5 najlepszych domowych sposobów na ból zęba

domowe leczenie zębów

7 maja 2014 • Zdrowie i uroda • wejść: 5356

Ból zęba, który pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie może przysparzać wielu trudności w normalnym funkcjonowaniu. Zanim zdecydujesz udać się do specjalisty możesz wykorzystać naturalne lekarstwa pomagające uśmierzyć ból zęba.

Ta nieprzyjemna dolegliwość to skutek zaistniałego stanu zapalnego. Może on być spowodowany wieloma czynnikami. Poniżej znajduje się kilka porad na temat tego, jak złagodzić lub zwalczyć ból zęba.

Czosnek w codziennej diecie

Czosnek zawiera w sobie tajemniczą substancję pod nazwą allicyna. Codzienne spożywanie ząbka czosnku uchroni Cię przed problemami w jamie ustnej. Doraźnie można go stosować w trakcie bólu przykładając do chorego miejsca. Może wystąpić nieprzyjemne uczucie pieczenia lecz nie jest to jednak nic niepokojącego. Czosnek zawiera właściwości bakteriobójcze i może być również stosowany profilaktycznie w wielu chorobach.

Czosnek

Żucie goździków

Działanie goździków, które doskonale koją ból zębów, jest znane od dawna, przede wszystkim za sprawą właściwości znieczulających i silnie odkażających. Dzieje się tak za sprawą zawartej w nich substancji zwanej eugenolem. Żucie goździków powinno pomóc zniwelować nieprzyjemne schorzenie w jamie ustnej. To właśnie ta przyprawa może pomóc Ci w walce z nieznośnym bólem zanim wybierzesz się do stomatologa.

Płukanki z solą

Sól stosowana jest od dawna w wielu dziedzinach naszego życia – od kuchni aż po przemysł. Okazuje się, że sól jest również bardzo dobrym lekiem na ból zęba, ponieważ posiada szereg właściwości. Przede wszystkim jest prostym i tanim środkiem antyseptycznym i bakteriobójczym. Domowe płukanki z solą mają działanie przeciwbólowe. Do najzdrowszych zalicza się sól morską i różową – zawierają one bardzo dużo minerałów i mikroelementów.

Masaż dłonią

Masaż dłoni jest formą akupresury. Działa na ośrodki nerwowe zlokalizowane w obrębie zęba, powodujące ból. Masaż wykonuje się w miejscu, w którym łączą się kości kciuka i palca wskazującego. Jeśli ząb boli po prawej stronie masujemy lewą rękę, jeśli ząb boli po lewej stronie wykonujemy masaż prawej dłoni. Stymulacja powinna być wykonywana przez około dziesięć minut.

Płukanki z szałwii i tymianku

W walce z nieznośnym bólem ratunkiem będzie również szałwia oraz tymianek. Zawarte w nich substancje posiadają właściwości antybakteryjne skutecznie niwelujące ból. Najlepsze efekty osiąga się stosując płukanki robione kilkakrotnie w ciągu dnia. Takie działania redukują zaistniałe stany zapalne.

Szałwia

Powyżej przedstawione sposoby są pomocne w zredukowaniu nieprzyjemnej dolegliwości, jednak w czasie pojawienia się bólu niezbędna jest konsultacja stomatologiczna, dzięki której lekarz określi przyczyny naszego cierpienia. Zazwyczaj konieczne jest leczenie ustalone przez samego stomatologa.

jeden komentarz do 5 najlepszych domowych sposobów na ból zęba

  1. Lilka pisze:

    Akupresura? To ciekawe, choć wolałabym nie sprawdzac czy działa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *