypadku ciąży, uzależnienia od papierosów, narkotyków lub alkoholu. Zdarza się, że lekarz może czasowo odmówić wykonania zabiegu, do momenty, gdy pacjent nie wyleczy zębów lub błony śluzowej jamy ustnej, czy też innych miejsc w których mógł rozwinąć się stan zapalny.

Gabinet dentystyczny i zabieg

Jak się przygotować do zabiegu wszczepienia implantów?

Pierwszym krokiem powinno być spotkanie z implantologiem i omówienie zabiegu. Lekarz musi przeprowadzić dokładny wywiad i badanie. To dzięki niemu może zakwalifikować osobę do wszczepienia implantów. Może także zaproponować, by wykonać wcześniej odbudowę kości lub tkanek miękkich, a nawet leczenie ortodontyczne. Jeśli lekarz uzna, że wywiad i badanie dentystyczne nie są dla niego wystarczające, może zlecić wykonanie dodatkowych badań.

Dzięki spotkaniu z lekarzem i rozmowie wstępnej, możemy rozwiać wszelkie wątpliwości. Dobry implantolog odpowie na wszelkie nurtujące nas pytania, gdyż ważne są dla niego zdrowie i spokój pacjenta. W czasie rozmowy powinniśmy poprosić o przybliżenie czasu trwania leczenia oraz kosztów, które będą z tym związane. Warto porozmawiać także o ryzyku, gwarancjach i odpowiedzialności spoczywającej zarówno po stronie lekarza, jak i pacjenta.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przed zabiegiem chirurgicznym?

Wszczepienie implantów to zabieg chirurgiczny, wykonywany więc musi być w warunkach pełnej sterylności. Zwróćmy więc uwagę na to, jak wygląda klinika, gabinet, przyrządy i przybory. Pamiętajmy też, że jest to operacja wykonywana w znieczuleniu lub pod pełną narkozą, musimy więc czuć się tam swobodnie i bezpiecznie. Inną ważną kwestią, którą powinniśmy sprawdzić, jest upewnienie się, czy lekarz, który ma przeprowadzać zabieg ma ku temu specjalne kwalifikacje. To z pozoru oczywistość, jednakże o tym nie zapominajmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *