Prowadzisz własną restaurację, zakład przetwórstwa mięsnego lub produkujesz żywność na większą skalę? Nie wiesz co zrobić, aby Twoje wyroby były bardziej atrakcyjne, a przy tym nie straciły na jakości? Sprawdź naturalne przyprawy i aromaty dla gastronomii.
✅ Wzbogacanie smaku potraw
✅ Jak powstają naturalne przyprawy?
✅ Czy warto stosować w gastronomii przyprawy bez E?
Wzbogacanie smaku potraw
To, że przyprawy wpływają na smak oraz atrakcyjność potraw oraz wszelkiego rodzaju wyrobów, wiadomo już od dawna. Jednak przez ostatnich kilka lat, do różnych produktów, dodawane były niekoniecznie naturalne polepszacze smaku. Konsumenci, choć na początku nie zdawali sobie sprawy z tego co jedzą, teraz są już bardziej uświadomieni i coraz częściej unikają zakupu towarów złej jakości, ze składem ledwo mieszczącym się na opakowaniu. To jest szansa dla Ciebie, aby wybić się na tle konkurencji. Robiąc tak niewiele, bo stosując naturalne przyprawy i aromaty (przykład: http://tonato.pl/produkty/przyprawy_naturalne_i_aromaty), jesteś w stanie wpłynąć na atrakcyjność swoich wyrobów, odróżniając się tym samym od firm, które nadal stosują łatwiejsze, choć o wiele mniej opłacalne techniki. Sprawdź zatem jak wybierać naturalne przyprawy.
Jak powstają naturalne przyprawy?
Naturalne przyprawy powstają w wyniku suszenia w odpowiednich warunkach. Proces ten jest również idealnym sposobem na konserwację ziół i innych produktów stosowanych w przyprawach, ponieważ zapewnia im długą przydatność do spożycia. Do tego, nie wymaga wykorzystywania syntetycznych dodatków. Obecnie coraz bardziej popularne staje się również suszenie w niskich temperaturach. Ta metoda pozwala na uzyskanie właściwości produktu końcowego, porównywalnych do stanu początkowego. Co to oznacza? W efekcie końcowym, suszone przyprawy tracą o wiele mniej witamin i barwników, niż przy tradycyjnym suszeniu.
Czy warto stosować w gastronomii przyprawy bez E?
Odpowiedź na to pytanie jest prosta i jednoznaczna – zdecydowanie opłaca się stosować w gastronomii przyprawy bez E. Po pierwsze – wszelkie sztuczne polepszacze smaku są całkowicie niepotrzebne. Naturalne przyprawy same w sobie są bardzo aromatyczne i nie potrzeba im żadnych dodatków,. A do tego suszenie jest wystarczającą metodą konserwacji. Po drugie – często całkowicie naturalne produkty są tańsze od tych, do produkcji których wykorzystano syntetyczne składniki. A jeśli zależy Ci na redukcji kosztów w Twojej działalności, to kupuj przyprawy w ilościach hurtowych. Ze względu na ich trwałość, na pewno nie przekroczysz daty przydatności do spożycia, a dzięki kupowaniu w tak dużych ilościach (to może być nawet 10 kg) zaoszczędzisz i zachowasz wysoką jakość swoich wyrobów.
Jeśli prowadzisz biznes związany z branżą gastronomiczną, to nawet nie masz nad czym się zastanawiać – o wiele bardziej opłaci Ci się stosowanie naturalnych przypraw i aromatów. Pod względem ekonomicznym, nic na tym nie stracisz, a sporo zyskasz, gdy klienci zauważą i docenią jakość Twoich wyrobów. Na pewno uda Ci się również w ten sposób stworzyć pozytywny wizerunek na rynku. Dlatego wyjdź naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i postaw na naturalne produkty.
Uwielbiam Muzeum Narodowe w Warszawie, zawsze jak jestem w stolicy to idę tam z moim chłopakiem na randke :)