Awarie często spotykane w autach marki Peugeot

Samochód marki Peugeot czarny

19 października 2017 • Motoryzacja i Transport • wejść: 2209

Szukasz używanego samochodu i zastanawiasz się, jakich awarii możesz się spodziewać kupując samochód marki Peugeot? A może jeździsz Peugeotem i planujesz remont najbardziej zawodnych części, aby nic nie zaskoczyło Cię w trasie? Podpowiemy Ci jakie awarie najczęściej dotykają użytkowników aut Peugeot.

Najpoważniejsze usterki samochodów marki Peugeot

Bez wątpienia do najczęstszych problemów, z jakimi stykają się użytkownicy samochodów tego francuskiego producenta zalicza się uszkodzenie tylnej belki. Wynika to w dużej mierze ze złego stanu polskich dróg i dotyczy starszych modeli. Na szczęście problem ten jest znany naszym mechanikom i w poszukiwaniu pomocy oraz dodatkowych informacji możemy zajrzeć na przykład na stronę www.wymianatylnejbelki.pl/cena-naprawy-belki/naprawa-tylnej-belki-peugeot. Pocieszający jest fakt, że po wykonaniu naprawy tej części, zwykle samochód jest sprawny przez wiele lat. Problem ten dotyczy głównie modelu Peugeot 106, dlatego też przegląd tylnego zawszenia w tym modelu należy wykonywać bardzo regularnie.

Peugeot cabrio niebieski

Na co skarżą się właściciele Peugeotów?

Użytkownicy zwracają uwagę na pukające tylne amortyzatory, czy też problemy z przednimi wahaczami w modelach typu GT. Nie są one przystosowane do wykonywania długich przebiegów. Zdarzają się również problemy z elektryką, na szczęście niewielkie. Mogą dotyczyć one wyposażenia nowszych modeli, w których znajdują się kamery cofania, zestawy multimedialne itp., ale także elektroniki silnika w starszych modelach. Do najpopularniejszych modeli zaliczają się Peugeoty 206, zwłaszcza w wersji ze składanym dachem, który niestety z czasem zaczyna przysparzać wielu problemów. Jego sportowy wygląd i stosunkowo niska cena zachęcają, jednak dobrze jest dokonać bardzo dokładnych oględzin przed zakupem. Dosyć popularny jest również model 306, tutaj do największych wad zalicza się awaryjne łożyska oraz gumowe poduszki tylnej belki, jednak w ogólnym rozrachunku samochód ten cieszy się dobrą opinią.

Koszty utrzymania Peugeotów

Ogólnie koszty eksploatacji są zróżnicowane w zależności od tego na jaki model i z którego rocznika się zdecydujemy. Zdarza się, że problem stwarza znalezienie konkretnej części zamiennej. Peugeot nie należy to najczęściej kupowanych samochodów w Polsce, szacuje się, że co dziesiąte auto na naszych drogach jest przedstawicielem tej marki, stąd też niewielka ilość części do tych samochodów. Na rynku wtórnym pojawia się bardzo wiele modeli francuskiego producenta i ich ceny nie są specjalnie wygórowane, dlatego też kuszą nie jednego potencjalnego kupca. Ta inwestycja może się opłacić, nie mniej musimy liczyć się z tym, ze oszczędność, jaką uda nam się poczynić w momencie zakupu, może dość szybko stać się wydatkiem związanym z eksploatacją samochodu.

jeden komentarz do Awarie często spotykane w autach marki Peugeot

  1. zizo pisze:

    Każda marka ma jakieś minusy, peugeoty nie są tu więc wyjątkiem, ale czego można się spodziewać po francuskich autach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *