Biodermokosmetyki – kiedy warto stosować?

kosmetyki naturalne

2 maja 2019 • Zdrowie i uroda • wejść: 2019

Obecnie dużo mówi się o kosmetykach i właściwej pielęgnacji. Coraz częściej w niej ważne miejsce zajmują kosmetyki naturalne. Wiele z nas zmienia nawyki i w trosce o swoje zdrowie, stawia na środki pozbawione chemii. A gdzie w tym wszystkim umiejscowione są biodermokosmetyki? Czym są i kiedy warto je stosować?

Czym są biodermokosmetyki?

Najprościej jest wyjaśnić, czym są biodermokosmetyki, analizując samą nazwę. Składa się na nią bowiem oczywiście określenie produktu, a więc kosmetyku. Jednak nie chodzi o każdy słoiczek kremu z półki w drogerii.

Znaczenie zawęża dookreślenie dermo-. Dermokosmetyk jest to produkt, który powstaje w wyniku współpracy z dermatologami. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie go do konkretnych problemów skórnych. Są to kosmetyki specjalistyczne. Właśnie dlatego kupić można je przede wszystkim w aptekach. Charakteryzują się składem, który nie jest uniwersalny – należy dobrze dobrać go do cery, więc zdecydowanie łatwiej radzą sobie z tym farmaceuci.

W przypadku biodermokosmetyków mamy dodatkowo przedrostek bio-, co oznacza „naturalny”, „organiczny”. Tak więc biodermokosmetyki to produkty, które w składzie mają dodatkowo składniki pochodzenia naturalnego.

Warto zaznaczyć, że w tego typu produktach często wykorzystywane są aktywne czynniki, pozyskiwane w innowacyjny sposób. Przykładem tutaj może być wykorzystanie komórek macierzystych. Czym one są? To komórki, które występują w organizmach zwierząt i roślin. Odróżniają się od pozostałych swoimi niezwykłymi właściwościami – zdolnością do ciągłego namnażania się i różnicowania w wyspecjalizowane komórki. W kosmetyce najważniejszą ich cechą jest to, że dają potencjał wzrostu i naprawy uszkodzeń tkanki.

Komórki macierzyste w biodermokosmetykach

Chociaż nie jest to wciąż popularne, są marki, które w swoich produktach wykorzystują możliwości regeneracyjne komórek macierzystych. Oczywiście nie są to komórki ludzkie, a roślinne, czy pozyskane w inny sposób. Takie biodermokosmetki na bazie komórek macierzystych oferuje www.revitacell.pl, który w swoich produktach ma NHAC Biocervin® MIC-1. Surowiec ten powstał na podobieństwo komórek macierzystych z poroża jelenia szlachetnego. Dzisiaj w ten sposób pozyskany surowiec jest laboratoryjnie hodowany bez konieczności ponownego pozyskiwania materiału biologicznego. A dlaczego postawiono właśnie na te komórki? Przede wszystkim z uwagi na tempo wzrostu poroża jelenia. Jest to aż 2 cm na dobę. Tak więc komórki macierzyste mają bardzo dużą zdolność do szybkiej regeneracji.

Biodermokosmetyki — kiedy warto stosować?

A kiedy stosować biodermokosmetyki? Zawsze! Są to produkty przeznaczone do każdego typu cery. Oczywiście ich skuteczność będzie największa, gdy skóra jest przemęczona, wymaga regeneracji, ma oznaki starzenia. Używając kosmetyków o tak dużym działaniu regeneracyjnym, szybko zauważy się poprawę stanu cery. Tak więc warto stosować zarówno krem na dzień i na noc, jak i pod oczy. Dodatkowo pielęgnację warto wspomagać maseczką z komórkami macierzystymi. Wówczas można być pewnym, że dermokosmetyki zadziałają szybko, a przede wszystkim cera stanie się promienna, odżywiona i piękniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *