Auto detailing – nowoczesna, ekskluzywna kosmetyka samochodowa

zielony mercedes auto detailing

28 kwietnia 2016 • Motoryzacja i Transport • wejść: 2271

Samochód to nie tylko środek lokomocji, którym poruszasz się z domu do pracy. Dla wielu to również pasja, o którą należy dbać. Kiedy coś stuka, wybieramy się do mechanika. Kiedy brakuje powietrza, uzupełniamy je. Kiedy nasz samochód traci blask powinniśmy zrobić wszystko, by znowu wyglądał jak nowy. W takich przypadkach najlepiej sprawdzi się auto detailing. Czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej.

Wpływ czasu na karoserię

Współczesne karoserie wyglądają zwykle doskonale zaraz po wyjechaniu samochodem z salonu samochodowego. Z czasem jednak lakier matowieje, pojawiają się drobne rysy, a brud coraz trudniej usunąć. Na to, jak prezentuje się auto zwracamy też uwagę, kiedy kupujemy starszy pojazd. Zwykle chcemy wtedy nieco poprawić jego wygląd.

Jak dbać o lakier?

Czy możemy coś zrobić, by samochód znowu wyglądał jak nowy? Wystarczy sprawdzić auto detailing w takich firmach jak caressence.pl. Tego typu profesjonalne serwisy będą w stanie zająć się lakierem w sposób kompleksowy.

Najpierw konieczne jest dokładne oczyszczenie karoserii z wszelkich zanieczyszczeń. Kolejnym etapem jest usunięcie rys i zmatowień. Następnie nakładane są politury, których zadaniem jest wydobycie koloru lakieru i zabezpieczenie go przed kolejnymi uszkodzeniami. Dzięki takim zabiegom samochód będzie wyglądał jak nowy.

Kosmetyka wnętrza

Wnętrze również się liczy. W trakcie użytkowania samochodu poszczególne elementy tapicerki ulegają zabrudzeniu, a niektóre się zużywają. Dodatkowo w powietrzu zaczyna się unosić nieprzyjemny zapach. Można temu zaradzić w bardzo prosty sposób.

Profesjonalny serwis wyczyści nasz samochód za pomocą specjalnego odkurzacza. Nieprzyjemny zapach i grzyby usuwane są za pomocą procesu ozonowania. Na końcu skóra zostaje odpowiednio zaimpregnowana i odżywiona. Jest to szczególnie istotne w przypadku skórzanych tapicerek.

Czyszczenie samochodu od wewnątrz

Profesjonalna myjnia

Tylko czysty samochód wygląda dobrze. W domowych warunkach nie zawsze mamy możliwość dotarcia do wszystkich zakamarków. Nie zawsze mamy też na to czas. Profesjonaliści zawsze zrobią to lepiej, zabezpieczając przy okazji nasz samochód przed szybkim brudzeniem. Ciekawą opcją jest również zabezpieczenie szyb przed zbytnim oszranianiem się w czasie zimy.

Zalety auto detailingu

Tego rodzaju usługi nie tylko poprawiają wygląd samochodu, lecz również zabezpieczają go przed kolejnymi defektami. Ponadto, samochód, który poddany jest auto detailingowi czyści się znacznie szybciej, a nieprzyjemne zapachy znikają. Aby tak jednak było koniecznie wybierajmy sprawdzone serwisy, które mogą się pochwalić pracownikami z odpowiednim przeszkoleniem. Dobrze wyglądające auto to nie tylko powód do dumy, lecz również szansa na uzyskanie większego zysku przy okazji sprzedaży samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *