Zima to czas, kiedy nasze włosy stają się łamliwe, wysuszone i pozbawione blasku. Częste zmiany temperatury i centralne ogrzewanie zdecydowanie nie służą naszym włosom. Po zimie tracimy ich więcej niż w normalnych warunkach ze względu na osłabienie cebulek włosowych. Praktyczne rady i wskazówki pomogą Ci doprowadzić włosy do zdrowego stanu.
• Zdiagnozuj problem i podejmij kroki
• Wypróbuj olejowanie włosów
• Wykonaj peeling skóry głowy
• Dokładnie umyj włosy
• Postaw na domowe odżywianie
Zdiagnozuj problem i podejmij kroki
Zanim jednak podejmiesz kroki – zdiagnozuj problem, zastanów się, co jest realną przyczyną złego stanu włosów. Pamiętaj, że są one odzwierciedleniem Twojego stanu zdrowia. Po zimie organizm może być pozbawiony wielu witamin i mikroelementów, zastosuj więc odpowiednią suplementację, która uzupełni niedobory ważnych składników w organizmie.
Wypróbuj olejowanie włosów
Jeśli jesteś posiadaczką włosów cienkich to zapewne często spotykasz się z opinią na temat tego, że nie należy stosować odżywek. To jest nieprawda. Stosuj je, ale najlepiej te naturalne. Co jakiś czas zastosuj olejowanie włosów naturalnymi olejami, nie wolno jednak robić tego zbyt często, ponieważ takie zabiegi obciążają włosy. Naturalne składniki występujące w olejach roślinnych wzmacniają włosy przez co odzyskują one blask i sprężystość.
W wyniku częstego stosowania pianek, lakierów i żelów na włosach powstaje cienki film będący przyczyną wielu problemów. Warto więc wykonać peeling skóry głowy połączony z masażem. Twoje włosy odzyskają równowagę jeśli zastosujesz się do trzech prostych kroków.
Wykonaj peeling skóry głowy
Krok pierwszy – oczyszczanie
Przepis:
- 2 łyżki kawy,
- 0,5 łyżki soli średnioziarnistej,
- 5 łyżek dowolnej odżywki (organicznej).
Połącz dokładnie wszystkie składniki, uzyskując jednolitą konsystencję, następnie delikatnie wymasuj nią włosy i skórę głowy.
Dokładnie umyj włosy
Krok drugi – mycie
Przepis:
- skórka z cytryny – 1 łyżeczka (tylko żółta część),
- sok z cytryny – 2 łyżeczki,
- 5 łyżeczek organicznego szamponu do mycia włosów
Wymieszać starannie wszystkie składniki i pozostawić na ok. pół godziny, aby wszystkie składniki się połączyły. Następnie, aby uzyskać jednolitą konsystencję, można przecedzić szampon przez włosy. Uwaga! Dłuższe stosowanie szamponu może nieco rozjaśnić włosy.
Postaw na domowe odżywianie
Krok trzeci – odżywianie
Przepis:
- 2–3 żółtka (w zależności od długości włosów),
- nafta kosmetyczna (do włosów suchych 2 łyżeczki, do tłustych 1 łyżeczka),
- 10 dkg drożdży.
Połączyć składniki i nałożyć na włosy na minimum pół godziny. Owinąć włosy folią lub ręcznikiem, aby utrzymać ciepło. Po spłukaniu odżywki należy umyć włosy szamponem.
Piękne włosy to wizytówka każdej kobiety. Dbanie o nie powinno być codzienną czynnością. Spośród wielu dostępnych na rynku produktów kosmetycznych należy wybierać te które w swoim składzie zawierają naturalne składniki pochodzenia roślinnego. Niektóre substancje chemiczne są bardzo agresywne dla skóry głowy i dla włosów. Powodują nadmierne ich obciążenie lub wysuszenie.
Na pewno wypróbuje przepis na maseczkę 😉 Co do peelingu skóry głowy – jestem zaskoczona – nie wiedziałam, że należy go robić