Gdzie spędzić walentynki?

Szampan i kwiaty

29 lutego 2016 • Ludzie i Społeczeństwo • wejść: 2805

Walentynki, czyli święto zakochanych, to czas, który chcemy spędzić wyjątkowo, szczególnie z osobami, na których zależy nam najbardziej. Pomysłów na to, jak i gdzie je spędzić jest naprawdę wiele i w dużej mierze wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni, w dodatku wcale nie musi to wymagać dużych nakładów finansowych – czasem to sam gest jest najważniejszy.

Kolacja walentynkowa dla dwojga

Kolacja to chyba najbardziej rozpowszechniony sposób spędzenia romantycznego wieczoru we dwoje. Dodatkowo wcale nie musi być ona w drogiej restauracji z najdroższym winem i wykwintnymi potrawami.

Równie dobrze samemu można coś ugotować, posiłkując się chociażby przepisami z internetu, albo zamówić coś do jedzenia. Udekorowanie stołu i postawienie świec może skutecznie pomóc w stworzeniu odpowiedniej atmosfery. Można także postawić na coś niezwykłego i nietypowego, skupić się na konkretnej kuchni, albo zrobić kolację w jakimś stylu czy to lat przeszłych, czy może w nawiązaniu do jakiegoś filmu – pomysłów jest wiele.

Walentynki w kinie

To również zalicza się do klasyku wyborów w czasie walentynek, ale wcale nie musi to być nic nudnego, zwłaszcza jeżeli idzie się do kina z ukochaną osobą. Dodatkowo na kinie skończyć się nie musi, można później, albo wcześniej iść na romantyczny spacer oraz zahaczyć o inne miejsce.

Kino to tylko jedna z dostępnych opcji, może to być także teatr, jeżeli chce się spędzić ten czas sięgając po rozrywkę z wyższej półki, ale nie jest to konieczne. Kino, teatr, spacer, można to połączyć, szczególnie gdy ma to miejsce wieczorem.

Do tego wypad w jakieś szczególnie ważne dla was miejsce, może to być również coś, gdzie jeszcze nigdy nie byliście, a walentynki to świetna okazja, by spróbować coś nowego, w nowym miejscu i do tego wspólnie.

Para młodych całujących się ludzi

Walentynkowy wyjazd we dwoje

Było to już wspomniane wyżej, ale można to uznać również za osobną opcję, sięgającą dalej niż tylko zwykły spacer po mieście. Jeżeli jest taka możliwość, można pojechać do innej miejscowości, może takiej, którą zawsze chciało się zwiedzić, wypad w góry, albo nad morze.

A może, podobnie jak było mowa wcześniej, można zrobić wycieczkę po mieście odwiedzając stare dobre miejsca, jak i zaglądając do nowych. Może to być chociażby wypad do salonu gier, odwiedzenie nowej herbaciarni, zrobienie niespodzianki w postaci prezentu w jednym ze sklepów w upominkami.

Jak spędzić walentynki w domu?

Można również ten czas spędzić razem w czterech ścianach. Dobrą opcją jest zrobienie romantycznej kolacji, obejrzenie filmu w telewizji, albo zwyczajnie po prostu posiedzieć razem, porozmawiać zajadając się czekoladkami. Taki pobyt w domu wcale nie musi być nudny, można go urozmaicić na różne sposoby.

Można także obdarzyć się wzajemnie upominkami, które wcale nie muszą być nadzwyczajnymi prezentami, zwykłe kwiaty, czekoladki, małe drobnostki będą mile widziane, zwłaszcza jeżeli otrzyma się je od ukochanej osoby.

Można świętować ten dzień tylko we dwoje, bez wielkiej pompy, ważna jest przede wszystkim pamięć i chęć pokazania drugiej osobie, że jest ważna, powiedzieć szczerze i na głos, co się czuje, szczególnie, gdy na co dzień czasem się o tym zapomina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *