Gdynia — atrakcje, których nie możesz pominąć!

statek znajdujący się w porcie

4 kwietnia 2023 • Turystyka i Sport • wejść: 634

Gdynia to miasto w województwie pomorskim, które cechuje się dynamicznym rozwojem. Co chwila powstają nowe turystyczne atrakcje, a zabytki odzyskują dawny blask, dzięki działaniom konserwatorskim. Chcesz poznać gdyńskie atrakcje, których nie można pominąć? Szczegóły poniżej!

Gdyński Skwer Kościuszki

Skwer Kościuszki jest jednym z najbardziej znanych miejsc w Gdyni. Przybywający do Trójmiasta często nie mogą wyobrazić sobie urlopu nad Bałtykiem, bez przechadzki po tym deptaku, wypełnionym kawiarniami, restauracjami oraz straganami z pamiątkami. Skwer i Molo Południowe to miejsca, w których można nie tylko się zrelaksować i odpocząć, ale również skorzystać z ciekawych gdyńskich atrakcji, jak wizyta w Akwarium Morskim czy na statkach. Polecamy również zdecydować się na rejs po wewnętrznym porcie, podczas którego ma się możliwość poznania nie tylko historii, ale również tego co obecnie w samym porcie się dzieje.

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

Będąc w Gdyni, warto odwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej. Jest to prawdziwa gratka dla miłośników militariów, a także pasjonatów historii. W tym gdyńskim muzeum poznać można historię polskiego oręża, a także zapoznać się z bogatym zbiorem broni pamiętającej czasy II wojny światowej.

Gdyński statek — muzeum Dar Pomorza

Dar Pomorza to trzymasztowy szkolny żaglowiec, który wybudowany został w 1909 r., natomiast dopiero 20 lat później oficjalnie stał się własnością Polski. Dar pomorza przepłynął ponad pół miliona morskich mil i wyszkolił 13 tysięcy studentów. Od 1983 r. funkcjonuje jako muzeum, które jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w Gdyni. Wizyta w nim pozwala poznać historię żaglowca, ludzi, którzy spędzili wiele lat na morzu i poczuć klimat przygody.

Muzeum Emigracji w Gdyni

Według nas, gdyńskie Muzeum Emigracji jest jednym z najciekawszych tego typu obiektów w Polsce. Poruszająco i wzruszająco opowiada i wskazuje na historie polskich emigrantów, a multimedialna oprawa tylko potęguje odczucia wielu emocji. Muzeum Emigracji w Gdyni jako pierwsze w kraju zaczęło gromadzić zbiory związane z polskimi emigrantami, a także ich dokonaniami za granicą.

Plaża w Gdyni

Gdynia, podobniej ka całe Trójmiasto, słynie z wielu kilometrów plaż. Jeśli mielibyśmy wskazać na konkretną, to naszym zdaniem godna uwagi jest gdyńska plaża, która znajduje się nieopodal Skweru Kościuszki, za mariną. Co prawda nie poraża swoją wielkością, jednak jest to jej zdecydowany atut, nadający kameralności.

Gdyński okręt — muzeum ORP Błyskawica

Nieopodal opisywanego już Daru Pomorza, znajduje się kolejny legendarny polski obiekt Marynarki Wojennej, czyli ORP Błyskawica. Jest to najstarszy na świecie pływający niszczyciel, a także jedyny aliancki okręt, który przez całą II wojnę światową aktywnie uczestniczył w działaniach. Od 1976 roku okręt pełni funkcję muzeum, które przybliża historię tego gdyńskiego okrętu.

To są nasze propozycję atrakcji w Gdyni, które warto zobaczyć. Co myślicie o takim zestawieniu? Dajcie znać, co jeszcze, Waszym zdaniem, warto zobaczyć, będąc w Gdyni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *