5 powodów dla których warto wyprowadzić się z domu

pudła

30 marca 2015 • Ludzie i Społeczeństwo • wejść: 5328

Mam wrażenie, że my Polacy lubimy tkwić w jednym miejscu, przez całe życie nie wyściubiając nosa poza własne cztery kąty. Bez wątpienia daje nam to poczucie stabilności oraz bezpieczeństwa, których nie da się zanegować. Mimo wszystko taka egzystencja pozbawiona jest jakichkolwiek silniejszych bodźców, wrażeń mogących nas ukształtować i zmienić nasz sposób patrzenia na świat.

Dlaczego młodzi ludzie mieszkają z rodzicami?

Sporo ludzi myśli o przeprowadzce, ale często boi się, że nie da sobie rady. Wciąż potrafimy wynajdywać mnóstwo argumentów przeciw: a to za daleko od najbliższej rodziny, a to mamy za mało pieniędzy, a to może się nam nie udać. Taki sposób podejścia do sprawy jest jednak skrajnie pesymistyczny i z góry przez swoje czarnowidztwo skazuje nas na porażkę (pojęcie samospełniającej się przepowiedni).

Dlaczego warto wyprowadzić się od rodziców?

W dzisiejszym artykule postaramy się na zmotywowanie Was do takiego kroku. Oto powody przemawiające za tym, że WARTO zmienić miejsce zamieszkania.

 1. Nic Cię tu nie trzyma
  Wszyscy Twoi przyjaciele znajdują się daleko stąd albo nie utrzymują z Tobą kontaktu? Po pracy i w weekendy w najlepszym wypadku spędzasz czas z kotem? Rodzina nie jest przychylna wobec Twoich planów na przyszłość? Jednym słowem, czujesz się jak mały opuszczony chomik, bez żadnych nadziei na wesołych kompanów fikających po klatce. Rozpaczliwie pragniesz obcować z nowym otoczeniem.
 2. Czujesz, że się dusisz
  Codziennie od kilkunastu lat widzisz za oknem ten sam obraz, zmieniający się nieznacznie w zależności od pory roku. Masz już dość tej monotonii, która tylko Cię przygnębia. Ludzie mówią tym samym językiem, ich rozrywki ograniczają się do picia oraz wyjścia do pobliskiego kina, a tekst ‘stara bieda’ zdaje się być częstszym stwierdzeniem od zapytania: „Co tam u Ciebie słychać?”. Nic tylko usiąść i pociąć się różową żyletką z Biedronki. Czas wypłynąć na powierzchnię i zaczerpnąć świeżego powietrza, gdzie indziej.
 3. Pragniesz nowych możliwości
  Wiesz, że w obecnym miejscu nie dostaniesz lepszej pracy? Twoje ambicje są niezaspokojone? Mieszkasz w Katowicach, a marzysz o tym, żeby co tydzień oglądać najznamienitsze musicale na West Endzie? Cóż…ciężko jest być w dwóch miejscach równocześnie. Wybierz więc tą opcję, która bardziej Cię ucieszy!
 4. Masz poczucie, że życie przecieka Ci przez palce
  I z pewnością będzie przeciekało dalej, jeżeli nic nie zrobisz. Codzienny constans, nie wywoła żadnej rewolucji. Zarezerwuj bilety lotnicze, niech to będzie Nowa Zelandia, Dania albo Wielka Brytania (miejsce, które ubóstwiasz całym sercem) i zacznij tam istnieć na 100% ! Nie 50, nie 25… Zgodnie z zabawnym powiedzonkiem, jeżeli życie daje Ci cytryny, musisz z nich zrobić lemoniadę. Odważnym trzeba być, a nie miękkim!

Jak poradzić sobie z wyprowadzką od rodziców?

Bądź świadom tego, że może być ciężko. Bądź świadom tego, że możesz nie znaleźć od razu gdzie indziej pracy lub wylądować bez dachu nad głową. Bądź przygotowany na każdą opcję i stwórz w głowie parę planów, które pozwolą Ci na ewentualne przetrwanie takich sytuacji i wyjście z nich zwycięsko z podniesioną głową. Będzie dobrze, musi być. W końcu jak nie Ty dasz radę, to kto?

jeden komentarz do 5 powodów dla których warto wyprowadzić się z domu

 1. Marcelina pisze:

  Ja z moimi rodzicami nie mieszkam już od 8 lat. Wyprowadziłam się jeszcze na studiach i to była bardzo dobra decyzja bo w ten sposób szybciej nauczyłam się życia, samodzielności i odpowiedzialności. Za nic bym tego nie zmieniła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *