Co Wrocław oferuje dzieciom? 20 miejsc dla dziecka we Wrocławiu!

kolaż wrocław

7 października 2016 • Dzieci i wychowanie, Turystyka i Sport • wejść: 3947

Nie wiesz jak spędzić weekend z dzieckiem? Zabierz je do Wrocławia! To nie tylko miasto wielu mostów i Europejska Stolica Kultury. To także miejsce przyjazne dla najmłodszych! Czeka tu na nie wiele atrakcji! Chcesz się dowiedzieć jak ciekawie spędzić czas z dzieckiem we Wrocławiu? Przeczytaj nasz artykuł!

1. Kolejkowo – Muzeum Pociągów

Precyzyjnie wykonana makieta ukazuje codzienne życie mieszkańców miasteczka Kolejkowo. Możesz tu zobaczyć jak wygląda życie na wsi, potowarzyszyć mieszkańcom w ich pracy lub podczas górskich wypraw oraz wziąć udział w akcji ratunkowej! Ale Kolejkowo to nie tylko radosne miasteczko.

Odwiedzając to miejsce możesz również podziwiać makiety najsłynniejszych dolnośląskich obiektów m.in.: Dworca Świebodzickiego, obserwatorium meteorologicznego na Śnieżce, czy słynnych kamienic z wrocławskiego rynku. Obiekt czynny jest codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00, nawet w niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 19 zł za bilet normalny i 15 złoty za ulgowy. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie internetowej: kolejkowo.pl.

miniaturowy pociąg

2. Hydropolis – interaktywne muzeum wodne

„Jak połączyć zabawę z nauką?” – zastanawiasz się pewnie planując atrakcje dla swojego dziecka. My znamy odpowiedź na to pytanie! Jedźcie do Hydropolis! Ta nowoczesna wystawa znajduje się w zabytkowym XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku czystej wody o powierzchni 4000 m2 Podzielona została na 8 stref tematycznych, a każda z nich przedstawia wodę z innej perspektywy.

Dlaczego to miejsce jest godne zobaczenia? Bo można tu poznać teorię dotyczące pochodzenia wody i jej obecności we wszechświecie, przenieść się na chwilę na dno Rowu Mariańskiego, czy zobaczyć z bliska stwory zamieszkujące morskie głębiny. Właściciele obiektu przygotowali dużo korzystnych rabatów dla rodzin z dziećmi. Bilet rodzinny, który obejmuje dwoje dorosłych i dwoje dzieci kosztuje jedynie 72 złote! Dodatkowo jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny możesz liczyć na dodatkowe rabaty, więcej informacji możesz uzyskać tutaj: hydropolis.pl. Chyba warto się skusić, prawda?

3. ZOO i Afrykarium

To nie lada atrakcja dla każdego turysty odwiedzającego Wrocław. Co wyróżnia wrocławskie zoo? Fakt, że zwierzęta żyją tu przyjaznych warunkach, bardzo zbliżonych jakie mają w swoim naturalnym środowisku. Jakie atrakcje kryje wrocławskie zoo? Przede wszystkim możliwość zobaczenia na żywo wielu ciekawych gatunków zwierząt. Oprócz tego na najmłodszych czeka tu Zoolandia, czyli park linowy przygotowany specjalnie z myślą o nich, przejażdżki kucykami oraz cudne Afrykarium.

Ta nowoczesna atrakcja prezentuje wodne ekosystemy Czarnego Kontynentu. Daje również możliwość zapoznania się z najsłynniejszymi afrykańskimi gatunkami m.in.: z fokami, hipopotamami, oraz przeróżnymi gatunkami ryb i rekinami! Wrocławskie zoo możesz zwiedzać codziennie w godzinach od 9.00 do 16.00 lub 19.00 ( w zależności od miesiąca). Bilet normalny kosztuje 40, a ulgowy 30 złotych, bilety możesz zakupić w kasie lub za pośrednictwem strony internetowej: zoo.wroclaw.pl. Koniecznie wybierz się tam ze swoim dzieckiem. Na pewno nie pożałujesz!

miś polarny

4. Ogrody Doświadczeń Humanitarium

Twoje dziecko to zapalony naukowiec? Koniecznie zabierz go do Ogrodów Doświadczeń Humanitarium! To jedyne centrum nauki na Dolnym Śląsku. Ale po co ci więcej, skoro obiekt kusi naprawdę bogatą ofertą? Co można tam zobaczyć? Ciekawe, interaktywne wystawy z elementami multimedialnymi! Ich tematyka cyklicznie się zmienia. I jest bardzo zróżnicowania: od medycyny, poprzez fizykę, aż do muzyki! Mówiąc krótko: jest
w czym wybierać!

Humanitarium organizuje również tematyczne warsztaty naukowe, skierowane do różnych grup wiekowych. Chcąc wziąć w nich udział, należy wcześniej zarezerwować sobie miejsce. Na terenie kompleksu działa również sklep „Od smyka do matematyka”,
w którym możesz znaleźć liczne gry i zabawy edukacyjne oraz książki naukowe dla dzieci.
Zwiedzenie wystawy to koszt od 12 do 16 złotych.

Za udział twojego dziecka w warsztatach zapłacisz również 12 złotych. Humanitarium przygotowało również specjalną ofertę dla posiadaczy karty Dużej Rodziny, czyli bilet rodzinny w cenie 36 złotych! Może z niego skorzystać maksymalnie 6 osób. Obiekt czynny jest codziennie. Można zwiedzać go w godzinach od 8.00 do 17.00 w dni robocze, oraz od 10.00 do 16.00 w weekendy. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj tutaj: humanitarium.eitplus.pl.

5. Wrocławskie krasnale

Te malutkie stworki przyniosą szczęście każdemu kto zobaczy je na swojej drodze. A jeśli będziecie we Wrocławiu to okazji do ich spotkania będziecie mieli co niemiara! Nie bez powodu przecież nieoficjalna jego nazwa to miasto krasnali! Skąd wzięły się one we Wrocławiu? O to spierają się od lat wszyscy historycy, dziennikarze i mieszkańcy miasta. Istnieją dwie teorię wyjaśniające pojawienie się tych cudaków w mieście.

Pierwsza głosi, że doszło do tego za sprawą Chochlika Odrzańskiego, który przybył do Wrocławia na niewielkiej tratwie, na której miał wybudowany niewielki szałas. Dobił do brzegu, uznał, że Wrocław to idealne miejsce do życia i przez lata sprawiał psikusy mieszkańcom miasta. Wrocławianie przez lata próbowali się go pozbyć, ale z uwagi na to, że był on bardzo mały, zwykły człowiek miał problem ze złapaniem go.

Dlatego postanowiono wezwać posiłki. I tym sposobem do miasta zawitała grupa krasnali, która skutecznie wykurzyła intruza z Wrocławia. W dowód wdzięczności władze postanowi oddać krasnalom część miasta. A te z propozycji chętnie skorzystały i od tej pory zadomowione w parkach, na ulicach pilnują aby wrocławianom nie działa się już żadna krzywda.

Inna teoria głosi, że krasnale przywiodła do Wrocławia Pomarańczowa Alternatywa, która za pomocą tych stworków walczyła z absurdami życia w PRL-u. Podobno przyczyniły się one nawet do obalenia komunizmu! Która z tych opowieści jest prawdziwa?

My tego nie wiemy, ale wiemy jedno: krasnale są bohaterskie i nie da się ich nie kochać!
I tak samo sądzą mieszkańcy Wrocławia, którzy co roku, we wrześniu, urządzają na ich cześć Festiwal Krasnoludków. Stworzyli również specjalnie dla nich stronę internetową: krasnale.pl. A te z wdzięczności zdradzają im swoje najskrytsze sekrety. Chcesz je poznać! Koniecznie się na niego wybierz, nie pożałujesz!

wrocławski krasnal

6. Labirynt w Parku Brochowskim

Najstarszy wrocławski park, który kiedyś wcale do miasta nie należał! Brochów początkowo był wsią, położoną nieopodal dużego miasta. Dopiero w trakcie rozbudowy Wrocławia, stał się jego pełnoprawną dzielnicą. I dzięki temu mieszkańcy zyskali świetne miejsce do spędzania niedzielnego popołudnia z najbliższymi. Co jest największą atrakcją tego parku?

Grabowy labirynt, który zachwyci każdego fana mitycznych opowieści! Osoby o słabszej orientacji w terenie mogą wybrać się na spacer wzdłuż brzegów Brochówki. Oprócz pięknych zielonych terenów w parku znajduje się również plac zabaw, na którym maluchy mogą mile spędzić czas. Fani sportu mogą odwiedzić również pobliskie boisko Orlików. Kompleks umożliwiający grę w piłkę i koszykówkę, zachwyci każdego fana aktywnego wypoczynku. Wybierzcie się tam koniecznie

7. Bobolandia – Park Rozrywki Rodzinnej

To największa sala zabaw w Polsce! Na ponad 3000 m2maluchy mają możliwość skorzystania z różnych instalacji i urządzeń zapewniających świetną zabawę oraz uczestniczyć w wielu grach. A atrakcji jakie ma do zaoferowania Bobolandia jest naprawdę mnóstwo! Różnego rodzaju trampoliny, zjeżdżalnie, małpi gaj, dmuchane zabawki, czy automaty do gier… Mamy wymieniać dalej? Nie, lepiej przekonaj się na własne oczy! Naprawdę warto! Więcej informacji znajdziesz tutaj: bobolandia.com.pl.

8. Kolej linowa Polina

Kolejka linowa Politechniki Wrocławskiej powstała z myślą o studentach. Łączy ona bowiem kampusy po obu stronach uczelni, dzięki temu studenci i pracownicy naukowi mogą szybko dostać się przemieszczać i unikać spóźnienia się na zajęcia. Ale z tej niezwykłej atrakcji korzystają nie tylko studenci i pracownicy. Atrakcja przyciąga również wielu turystów i wrocławian, którzy chcą umilić sobie powrót z wycieczki do zoo. Kolejka czynna jest codziennie. Godziny otwarcia kolejki znajdziesz na stronie internetowej: polinka.pl. Bilet na Polinkę kosztuje 3 zł za bilet normalny i 1,50 zł za bilet ulgowy.

9. Taras widokowy Sky Tower

SkyTower to najwyższy budynek w Polsce. Mierzy on prawie 200 metrów wysokości! Na 49. piętrze budynku utworzono taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Wrocławia. A jest co podziwiać! Wrocław to przecież piękne miasto, a perspektywa z lotu ptaka tylko dodaje mu uroku. Odwiedzenie SkyTowera, to punkt obowiązkowy każdej wycieczki do Wrocławia! Myślisz, że nie dasz rady zwiedzić go z dzieckiem? Mylisz się! W budynku zamontowano bowiem wygodne windy, do których z łatwością zmieści się wózkiem. Dlatego koniecznie zabierz tam swoje dziecko. Na pewno będzie zachwycone! Godziny otwarcia tarasu widokowego znajdziesz pod linkiem: skytower.pl.

sky tower we Wrocławiu

10. GoJump Park Trampolin Wrocław

Twoje dziecko kocha skakać? W takim razie będzie zachwycone wizytą we wrocławskim Parku Trampolin! Ten największy tego typu obiekt w Polsce i Europie to coś w sam raz dla twojego rozbrykanego malucha. GoJump podzielony jest na trzy części: Strefę Trampolin z trampolinami, specjalnymi boxami do skoków i przeszkodami podwieszanymi pod sufitem, Strefę freestyle, gdzie znajduje się rampa do skoków na rowerze, desce czy snowboardzie, a także MegaTrampa, czyli największa trampolina w Polsce licząca 37m2 oraz Strefę akrobatyczną gdzie odbywają się zajęcia fitness.

Obiekt charakteryzuje wysoka jakość wykonania, dzięki czemu jest on bezpieczny dla użytkowników. Bilet wstępu kosztuje 33 złote dla jednej osoby, bilet grupowy to koszt około 23 złote od osoby. Bilety można kupić na miejscu lub zamówić przez internet za pośrednictwem strony: wroclaw.gojump.pl. My osobiście polecamy ten drugi sposób, gdyż wychodzi taniej, ale obojętnie na jaką formę się zdecydujesz gwarantujemy, że wizyta w Parku Trampolin na pewno będzie należała do udanych. Sprawdź to sam!

11. Kraina Miniatur

Jeśli już będziesz w okolicach ZOO i Afrykarium koniecznie odwiedź również znajdujący się niedaleko park rozrywki Kraina Miniatur. To jedyne miejsce na Dolnym Śląsku,
w którym znajdziesz miniatury zabytkowych budowli z całej Polski.
To właśnie tam stanęło kilkanaście replik najważniejszych polskich zabytków m.in.: Kościoła Mariackiego, budynku Sejmu, czy wrocławskiego dworca, wykonanych z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół.

Czy to precyzja wykonania przyciąga turystów z całego kraju? A może jednak chodzi o inne atrakcje, których tu również nie brakuje, czyli np. 40-metrową kolejkę górską oraz maskę Frankeinsteina? My nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie, ale liczymy na to, że sam ją znajdziesz a trakcie wizyty w tym miejscu. To co? Podejmiesz nasze wyzwanie?

12. Wrocławski Teatr Lalek

Chcesz zapoznać swoje dziecko z kanonem literatury dziecięcej? Zabierz je do Teatru Lalek! Na jego scenie regularnie pojawiają się Calineczka, Czerwony Kapturek, a także wiele innych uwielbianych przez maluchy bohaterów. Ale wrocławski teatr lalek to nie tylko klasyka bajek.

To także spektakle dla dzieci i dorosłych przygotowane według autorskich pomysłów oraz operujące łagodnymi dźwiękami i kolorami przedstawienia dla najmłodszych. Obok budynku znajduje się Ogród Staromiejski, w którym znajduje się scena letnia. Spektakle są przygotowywane na naprawdę wysokim poziomie, dlatego naprawdę warto je obejrzeć. I do tego cię właśnie zachęcamy! Jesteś zainteresowany? Odwiedź stronę internetową teatru: teatrlalek.wroclaw.pl.

teatr lalek

13. Wioska Indiańska Tipi Town

Kochasz Dziki Zachód? W takim razie koniecznie jedź do TipiTown! To piękne miejsce położone w Kamieńcu Wrocławskim na pewno cię zachwyci! Poznasz tu kulturę Indian, spędzisz miłe chwile z rodziną w kolorowych hamakach wśród drzew w sadzie, wysłuchasz niezapomnianych opowieści z życia wielkich wojowników, a przy odrobinie szczęścia spotkasz szamana nucącego plemienne pieśni. Dzięki wiosce TipiTown będziesz mógł choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy indiański wódz. Nie przegap tej okazji!

14. Manufaktura cukierków i lizaków Słodkie Czary Mary

Coś w sam raz dla łasuchów. I tych małych i tych troszkę większych. Pierwsza oryginalna Manufaktura Cukierków i Lizaków na Dolnym Śląsku rozpoczęła swoją działalność w 2011 roku i od tego czasu zyskała już całkiem spore grono zwolenników. Zawsze chcieliście poznać sekret wyrobu kolorowych lizaków i wziąć udział w produkcji cukierków?

Tutaj możecie spełnić to marzenie! A radość ze zjedzenia własnoręcznie przygotowanych łakoci na pewno będzie ogromna. Czas trwania pokazu to 30-45 minut. Odbywają się one przez cały tydzień w dwóch miejscach na wrocławskim rynku i w Strefie Juniora w Alei Bielany. Wpadnijcie tam koniecznie! Nie pożałujecie!

lizaki

15. Wyspa przygody Opatowicka

To miejsce idealne dla każdego fana mocnych wrażeń! Największy wrocławski Park Linowy przyciąga rzesze turystów. I trudno się dziwić skoro czeka tu na nich tak wiele atrakcji!
7 różnych tras o 3 stopniach trudności, prawie 100 różnych przeszkód… to sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie!Twoje dziecko uwielbia aktywny wypoczynek? Koniecznie go tam zabierz! Gwarantujemy, że wy również będziecie zadowoleni!

16. Wrocławski aquapark

Wizyta w tym miejscu to świetny sposób na udany rodzinny weekend! Znajdziesz tu wszystko, to co zapewni ci dobrą zabawę, czyli kilka basen pływacki, basen z falami oraz leniwą rzekę i jacuzzi, w których będziesz mógł się odprężyć. A i twoje dziecko będzie zachwycone możliwością zabawy w Dziecięcej Zatoce, czyli strefie wydzielonej specjalnie dla najmłodszych. Czeka tam na niego wiele atrakcji m.in.: nowoczesne zjeżdżalnie i skocznia High-Fly. Nie macie planów na weekend? Jedźcie do aquaparku we Wrocławiu. Bilety dostaniecie tutaj: aquapark.wroc.pl. Gwarantujemy, że będziecie się tam świetnie bawić!

17. Jatki

Zamykana na noc uliczka to idealne miejsce na spacer z małym dzieckiem. Kiedyś zamieszkiwali ją rzeźnicy, dziś przejęli ją artyści. Co można tam zobaczyć? Oprócz występów, różnych artystów, dla których czasem jest to jedyna szansa na to, aby zaprezentować światu swój talent, można tu podziwiać wiele ciekawych pomników. Uczczono tu m.in.: krasnala, oraz zwierzęta rzeźne, czyli świnki, kury, gęsi, kaczki, króliki, kozy i koguty. Znajdziesz tu również złote jajo oraz kozie bobki, a twoje dziecko mile spędzi czas bawiąc się ze zwierzakami. To co? Wybierzesz się tam?

18. Rejs po Odrze katamarem

„Parostatkiem piękny rejs” śpiewał kiedyś Krzysztof Krawczyk, a teraz ty i twoje dziecko będziecie się mogli przekonać, czy naprawdę jest on tak cudowny jak zostało to przedstawione w popularnej piosence. Do wyboru masz, aż trzy tego typu środki lokomocji o wdzięcznych nawach: „Jazz”, „Ray” i „Kuba”. W ciągu 45-minutowego rejsu możesz poznać najciekawsze zakątki śródmiejskiego węzła wodnego.

Rejsy w grupach 11 lub 14-osobowych, w zależności od katamaranu, odbywają się przez cały rok, ponieważ zostały one przygotowane są na każdą pogodę. Dlatego możesz zwiedzić Wrocław drogą wodną kiedykolwiek tylko masz ochotę. Skorzystaj z tej szansy koniecznie, szczególnie, że bilety kupisz przez internet na stronie: katamaran-wroclaw.pl!

19. Hala Stulecia z fontanną multimedialną

Położona w pięknym parku Szczytnickim fontanna jest największym tego typu obiektem w Polsce. Została otwarta 4.06.2009 roku na pamiątkę 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów. Zachwyca odwiedzających niesamowitymi gejzerami wodnymi, piękną morską pianą i ogromnym ekranem wodnym, któremu towarzyszą spektakularne efekty wizualne.

Pokazy do muzyki klasycznej i współczesnej odbywają się o każdej pełnej godzinie i trwają od 3,5 do 18 minut. Możesz je oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Bilety wstępu kosztują 5 zł, kupisz je w punkcie z pamiątkami w Centrum Kongresowym, w godz. 12.30-21.30 w dniu pokazu. A naprawdę warto bo taki pokaz to naprawdę niesamowite przeżycie. Byliśmy, zobaczyliśmy, więc wiemy o czym mówimy. Ty też się o tym przekonaj! Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj tutaj: halastulecia.pl.

fontanna we wrocławiu

20. Wrocław Racing Center

3-latek na gokarcie. To niemożliwe? Nie dla toru kartingowego i gokartowego Wrocław Racing Center! Obiekt ten jest dostosowany do potrzeb najmłodszych, dlatego możesz tu spędzić miło czas z całą rodziną. A na pewno będzie miło skoro do dyspozycji masz aż 650 metrów toru.

A także nowoczesne gokarty, które sprostają wymaganiom nawet tych, którzy już różne tory kartingowe w swoim życiu odwiedzili. Nigdy nie byłeś na gokartach? Nie musisz obawiać się o to, że nie dasz rady! Przed wejściem na tor przejdziesz szkolenie, na którym dowiesz się jak obsługiwać ten pojazd. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: torkartingowy.eu. To kiedy idziesz z dzieckiem na gokarty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *