Integrujesz pracowników? Mamy pomysł na imprezę tematyczną dla firmy

Koncert

31 lipca 2014 • Ludzie i Społeczeństwo • wejść: 6327

Dyskoteka w stylu retro, obciach party albo karaoke. Pomysłów jest tyle, co imprez. Odpowiedni wybór zależy jednak od towarzystwa, które chcemy zaprosić. I pieniędzy, jakie planujemy wydać. Choć mówi się, że nieważne gdzie, ważne z kim, to jednak dobre miejsce jest niezbędne. Podpowiadamy, jaką imprezę tematyczną warto zrobić.

W sieci pytania o pomysł na imprezę mnożą się z każdym dniem. Ludzie mają wątpliwości nie tylko w związku z rodzajem imprezy, ale też z miejscem i czasem. Bowiem czy impreza tematyczna to odpowiedni pomysł na firmowe spotkanie integracyjne? A jeśli tak to co na niej ma dominować? Odpowiedzią na pytanie jest dobra organizacja i nastawienie do imprezy.

Obciach party z disco polo

Disco polo – nikt nie słucha, każdy zna. Tak przynajmniej jest wśród Polaków. Imprezy okraszone muzyką disco polo wychodzą najlepiej. Szczególnie, gdy uczestnikom trochę szumi w głowie i stają się sobą. I to właśnie jeden ze sposobów na imprezę, która musi się udać. Warto zwrócić uwagę, że organizowane przez nas „obciach party” będzie tylko z nazwy.

W wytycznych umożliwiających wejście na imprezę należy zawrzeć informację o ubiorze. Zaznacz, że mile widziane są sandały w połączeniu z białymi skarpetkami i hawajskie koszule do krótkich spodenek. Zorganizuj też konkurs, w którym do zdobycia będzie puszka taniego piwa. Choć wydaje się to śmieszne, to Polacy lubią takie zabawy.

Retro z lat 80

Zorganizuj też konkurs, w którym do zdobycia będzie puszka taniego piwa. Choć wydaje się to śmieszne, to Polacy lubią takie zabawy. Drugim pomysłem na muzyczną zabawę z odpowiednim strojem jest impreza w stylu retro. Ramy czasowe nawiązujące do retro to lata od 1966 do 1997, a więc na play liście znajdą się zarówno największe hity The Beatles, np. „Rain” z 1966 roku właśnie, jak i Black Sabbath czy Motorhead. To będzie nie tylko dobra zabawa, ale potwierdzenie, że muzyka łączy pokolenia.

A może karaoke?

Kolejną opcją na imprezę tematyczną, gdzie motywem przewodnim będzie muzyka to zorganizowanie karaoke. Już na wstępie ostrzegamy, że może być ciężko z przekonaniem większości uczestników do wystąpienia przed mikrofonem. Dlatego w takich momentach niezbędny jest konferansjer, który oswoi uczestników, rozluźni i poprowadzi w zabawie. Jeśli prowadzący zarazi wszystkich swoim optymizmem, to potem będzie już z górki.

Na kilka dni przed imprezą poproś wszystkich, by napisali na kartach swoje ulubione piosenki i w ramach możliwości zorganizuj wszystkie podkłady do utworów. Chyba, że – znowu nawiązując do prowadzącego – będzie tak dobra atmosfera, że będzie wam obojętne, co śpiewacie.

Jak wspomnieliśmy na samym początku, wszystko zależy od budżetu jaki chcemy przeznaczyć na imprezę tematyczną. Nie ma jednej stawki, która obejmie organizacje „obciach party” albo karaoke. Na ostateczną kwotę składa się sala, w której chcemy zorganizować imprezę, sprzęt który możemy wypożyczyć od profesjonalnej firmy i konferansjer – niezbędny przy tego rodzaju eventach. Mimo tego, że został wymieniony na końcu, to bez niego impreza może być bez polotu, co sprawi, że goście szybko zaczną czuć niepewność i z prędkością światła udadzą się w kierunku wyjścia.

2 komentarze do Integrujesz pracowników? Mamy pomysł na imprezę tematyczną dla firmy

  1. Karina pisze:

    Nie do końca zgadzam się z tymi pomysłami. Są one dobre, jeśli zespół pracowników jest mały i zgrany. W innym przypadku nikt nie będzie chciał się przebierać lub śpiewać, by się nie kompromitować. Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest standardowo paintball, park linowy, marsz na orientację. Zresztą… Ja nie wyobrażam sobie mojego szefa ganiającego w stroju z lat 90., a Wy?

    • An pisze:

      Osobiści pracuje w firmie, która zajmuje sie organizacją takich właśnie imprez i wiesz co zdziwiłbyś się 😉 wszyscy sie przebierają nie zależnie od stanowiska i własnie na takich imprezach się najlepiej integrują duże grupy, które wcześniej nie miały okazji spędzić ze sobą czasu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *