Co robić w weekend? Lista pomysłów na spędzenie weekendu

Kobieta czytająca książkę na trawie

31 sierpnia 2016 • Hobby, Ludzie i Społeczeństwo • wejść: 2309

Pracując cały tydzień z wytęsknieniem oczekujemy nadchodzący weekend i obiecujemy sobie, że spędzimy go tak jak tylko będziemy chcieli, zajmując się mnóstwem interesujących rzeczy, a gdy przychodzi co do czego, nic z tego nie wychodzi. Brak pomysłów i ochoty – to nasza bolączka. Co jednak można robić w weekend, by spędzić ten czas ciekawie?

Może tak dobra lektura?

Jeżeli lubimy czytać, a w ciągu tygodnia nie mamy czasu na to, by to robić, to weekend jest świetnym pomysłem na nadrobienie zaległości. Dobra lektura, wygodny fotel, kubek ulubionego napoju i można tak przetrawić kilka godzin. Dlaczego nie? Spędzanie czasu z ulubionymi bohaterami książek potrafi naprawdę silnie wciągnąć.

Porządki nie zrobią się same

Udowodnione jest, że bałagan lubi się robić sam. Prędzej czy później nazbiera się śmieci i choćbyśmy się starali tego pilnować, w końcu wyjdzie się z założenia, że jest tego za dużo. Weekend to dobra pora na to, by zająć się domowymi porządkami, na które zazwyczaj nie mamy czasu. Odkurzanie, mycie, wycieranie – całe mnóstwo rzeczy, które powinno się wykonać, a weekend nie bez powodu często nazywany jest czasem porządków.

Miotełka i środki czyszczące

Wyjdź z domu

Nie trzeba się cały czas kisić w domu. Gdy przychodzi weekend można postarać się o opuszczenie czterech ścian, pójść na spacer, przejechać się rowerem czy też – bardziej ambitnie – wyjechać na dwa dni z miasta, choćby w góry, albo na jakąś małą wycieczkę. To z pewnością będzie można zaliczyć do udanych pomysłów.

Idź na imprezę

Jeżeli jesteś człowiekiem o imprezowej duszy, który lubi wychodzić na miasto i obracać się wśród ludzi, takie imprezy to świetna okazja do prawdziwej zabawy. Najczęściej odbywają się one wieczorami, ale w ciągu dnia również można sobie znaleźć sporo różnych rozrywek, barów, pubów itp. Oczywiście jest to propozycja dla miłośników tego typu zabaw.

DJ w klubie

Zajmij się swoimi pasjami

Lubisz fotografować? Jeździć na rowerze? Zbierać kwiaty? Rysować? Masz jakieś inne ciekawe hobby, które w ciągu tygodnia roboczego musisz odkładać na bok? Zajmij się tym w weekend! Warto pielęgnować swoje zainteresowania i nie zapominać o nich. Działaj, ucz się, zajmuj tym, co kochasz, weekend to tylko dwa dni, które dobrze jest w pełni wykorzystać.

Poznaj swoje miasto

Często bywa tak, że w naszych miastach organizowane są różnego rodzaju imprezy, pikniki, koncerty i tak dalej, jednak nie zawsze o nich wiemy, dlatego też warto przeglądać strony internetowe naszych miast, by przekonać się o tym, co też ciekawego może się dziać w naszej najbliższej okolicy. Warto też lepiej poznać własne miejsce zamieszkania – pewnie jest wiele miejsc o których się słyszało, ale nigdy się w nich nie było.

Dziewczyna spacerująca po mieście

Jak nie książka, to może film?

I to niekoniecznie w kinie, choć to też jest dobry pomysł. Seanse filmowe w kinach mają swój niepowtarzalny urok, ale można to również zrobić u siebie w domu. Dodatkowo jeżeli zaprosi się znajomych, to można to nazwać przepisem na udaną imprezę okolicznościową. Jeżeli z kolei nie chce się spraszać innych osób, zawsze można samemu zająć się pochłanianiem filmów i seriali.

Spotkanie ze znajomymi i rodziną

Każdy ma jakąś pracę, szkołę czy życie prywatne i często nie mamy czasu na to, by utrzymywać taki stały kontakt. Relacje międzyludzkie się rozluźniają i z czasem mogą zanikać, a powinno się o nie dbać. Dwa weekendowe dni to doskonałą okazja na nadrobienie tych zaległości i wspólne spotkania w domu czy wypady na miasto z przyjaciółki oraz rodziną. Rodzinne wycieczki i zabawy są w stanie dość mocno zacieśnić wspólne relacje.

3 komentarze do Co robić w weekend? Lista pomysłów na spędzenie weekendu

  1. Leszek pisze:

    Co robić w weekend? Odpoczywać, ładować akumulatory na cały tydzień i relaksować się. Domowe obowiązki – obowiązkami – warto ogarnąć dom (nikt z Nas nie lubi mieszkać w syfie i brudzie) ale uważam, że należy wygospodarować chociaż odrobinę czasu dla siebie np. na trening na siłowni, aromatyczną kąpiel w wannie czy na wizytę u kosmetyczki. Obojętne co będziemy robić, ale powinna być to czynność, która nas relaksuje i odstresowuje 😉

  2. Surykatka pisze:

    „Poznaj swoje miasto” to super pomysł. W każdym, nawet najmniejszym, możemy znaleźć coś o czym wcześniej nie mieliśmy pojęcia, jaki fajny las, staw, starą fabrykę, czy zabytkowy dom. Warto odnaleźć potencjał w swoim miejscu zamieszkania.

  3. Kora pisze:

    Ja zazwyczaj weekendy spędzam leniuchując 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *