Garderoba – lustro, element must have

Lustro wiszące na ścianie

27 sierpnia 2018 • Dom i Ogród • wejść: 1699

Nie każde mieszkanie potrzebuje garderoby. Jeśli jednak decydujemy się na wyodrębnienie pomieszczenia garderobianego, lustro będzie czymś więcej, niż tylko niezbędnym elementem wystroju – zwierciadło jest duszą garderoby, nadaje jej sznytu i charakteru. Jak wybrać lustro łączące dobry design z funkcjonalnością? Podpowiadamy!

Lustereczko, powiedz przecie

Jak uczynić garderobę najpiękniejszą na świecie? Pytanie o tyle trafne, że garderoba nie należy do pomieszczeń uwzględnianych powszechnie podczas planowania układu mieszkania lub domu. Mimo użytkowego charakteru, pomieszczenie garderobiane powinno wyróżniać się unikatowym wystrojem, ponieważ to właśnie tam przechodzi się zaraz po wstaniu, a jak wiadomo – dobry poranek nastraja pozytywnie na resztę dnia. Aby uniknąć wnętrzarskiej katastrofy, warto postawić na lustra w ramie drewnianej. Meble i elementy wyposażenia wykonane z drewna nigdy nie wychodzą z mody, reprezentując ponadczasową elegancję.

Drewno nie jest jednak istotą i ukoronowaniem wystroju garderoby, a jedynie bazą, na podstawie której pomieszczenie powinno zostać zaprojektowane. Lustro z drewnianą ramą może zostać z łatwością dopasowane do garderoby nowoczesnej, gdzie dominującym materiałem jest szkło, ale również do bardziej tradycyjnej, czerpiącej inspirację z teatru i estrady, garderoby wypełnionej tkaninami obiciowymi oraz charakterystycznym oświetleniem w stylu retro. Niezależnie od przeważającego stylu, lustro drewniane nada garderobie ponadczasowego uroku, jakiego nie zapewnią fantazyjne instalacje ze zwierciadeł na wymiar.

Lustra w ramie drewnianej – jak wybrać odpowiednie?

Przeglądając inspiracje garderobiane, łatwo zauważyć dwa przeważające trendy: garderoby ciemne, które wyróżniają silne kontrasty, elegancja i swego rodzaju przytulność oraz garderoby jasne, pełne naturalnego (lub imitującego naturalne) światła, wyróżniające się swoim nowoczesnym wyglądem. Do każdego z nich możliwe jest dopasowanie dużego lustra drewnianego, które nie tylko dopełni wystrój, ale wzbogaci go i wyniesie na zupełnie nowy poziom.

Pomieszczenia “ciemne”, jako bardziej tradycjonalistyczne i zachowawcze, przywodzą na myśl prosty, minimalistyczny design. Wnętrzarstwo to jednak skomplikowana dyscyplina, u podstaw której leży nie tylko dobry gust, ale również znajomość opartej na matematyce estetyki oraz najnowszych trendów. Lustro z drewnianą ramą, jako element centralny każdej garderoby, powinno nadawać tonu pomieszczeniu i komplementować jego wyposażenie jednocześnie. W realizacji tego celu pomoże obramowanie z subtelnymi zdobieniami geometrycznymi. Lustra drewniane powinny być natomiast wąskie i wysokie, aby przełamać monumentalny charakter garderoby.

Garderoby “jasne” to rozwiązanie o tyle wyjątkowe, że sprawiają znaczenie znacznie większych w zestawieniu z pomieszczeniem ciemniejszym o identycznym metrażu. Do ich wyposażenia wykorzystuje się przeważnie surowe, jasne drewno, nawiązując do stylu skandynawskiego. Efektem są przestronne, oryginalne pomieszczenia garderobiane, w których zawsze panuje wizualny porządek. Lustra drewniane przeznaczone do jasnej garderoby powinny być duże, zarówno w osi poziomej, jak i pionowej.

Chcesz zobaczyć ofertę luster drewnianych? Wejdź na: https://aluramy.pl/lustra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *