Festiwale, koncerty, imprezy w Holandii – na jakich wydarzeniach warto być?

festiwale w Holandii

28 listopada 2019 • Kultura i Sztuka • wejść: 4264

Kalendarz imprez odbywających się w Holandii jest wypełniony po brzegi, bogata oferta kulturalno-rozrywkowa przyciąga wielu miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu w atmosferze radości i wspólnego słuchania muzyki. Na jakich wydarzeniach w Holandii warto być, gdzie możesz znaleźć informacje na temat festiwali, koncertów i imprez w kraju tulipanów?

Festiwale, koncerty, imprezy w Holandii – gdzie warto być?

Wielu z nas nie wyobraża sobie wakacji bez festiwalu, brzmienie dźwięków muzyki w plenerze to często punkt obowiązkowy w rozrywkowym programie letnich uciech. Jednak Holandia to nie tylko letnie koncerty, w kraju tulipanów przez cały rok możesz znaleźć wiele atrakcyjnych imprez, podczas których na pewno wyszukasz coś dla siebie. Jeżeli nie jesteś wytrawnym znawcą muzyki i nie śledzisz skrupulatnie tras koncertowych, informacji na temat festiwali i innych eventów, zajrzyj do internetu. Imprezy w Holandii, na które warto się wybrać, sprawdzisz na GlosPolski.nl, poszukując ciekawych alternatyw spędzania wolnego czasu, skorzystaj z serwisu przeznaczonego dla przebywającej tam Polonii. Znajdziesz tam wiele ciekawych i przydatnych wiadomości ze świata kultury i rozrywki.

Jakie imprezy w Holandii wiosną i latem?

Wiosna i lato to szczególny czas dla pasjonatów plenerowych wydarzeń. Koniec kwietnia to szereg imprez związanych z Dniem Króla, państwowym świętem, podczas którego odbywają się eventy kulturalno-rozrywkowe. W Amsterdamie, na Westerstraat zobaczysz rozległe grafiki o tematyce dotyczącej rodziny królewskiej. Instalacje umieszczane są na ścianie budynku znajdującej się tam kawiarni Cafe De Blavende Bis, towarzyszy im muzyka grana na żywo.

wydarzenia w Holandii

Koniec kwietnia to też liczne festiwale min. odbywający się w Enschedeg Hardfest, Supersized Kingsdat Festival w Eindhoven, czy Kralingse BOS Festiwal w Rotterdamie. Czerwiec to czas na festiwale w Amsterdamie, Hadze, Utrechcie i Rotterdamie. W rozrywkowym sercu Holandii Amsterdamie odbywa się Amsterdam Roots Festival, gdzie koncertom towarzyszą pokazy filmów, wystawy i warsztaty. Lipiec w Holandii dla miłośników muzyki jazzowej to North Sea Festival odbywający się w Rotterdamie. Koniec wakacji w Utrechcie to Festiwal Wczesnej Muzyki, na którym posłuchasz muzyki sprzed kilku wieków.

Gdzie wybrać się na koncert w Holandii jesienią i zimą?

Jesień i schyłek roku w Holandii to czas kolejnych imprez przyciągających tłumy rodzimych mieszkańców i zagranicznych turystów. Październik to m.in. Międzynarodowy Jarmark Kwiatowy w Holandii. To również Leather Pride, który odbywa się w ostatni weekend października, szerokie spektrum imprez przeznaczonych dla osób o orientacji homoseksualnej. W połowie listopada w Hadze odbywa się Festiwal Przekraczania Granic, podczas którego muzyce towarzyszy poezja i literatura. Przez cały grudzień możesz odwiedzać Świąteczny Jarmark w Maastricht, ostatni dzień grudnia to ogrom imprez i koncertów w całym kraju z okazji sylwestra.

2 komentarze do Festiwale, koncerty, imprezy w Holandii – na jakich wydarzeniach warto być?

  1. Cebulka pisze:

    Zapisuję, może się przydać na wyjazd. Dzięki wielkie 😉

  2. nowoczesny pisze:

    Muszę się tam wybrać 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *