Gdzie kupować ebooki, gdzie pobierzesz e-booki za darmo?

Osoba czytająca ebook na czytniku

22 lipca 2020 • Edukacja i Nauka, Hobby, Komputery i Internet, Kultura i Sztuka • wejść: 1960

Ebooki są pewną alternatywą dla tradycyjnych książek – w formie plików wyświetlane są na ekranie czytnika i pozwalając nam na cieszenie się lekturą. To dobry wybór zwłaszcza na podróż, gdy nie chce się dźwigać wielu książek. Gdzie jednak warto je kupować? W jakich miejscach można pobrać ebooki za darmo?

Czym są ebooki?

Ebooki to książki elektroniczne, najczęściej w formie epup lub mobi, rzadziej zdarzają się i takie, które są w innych formatach, np. pdf. Oprócz tego, że są one w wersji cyfrowej, bardzo przypominają tradycyjne książki papierowe i często stara się je właśnie przenieść w formie jak najbardziej oryginalnej. Mogą mieć tekst, zdjęcia, spis treści – to po prostu inna wersja książki drukowanej. Oczywiście, aby móc czytać, potrzebne jest to tego specjalne urządzenie zwane czytnikiem ebooków, choć przy posiadaniu odpowiednich aplikacji, można je czytać także na innych sprzętach jak choćby laptopy i tablety.

Czy warto sięgać po ebooki?

Ebooki to pewna alternatywa dla książek drukowanych. Powodem ich powstania był rozwój technologii komputerowej i przekonanie, że ważnym jej zadaniem jest przechowywanie, przetwarzanie i udostępniania zbiorów tradycyjnych. Pierwsza powieść elektroniczna została wydana w 1991 roku i był to dopiero początek. Jednak obecnie ebooki są już bardzo powszechne, choć nadal można znaleźć równie wielu zwolenników, jak i przeciwników tego formatu.

Dużą zaletą ebooków jest fakt, że są one w formie niewielkich plików przechowywanych na równie niewielkim urządzeniu. Takich książek na czytniku może być wiele, co oczywiście umożliwia gromadzenie, przenoszenie i czytanie książek w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności zajmowania dużych przestrzeni. W wielu przypadkach książki elektroniczne są też po prostu tańsze od ich papierowych odpowiedników. Niestety w polskich realiach, różnica cenowa nie jest aż tak duża.

Gdzie kupować ebooki?

Lista księgarń, gdzie można kupić ebooki, jest naprawdę bardzo szeroka. Dużym plusem jest przede wszystkim fakt, że dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie, a także porównać ceny. Warto wymienić tutaj kilka popularnych serwisów, do których należą: Empik, Legimi, Gandalf, Ebookpoint, Woblink, Virtualo, Świat Książki, Tania Książka czy Świat Ebooków. Oczywiście nie wyczerpuje to wszystkich możliwości, zdecydowanie te strony są jednak jednymi z częściej wybieranych.

Gdzie ściągnąć ebooki za darmo?

Czy da się w ogóle ściągnąć książki elektroniczne za darmo? Da się, ale zależy, o jakie chodzi. Większość czytników ma odpowiednie zabezpieczenia, przez co nie ma możliwości ściągnięcia nieautoryzowanych ebooków, jest jednak baza literatury otwartej do powszechnego użytku przez każdego. Dotyczy to przede wszystkim klasycznych autorów i powieści oraz poezji. Można je ściągnąć między innymi z takich strona jak: Wolne Lektury, Bookini, Chmura Czytania czy NajpierwPrzeczytaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *