Domowe sposoby na odchudzanie

niebieska miarka na desce do krojenia

3 kwietnia 2015 • Zdrowie i uroda • wejść: 2229

Telewizja, gazety czy internet bombardują nas informacjami na temat suplementów diety, które wspomagają odchudzanie. W pogoni za pięknym ciałem kupujemy środki, które obciążają naszą wątrobę i w nienaturalny sposób przyspieszają nasz metabolizm. Powinniśmy również pamiętać, że owe suplementy diety nie są badane w podobny sposób, co zwykle leki. Warto więc sięgnąć po domowe, sprawdzone sposoby, dzięki którym zrzucimy zbędne kilogramy i nie zrujnujemy swojego zdrowia.

Czy picie wody pomoże w odchudzaniu?

Woda powinna być punktem kluczowym diety każdego człowieka. Oczyszcza ona nasz organizm z toksyn i reguluje prawidłowe działanie metabolizmu. Powinniśmy wypijać około dwóch litrów dziennie. Wiele osób o tym zapomina, przez co ich waga nie zmniejsza się. Warto zapamiętać, że mówimy o czystej wodzie.

Kawa zmniejsza objętość wody w naszym organizmie, więc jeśli ją pijemy, musimy zwiększyć jeszcze ilość innych płynów. Unikajmy również wszystkich sklepowych soków, których głównym składnikiem jest cukier lub syrop fruktozowo-glukozowy. Zdecydowanie nie powinniśmy również powiedzieć wszystkim napojom typu cola. Świetnym sposobem na rozpoczęcie dnia jest wypicie szklanki wody z cytryną, która w naturalny sposób przyspieszy nasz metabolizm i wspomoże nasz proces odchudzania.

Czy trzeba jeść 5 posiłków, aby schudnąć?

To nieprawda, że w celu schudnięcia musimy się głodzić. Co więcej, jeśli zaczniemy tak robić, efektem naszych działań może być zwiększenie naszej wagi. Jak to możliwe? Nasz organizm przystosowujemy się do różnych warunków i stara się dobrać dla nich odpowiedni rodzaj metabolizmu.

Jeśli jemy rzadko, ale w dużych ilościach, to jest to dla niego sygnał, że nie posiadamy stałych zasobów pożywienia i to, co jest mu dostarczane, powinno wystarczyć na dłuższy czas. Z tego powodu zjedzone pożywienie magazynowane jest w tkankach naszego ciała, by zapewnić mu energię w czasie głodu. Z drugiej strony, jeśli jemy pięć razy dziennie, to nasze ciało jest przekonane, że jedzenia mamy pod dostatkiem, więc nie ma konieczności magazynowania go na później.

Notes, centymetr i jabłko

Czy ćwiczenia przyspieszą odchudzanie?

Pewnie myślałaś lub myślałeś, że bez tego się obędzie. Nie mam mowy. Jeśli chcesz mieć boskie ciało, musisz spocić się jak świnia. Ćwicz kilka razy w tygodniu. Nie musisz kupować drogich treningów z Telezakupów Mango, wystarczy jeśli włączysz YouTuba i znajdziesz parę ćwiczeń cardio. Spalisz wtedy tłuszcz znacznie szybciej. Pamiętaj, żeby w trakcie ćwiczeń popijać niewielkie ilości wody. Po skończonym treningu zjedz szybko coś słodkiego, np. banana lub sezamka, by Twój organizm nie zaczął trawić Twoich mięśni, lecz tłuszcz.

Czy sen ma wpływ na odchudzanie?

Wypoczęty organizm chudnie szybciej i zdrowiej niż ten, który jest wykończony i niewyspany. Staraj się więc spać przynajmniej 6 godzin dziennie. Dzięki temu będziesz miała też znacznie więcej energii do ćwiczeń. Postaraj się też wyjść z przyjaciółmi. Dobry nastrój również ma pozytywny wpływ na nasz organizm.

jeden komentarz do Domowe sposoby na odchudzanie

  1. Patrycja pisze:

    Jak dla mnie nie są to tylko sposoby na odchudzanie, ale i na utrzymanie odpowiedniej wagi i ładnej sylwetki, ale przy dzisiejszym trybie życia to raczej ciężko jest tego przypilnować. Pracując od rana do wieczora nie jestem w stanie jeść pięciu posiłków dziennie, a na ćwiczenia nie mam zbytnio czasu, ale jednak warto próbować do tego dążyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *