Gdzie pojechać jesienią? Pomysły na wakacje jesienią

Wybrzeże Madery

16 kwietnia 2020 • Turystyka i Sport • wejść: 1239

Na jesienne wakacje decyduje się coraz więcej osób, głównie z powodu mniejszego zainteresowania turystów, optymalnej pogody czy niższych kosztów wycieczek. Wrzesień i październik, a czasem nawet późniejsze miesiące, to świetny czas na to, aby odpocząć i naładować baterie przed kolejnym rokiem, a przy tym zrobić do po kosztach. Gdzie warto pojechać jesienią? Jakie kraje odwiedzić poza sezonem?

Urlop jesienią – czy to dobry pomysł?

Jesień to spokojna pora roku, kiedy dzieci wracają już do szkół, kończą się upały, turyści nie zwiedzają tłumnie atrakcyjnych miejsc itp. Jest to więc dobry czas na to, aby właśnie wtedy wyjechać. Nie trzeba obawiać się o brak pogody, ta w wielu krajach sprzyja osobom, które dopiero pod koniec doku decydują się na wycieczkę. Takich miejsc powyżej 20’C nie brakuje nawet w Europie. Jeśli wciąż nie wiesz, który kierunek wybrać, pomysłów na wakacje jesienią dostarczą Ci wpisy na www.Alces.pl. Poniżej przedstawiamy kraje, które warto odwiedzić poza sezonem letnim.

Wyspy Kanaryjskie

Ten hiszpański archipelag znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych miejsc do odpoczynku. Jest zróżnicowany pod względem atrakcji, są tam piękne plaże, góry, odnajdą się tam zarówno osoby ceniące spokojny wypoczynek, jak i amatorzy sportów ekstremalnych. Położone na Oceanie Atlantyckim wyspy, zapewniają turystom świetną pogodę niemal o każdej porze roku. Nawet zimą temperatura rzadko kiedy spada poniżej 18’C. W skład Wysp Kanaryjskich wchodzą: Teneryfa, Gran Canaria, La Palma, La Gomera, El Hierro, Lanzarote, Fuerteventura i kilka mniejszych wysp. Wiele biur podróży oferuje zorganizowane wycieczki na Kanary, można je też z powodzeniem zaplanować samodzielnie.

Madera

Madera to wyspa ciesząca się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków. Nazywana jest wyspą wiecznej wiosny. Łagodny klimat sprawia, że turyści chętnie odwiedzają ją przez cały rok. To, co wyróżnia Maderę, to przede wszystkim bujna roślinność, lasy, górzyste tereny i położenie na Oceanie Atlantyckim, w pobliżu Afryki. Nie bez znaczenia są także lokalne przysmaki w postaci oryginalnych win czy owoców morza.

Malta

Kolejną propozycją na jesień jest Malta. To wyspa położona na Morzu Śródziemnym, niedaleko Włoch. Zapewnia ona turystom świetną pogodę, nawet jesienią temperatura wody pozwala na kąpiel w morzu. We wrześniu i w październiku na termometrach wciąż jest powyżej 25’C. Malta to nie tylko piękne i piaszczyste plaże, to także wiele zabytków do zwiedzania. Nie brakuje tam obiektów starożytnych, pałaców czy ogrodów, które warto zobaczyć.

Egipt

Jeśli sytuacja polityczna na to pozwala i jest tam bezpiecznie, warto polecieć do Egiptu. Doceniają go nie tylko miłośnicy historii starożytnej, ale także zapaleni nurkowie. Morze Czerwone to przede wszystkim piękne rafy, które są chętnie oglądane przez turystów z całego świata. Egipt to też gwarancja wysokich temperatur. Niektórzy decydują się na ten kierunek z jeszcze jednego powodu – jest tam po prostu taniej w porównaniu do krajów europejskich. W Egipcie odpoczną zarówno wielbiciele plażowania, jak i osoby, które lubią zwiedzać cenne zabytki i zgłębiać historię tego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *