3 błędy, których powinniśmy unikać przy kupnie lampki biurkowej

Lampka biurowa, notatnik i akcesoria biurowe

28 czerwca 2018 • Dom i Ogród • wejść: 1286

Lampka biurkowa jest jednym z niezbędnych elementów biurka, przy którym pracujemy, uczymy się czy tworzymy. W sklepach czeka na nas wiele różnych modeli, które różnią się pomiędzy sobą swoim wyglądem, funkcjami, cenami. Sprawdź razem z nami 3 błędy, na które powinniśmy uważać przy poszukiwaniach najlepszej lampki biurkowej!

Lampka biurkowa bez regulacji

Jeśli chcemy wygodnie korzystać z lampki biurkowej, w takim przypadku powinniśmy poszukiwać takiej, która posiada jak najszerszą regulację. W przypadku takich lamp bardzo ważne jest, aby można było ustawić je w zależności od swoich potrzeb – snop światła powinien padać na kartkę, książkę, za komputer albo na klawiaturę.

Im więcej regulacji posiada lampka biurkowa, tym łatwiej będzie nam ustalić jej odpowiednie położenie. Możemy testować wtedy różne konfiguracje, aby znaleźć taką, która będzie mogła pasować do naszych oczekiwań. Zatem lepiej zrezygnować z takich lampek, które nie mają w ogóle żadnej regulacji albo jest ona ograniczona.

Zbyt duża lampka biurkowa

Lampka nie powinna zajmować na biurku zbyt dużej przestrzeni – im jej postawa będzie mniejsza, tym lepiej. Oczywiście, musimy jednocześnie uważać na kwestię stabilności – lampka nie powinna być na tyle lekka, aby samoczynnie się przewracać przy lekkim dotknięciu albo przesunięciu.

Najlepszym wyborem będzie lampka posiadająca płaską, ale stabilną, szeroką i ciężką podstawę. Wtedy nie będzie zawadzała nam przy korzystaniu z biurka. W sprzedaży znajdziemy też bardzo efektowne lampki posiadające podstawę z cienkiej, zawiniętej rurki albo przypominające kulę.

Nieodpowiednie źródło światła

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o ważnej kwestii, a mianowicie o źródle światła w lampce. Najlepszym wyborem będzie obecnie lampa pozwalająca na zamontowanie w niej żarówki LED albo już wyposażona w diody LED. Dlaczego warto ją wybrać? Przede wszystkim LED-y są energooszczędne, a także wyróżniają się długą żywotnością. Nie nagrzewają się także jak halogeny, dlatego możemy bez problemu chwycić klosz lampki i przesunąć go w inne miejsce.

Czarna lampa na białej komodzie

Warto też wspomnieć, że do lampki biurkowej najlepiej wybrać żarówkę dającą światło o barwie neutralnej albo chłodnej – aktywizuje i pomaga w nauce i pracy. Z kolei oświetlenie cieplejsze zachęca do relaksu i może być przeszkodą w wykonywaniu obowiązków. Gdy jednak w pomieszczeniu mamy tylko żarówki o ciepłej barwie, w takim przypadku także możemy wybrać żarówkę ciepłą do lampki biurkowej, aby zachować kompozycję w tej samej temperaturze barwowej.

Źródło: Lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl – sklep z oświetleniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *