Gdańsk — atrakcje dla dzieci i dorosłych. Co robić, co zwiedzać w Gdańsku?

rynek w Gdańsku

29 listopada 2023 • Turystyka i Sport • wejść: 928

Planujesz rodzinne wakacje nad polskim morzem i zastanawiasz się, co zwiedzać w Gdańsku? Jakie miejsca warto zobaczyć i odwiedzić w tej miejscowości? Poznaj kilka niezwykle ciekawych atrakcji Gdańska, które spodobają się nie tylko dzieciom, ale również przypadną do gustu dorosłym.

Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Co zwiedzać w Gdańsku z dzieckiem? Miejscem, które pozwoli rozbudzić dziecięcą ciekawość i jednocześnie dostarczy całej rodzinie rozrywki, jest Muzeum Bursztynu w Gdańsku. To odział Muzeum w Gdańsku zlokalizowany w Wielkim Młynie na Starym Mieście. Podczas wizyty w tym niezwykłym miejscu poznasz proces powstawania bursztynu oraz jego odmiany. Istnieje bowiem na świecie blisko 300 gatunków żywic, które występują w wielu wersjach kolorystycznych i różnią się między sobą okresem powstania.

Budynek Muzeum Bursztynu posiada dwie kondygnacje, a swoim wyglądem i klimatem dla złudzenia może przypominać galerię handlową. Jeśli zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Gdańsku, to koniecznie wybierz się do tego miejsca. Wśród eksponatów znajdziesz tutaj m.in. biżuterię z bursztynu, zastygłe w żywicy inkluzje (czyli ciała drobnych zwierząt takich jaszczurka, gekon oraz pająk), bursztynową gitarę, szachy wykonane z bursztynu, a także ważącą 68 kg największą bryłę tego minerału, która pochodzi z Sumatry.

Jarmark Dominikański w Gdańsku

Zastanawiasz się, co zobaczyć w Gdańsku podczas wypoczynku? Kolejna atrakcja Gdańska, która spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym to Jarmark Dominikański. Stanowi on coroczne święto i jest organizowany w tym mieście od 1260 roku na przełomie lipca i sierpnia. Na stoiskach rozstawionych na Placu Dominikańskim i zlokalizowanych wokół niego ulicach możesz nabyć m.in. rękodzieło, wyroby rzemieślnicze oraz biżuterię. Jarmark Dominikański w Gdańsku trwa blisko 3 tygodnie, zatem jeśli spędzasz urlop w tej nadmorskiej miejscowości, warto odwiedzić to miejsce.

Centrum Nauki Hevelianum

Szukasz ciekawych miejsc w Gdańsku? W takim razie zajrzyj do Centrum Nauki Hevelianum znajdującego się w militarnym forcie z XIX wieku. To jedna z niezwykle edukacyjnych atrakcji dla młodzieży w Gdańsku. Co czeka na odwiedzających to miejsce? Przede wszystkim interaktywne eksponaty, które można dotknąć i przetestować ich działanie. To okazja do bliższego poznania zjawisk fizycznych, chemicznych i czy też przyrodniczych. Twoje dziecko pozna, jaką siłę posiada trąba powietrzna, zobaczy, jak wygląda igloo od środka, a także będzie miało okazję poprowadzić bolid. Jednak to zaledwie klika z atrakcji, które znajdują się w tym miejscu. Centrum Nauki Hevelianum w Gdańsku zapewnia niezwykłą rozrywkę na wiele godzin.

Gdańska latarnia morska

Co można zwiedzać w Gdańsku z całą rodziną? Jeśli spędzasz wakacje nad morzem, koniecznie zabierz dzieci do latarni morskiej. W Nowym Porcie w Gdańsku znajdziesz jedną z najpiękniejszych nadmorskich latarń w Polsce. W jej wnętrzu można podziwiać wystawę latarnictwa oraz urządzenia optyczne sprzed lat. Z Gdańskiej latarni morskiej roztacza się malowniczy widok na Zatokę Gdańską, Westerplatte oraz Port Gdański.

W Gdańsku znajdziesz wiele ciekawych miejsc, dzięki którym Wasze rodzinne wakacje z całą pewnością będą wyjątkowe i niezapomniane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *