Cenisz sobie urządzenia, które są mobilne i dają ci możliwość pracy w różnych miejscach? Jesteś fanką wszelkich nowinek technologicznych i gadżetów, które ułatwiają ci dostęp do sieci internetowej i kontakt z innymi ludźmi? A może często podróżujesz i marzysz o lekkim i cienkim laptopie, który nie zajmie zbyt wiele miejsca w walizce? Idealnym rozwiązaniem w każdej z tych sytuacji jest Ultrabook.
- Czym są ultrabooki?
- Dlaczego ultrabooki są dobre dla kobiet?
- Podstawowe różnice między ultrabookiem na normalnym laptopem
- Tablet a ultrabook
Czym są ultrabooki?
Ultrbook to odmiana notebooka, która tworzy obecnie zupełnie nową klasę wśród tego typu urządzeń. Są to cienkie i bardzo wydajne laptopy, które stworzyła firma Intel. Na rynku pojawiły się po raz pierwszy w 2011 roku i od tego czasu ich popularność stale rośnie. Bardzo duży wybór ultrabooków oferują nam sklepy internetowe, warto zajrzeć np. na stronę zadowolenie.pl/komputery-i-laptopy/ultrabooki. Ultrabook łączy w sobie takie zalety jak wydajność i mobilność. Dotychczas, gdy zależało nam na dobrej jakości sprzęcie, który ma duże możliwości obliczeniowe, szybko i długo pracuje bez podłączenia do stałego źródła energii, byliśmy skazani na bardzo duże, ciężkie i nieporęczne laptopy. Na szczęście to już się zmieniło i na wzór tabletów oraz notebooków firmy Apple, Intel opracował technologię łączącą w sobie funkcjonalność dużych komputerów osobistych z mobilnością tabletów.
Dlaczego ultrabooki są dobre dla kobiet?
To oczywiste. Komu najbardziej zależy na tym, żeby narzędzie ich pracy było lekkie, sprawne, a do tego pięknie się prezentowało? Pod tym względem kobiety są na prawdę wymagającymi klientami. Biorąc pod uwagę, że coraz więcej kobiet prowadzi bardzo aktywny tryb życia jednocześnie rozwijając swoją karierę, to ultrabooki są dla nich wymarzonym narzędziem do pracy. Także design jest bardzo zachęcający, charakteryzuje go nowoczesność i elegancja.
Podstawowe różnice między ultrabookiem na normalnym laptopem
Jak już wspominaliśmy, podstawową różnicą jest wielkość w stosunku do wydajności. Ultrabooki są lekkie i bardzo cienkie, a konkretnie najnowsza generacja nie przekracza 2 cm grubości (jeśli ekran ma 13 cali lub mniej) oraz 2,3 cm dla modeli z ekranie o przekątnej 14 cali lub większych. Podobnie waga nie powinna przekraczać odpowiednio 1,8 kg i 2,3 kg. Kolejną zaletą ultrabooków jest długość czasu pracy baterii, która obecnie wynosi standardowo 8 godzin. Aby urządzenie mogło nosić miano ultrabooka musi ponadto być bardzo szybko gotowe do pracy zarówno po włączeniu, jak i wybudzeniu ze stanu hibernacji.
Tablet a ultrabook
To, co dotychczas mogło stanowić przewagę tabletów nad ultrabookami, to ekran dotykowy. Jednak coraz więcej firm wyposaża swój sprzęt także w to udogodnienie. Oczywiście tablety wciąż są mniejsze i bardziej poręczne niż ultrabooki, jednak ich wydajność jest na znacznie niższym poziomie.
Najważniejsze i chyba to jest wystarczające. Dla mnie łatwość przenoszenia jest istotna, a że często pracuje na komputerze w różnych miejscach ma to jednak duże znaczenie.
A jak jest z wydajnością takiego ultrabooka? Przez to, że jest cieńszy, nie są pogorszone jego parametry?