Dlaczego kobiety decydują się na powiększanie piersi?

kobieta

3 września 2015 • Zdrowie i uroda • wejść: 3317

Coraz więcej kobiet decyduje się na skorzystanie z możliwości jakie obecnie daje chirurgia plastyczna. Początkowo trend ten był zauważalny wśród tzw. gwiazd i celebrytek, które decydowały się na poprawianie swojej urody w związku z koniecznością zachowania wizerunku pięknej kobiety sukcesu. Teraz staje się to coraz popularniejsze, także wśród „zwykłych” kobiet. Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów chirurgii plastycznej jest powiększanie piersi.

Kompleksy – czynnik decydujący o powiększaniu piersi

Według badań, ponad 70% kobiet decyduje się na zabieg powiększania piersi z powodu kompleksów, natomiast niecałe 30% działa pod presją partnera/społeczeństwa. Kobiety, które źle czują się ze swoim ciałem są bardziej skłonne do podejmowania tak radykalnych kroków. Dalej, badania pokazują, że zdecydowana większość z nich odczuwa korzystne zmiany psychologiczne, które sprawiają, że są bardziej pewne siebie, zaczynają postrzegać swoją wartość.

Jakie są zalety powiększenia piersi?

Wiele kobiet wymienia też takie pozytywne skutki powiększania piersi jak brak skrępowania podczas rozbierania się w miejscu publicznym (np. na plaży czy w szatnia na basenie bądź siłowni) oraz zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie zazdrości o wygląd innych pań. Są to na pozór mało istotne aspekty, aczkolwiek dla każdej kobiety, w jej codziennym życiu, są bardzo ważne. Szczególnie, że często nieumiejętność poradzenia sobie z kompleksami (niemożność pogodzenia się z nimi, brak akceptacji siebie) prowadzi do zmniejszenia własnej wartości, w niektórych przypadkach powoduje też izolację od społeczeństwa.

powiększanie piersi

Jak walczyć z brakiem akceptacji własnego ciała?

Częstym powodem na podjęcie decyzji o zabiegu powiększania piersi są też różne deformacje, na które pacjentka nie ma żadnego wpływu. Zdarzają się przypadki wrodzonej małości jednej lub obu piersi (w medycynie nazywa się to hypomastią) oraz ich asymetryczność. Kształt biustu zmienia się również po zwiększeniu lub zmniejszeniu ciała, a w przypadku matek – po porodzie bądź w wyniku karmienia piersią. Są to czynniki niezależne na które kobiety nie mają żadnego wpływu i z którymi ciężko jest się pogodzić.

Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zabieg powiększania piersi w profesjonalnym gabinecie np. www.clinicforyou.com/pl. Ważne jest, aby udać się do najlepszych specjalistów, którzy mają doświadczenie w takich operacjach – wtedy ryzyko powikłań zmniejsza się, mamy też większą pewność, że spodoba nam się efekt po zabiegu.

Jak podjąć decyzję?

Powiększanie piersi, nawet jeśli jest wykonywane najnowszymi metodami i za pomocą nowoczesnego sprzętu, niesie za sobą ryzyko powikłań. Dlatego każda kobieta przed podjęciem ostatecznej decyzji musi upewnić się, że chce to zrobić. Nie może kierować się potrzebą zaspokojenia oczekiwań innych, tylko chęcią zwiększenia własnej wartości, poprawienia swojej samooceny.

Jak się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem musi też wykonać szereg badań oraz omówić z chirurgiem swoje oczekiwania, które nie zawsze będą zgodne z tym co lekarz może w rzeczywistości zaproponować. Nie są to łatwe kwestie, ale w większości przypadków ostateczny efekt sprawia, że kobiety nie żałują swojej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *