Zakopane dla narciarzy

czerwone i żółte narty na śniegu

29 stycznia 2015 • Turystyka i Sport • wejść: 2261

Zakopane nazywane jest zimową stolicą Polski i nie ma w tym żadnej przesady. Każda osoba, która jeździ na nartach lub snowboardzie chętnie przybywa w ten rejon, by spędzić trochę czasu na okolicznych stokach. Infrastruktura narciarska jest tu tak dobrze rozwinięta, że zarówno początkujący, jak i zaawansowani pasjonaci śnieżnego szaleństwo znajdą tu coś dla siebie.

Gdzie nocować w Zakopanem?

Niezależnie od tego, czy to ferie, czy zimowy urlop, najwięcej Polaków chce go spędzić właśnie w Zakopanem. Wynika to z faktu, że wokół tej miejscowości znajduje się wiele wyciągów narciarskich o różnym stopniu trudności. Mnóstwo narciarzy wynajmuje więc wygodny apartament w centrum Zakopanego (jednym z wartych wspomnienia apartamentów jest zakopaneapartamenty24.pl/property/apartament-centrum-2-w-zakopanem-tuz-przy-krupowkach/), by cieszyć się zarówno atrakcjami tego wspaniałego miasta,  jak i po to, by posiadać świetną bazę wypadową na wszystkie okoliczne stoki.

Jakie są zimowe atrakcje w Zakopanem?

Dodatkową atrakcją, która przyciąga turystów w tym okresie są skoki narciarskie. Zwykle na początku roku organizowany jest tu Puchar Świata, na który zjeżdża się światowa czołówka, a wraz z nią wierni kibice. Polacy przybywali, by oglądać Adama Małysza, natomiast teraz podziwiają jego godnego następce Kamila Stocha. To jednak tylko dodatkowa atrakcja, jakich ich wiele.

Najpopularniejsze stoki w Zakopanem

Narciarze przybywają tu bowiem, by samemu zaznać zimowego szaleństwa i aktywnie spędzić czas na stokach. Gdzie więc możemy się udać:

  • Harenda – w tym wypadku możemy połączyć dwie przyjemności. Najpierw warto odwiedzić dom, w którym swój czas spędzał Jan Kasprowicz, jeden z najwybitniejszych poetów okresu Młodej Polski, a następnie możemy rozpocząć zimowe szaleństwo, ponieważ na osiedlu Harenda znajduje się wygodna trasa narciarska, która jest odpowiednia przede wszystkim dla osób mniej doświadczonych. Można więc tu zacząć swoją przygodę z tym sportem.
  • Polana Szymoszkowa – to miejsce, w którym można już trochę bardziej poszaleć. Dłuższa trasa ma ponad kilometr długości i charakteryzuje się większym kątem nachylenia, dzięki czemu można osiągnąć całkiem niezłą prędkość. Oczywiście obok znajduje się mala trasa, dla osób z mniejszymi kompetencjami narciarskimi. Wyciąg jest tu nowoczesny i pozwala na sprawne dostarczanie narciarzy na szczyt. Jeśli ktoś jest zainteresowany czasem zjazdu, to już śpieszę z odpowiedzią. W przypadku dłuższej trasy, mamy do czynienia z 6 minutami. Jeśli chodzi o mniejszy stok, to ma 300 metrów, ale mniejsze nachylenia sprawia, że dzieci i osoby uczące się jazdy na nartach będę mogły cieszyć się zjazdem przez 3 minuty.
  • Kotelnica Białczańska – w tym miejscu znajdziemy jeszcze bardziej zróżnicowane trasy. Do dyspozycji są tu aż cztery. Jedna z nich charakteryzowana jest jako trudna. Warto skorzystać w tym miejscu również z nartostrady, która pozwala na rozwinięcie większych prędkości. Można w ten sposób dojechać aż do ośrodka narciarskiego „Bania”.
  • Kasprowy Wierch – w zestawieniu nie mogło również zabraknąć chyba najsłynniejszej polskiej góry dla narciarzy. Sama szczyt ma prawie 2000 metrów wysokości, jednak to nie to jest główną atrakcją. Trasa całego zjazdu odbywa się terenem Tatrzańskiego Parku Narodowego, więc w czasie jazdy możemy liczyć na piękne widoki. Należy pamiętać, że trasy są tu bardzo strome i przeznaczone tylko dla bardzo zaawansowanych narciarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *