Dla kogo makijaż permanentny? Co warto wiedzieć?

Zalety makijażu permanentnego

30 kwietnia 2017 • Zdrowie i uroda • wejść: 1138

Na temat makijażu permanentnego krąży wiele sprzecznych opinii. Jego przeciwnicy uważają, że jest zbyt mocny, sztuczny a sam zabieg jest długotrwały, bolesny i kosztowny. Natomiast zwolenniczki uważają to za świetny wynalazek który pozwala im wyglądać pięknie, świeżo i nie wymaga stosowania całej ilości kosmetyków. W poniższym artykule, dowiesz się na czym dokładnie polega taki zabieg.

1. Zalety makijażu permanentnego

Makijaż permanentny ma za zadanie maskowanie niedoskonałości i podkreśla walory danego typu urody. Ten rodzaj makijażu również tuszuje defekty skóry, różnego rodzaju plamy, blizny czy przebarwienia.

Należy również w tym miejscu wyjaśnić, że makijaż permanentny nie służy tylko malowania ale podkreślaniem atutów urody poprzez uwydatnienie w sposób naturalny jej konturów. Dzięki niemu można nim skorygować kształt ust np. powiększyć je, wyrównać, wzmocnić ich kolor odcieniem zbliżonym do naturalnego.

Kobieta w pięknym makijażu

Można w bardzo ładny i delikatny sposób podkreślić kontur oczu. Kreseczki u nasady rzęs co prawda są słabo widoczne, ale sprawiają że oczy nabierają wyrazistości i świeżości. Za pomocą makijażu permanentnego dokonuje się również korekty brwi niesymetrycznych, opadających, cienkich, przerzedzonych i odejmujących kobiecie uroku. Taki makijaż spełnia się świetnie w przypadku maskowania takich maskowaniu defektów skóry jak plamy, blizny lub przebarwienia.

2. Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny przeprowadzany jest etapami. Stosowany w tym celu jest aparat igłowy oraz naturalne pigmenty dobrane idealnie do danego koloru skóry. Igły są jednorazowe, pigmenty nie mają szkodliwych związków chemicznych i nie powodują reakcji alergicznych.

Dziewczyna w skromnym makijażu

Zabieg przeważnie jest bezbolesny, jednak w przypadku korekty ust lub powiek, używa się specjalnego kremu znieczulającego ponieważ w tych okolicach skóra jest niezwykle wrażliwa. Po zakończonym zabiegu, nakładane są uspokajające i relaksujące kompresy. Dla trwałości efektu najlepiej jest powtórzyć cały zabieg po dwóch tygodniach. Cały proces należy powtarzać średnio raz w roku, aby efekt mógł się utrwalić na długie lata.

3. Kto może zrobić sobie makijaż permanentny?

Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, zabieganych które często mają rano problem ze znalezieniem czasu na pomalowanie. Z takiego makijażu również korzystają kobiety uprawiające sport, głównie dyscypliny wodne czy osoby które planują długi pobyt w szpitalu.

Z takiego makijażu korzystają często osoby pozbawione brwi lub rzęs na skutek wyniszczającej chemioterapii lub osoby które nie mogą malować się normalnie, ze względu na towarzyszące im uczulenia czy alergie na kosmetyki. Z takiej opcji korzystają również osoby, które chcą wyglądać perfekcyjnie od rana do wieczora, jak również Ci których cera jest mało wyrazista, blada.

Jak widać zabieg makijażu permanentnego wcale nie jest taki straszny, jak go przedstawiają. Ma znacznie więcej zalet niż wad. Jest bezpieczny, naturalny, delikatny i jest w stanie pomóc w niejednych problemach związanych z urodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *