Gdzie są kamery w Szczyrku?

Szczyrk Skrzyczne

30 lipca 2020 • Turystyka i Sport • wejść: 1560

Szczyrk to niewielkie miasto w województwie śląskim, które chętnie odwiedzane jest zarówno latem, jak i zimą. Jest to miejscowość typowo turystyczno-wypoczynkowa. Słynie głównie z mnóstwa stacji narciarskich, które w sezonie są odwiedzane przez tłumy miłośników sportów zimowych. Podziwiać walory tego regionu można na żywo w internecie. Gdzie są kamery w Szczyrku?

Kamery na stokach w Szczyrku

Szczyrk to miasto sportowe i turystyczne. Wiele kamer zlokalizowanych jest na stokach. Z nich najlepiej widać piękne okolice regionu. Kamery w Szczyrku są m.in. na stokach Beskid Sport Arena, można obserwować stację dolną, trawers oraz polanę górną. Dzięki nim można na bieżąco sprawdzać w sezonie, jakie są warunki do uprawiania popularnych sportów zimowych. Kamery dostępne są w wielu kompleksach narciarskich. Widoki online możemy podziwiać również dzięki uprzejmości obiektów Biały Krzyż, Szczyrk Mountain Resort czy Hankusówka.

Sporty zimowe w Szczyrku

Szczyrk przez wiele osób kojarzony jest głównie ze sportami zimowymi. Co roku przyjeżdżają tu miłośnicy jazdy na nartach i snowboardu. To dobre miejsce zarówno dla osób, które od lat pasjonują się już tymi sportami, jak i dla amatorów, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na stokach. Dzieje się tak za sprawą wielu stacji narciarskich i dostępności tras o różnym stopniu trudności. Dzieci oraz osoby początkujące mogą skorzystać z pomocy instruktorów i szkółek narciarskich, by nauczyć się jazdy na nartach lub na desce.

Szlaki turystyczne w Szczyrku

W Szczyrku i okolicach nie brakuje pieszych szlaków turystycznych, z których chętnie korzystają miłośnicy wędrówek, szczególnie w sezonie letnim i jesiennym. Przez miasto prowadzą szlaki o różnym stopniu trudności. Są to m.in. Ostre – Skrzyczne – Szczyrk Centrum – Schronisko PTTK na Klimczoku – Bystra – Wilkowice, Szczyrk Centrum – Szczyrk Biła – Przełęcz Karkoszczonka – Brenna Bukowa czy Szyndzielnia – Siodło pod Klimczokiem – Przełęcz Karkoszczonka – Beskid Węgierski – Grabowa – Szczyrk Przełęcz Salmopolska – Malinów – Malinowska Skała.

Co zwiedzić w Szczyrku i w okolicach?

Szczyrk to głównie turystyka górska i rowerowa. Można wędrować tu po takich grzbietach górskich jak Skrzyczne, Skalite, Klimczok, pasma Kotarza. Warto też przejść się ścieżką nad Żylicą. To dobre miejsce do rekreacji, można udać się tam na spacer lub pojeździć na rowerze. To jeden z symboli współczesnego Szczyrku. Zwiedzić można Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. To najstarszy zabytek w tym mieście. Świątynia powstała jeszcze w 1800 roku. Niedaleko Szczyrku nie brakuje też atrakcji dla młodych turystów. Są parki linowe dla dzieci i dorosłych, jest ośrodek jazdy konnej, Muzeum Koronki, Park Turystyki, lecznicze Źródło Karola.

Szczyrk to też dobrze rozwinięta baza noclegowa. Miasto jest przygotowane do przyjęcia wielu turystów w każdym sezonie. Są tu hotele, pensjonaty, prywatne kwatery. Zdarza się, że lepiej rezerwować dłuższe wyjazdy z wyprzedzeniem, ponieważ zainteresowanie Szczyrkiem i okolicą nie maleje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *