Jacuzzi domowe, dla kogo?

Jacuzzi - komu potrzebne

30 września 2015 • Dom i Ogród • wejść: 4693

Jacuzzi domowe to luksus, na który może sobie pozwolić sobie coraz więcej Polaków. Uwielbiają je sportowcy, dzieci i osoby starsze. Zalet tych urządzeń jest naprawdę wiele. Minimalizują stres, odprężają, łagodzą ból głowy, a nawet obniżają poziom cukru we krwi. To dzięki nim można korzystać z takich dobrodziejstw jak aromaterapia czy refleksologia. Dla kogo więc są urządzenia spa?

Jacuzzi dla rodzin z dziećmi

Które z dzieci nie lubi pluskać się w wannie czy chodzić na basen? Tego typu jacuzzi jak prezentowane na zdjęciu jacuzzi domowe Sundance (sundance.pl) to dobra opcja dla zabieganych rodziców, którzy nie zawsze mają czas, żeby jeździć z dzieckiem na drugi koniec miasta, by skorzystać z basenu.

A może właśnie Twoje dziecko boi się wody i chcesz go przekonać do chodzenia na basen? Tutaj również pomoc jacuzzi może być nieoceniona, ponieważ na mniejszej przestrzeni dzieci mniej się boją.

Jacuzzi wewnątrz

Wanna z hydromasażem dla osób towarzyskich

Kto nie lubi się popisać wśród znajomych takim sprzętem z górnej półki? Do tego można ich zaprosić w piątkowy wieczór na hydromasaż, podczas którego będziecie rozmawiać do woli, a to wszystko umili wam muzyka płynąca z systemu audio oraz wino, które wypijecie pluskając się w wodzie. Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do zakupu takiego sprzętu?

Jacuzzi dla aktywnych

Osoby, które wyczynowo uprawiają sport na pewno docenią zalety urządzeń spa. Wskoczenie do jacuzzi po ciężkim treningu rozluźni zmęczone mięśnie i uśmierzy ból. Dodatkowo wpłynie pozytywnie na stawy i więzadła, co jest szczególnie ważne dla sportowców. Hydromasaż regeneruje też zmęczony organizm i przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu. Ponadto, wzmaga produkcję hormonów szczęścia. Czy to jeszcze kogoś nie przekonało?

Jacuzzi w domu

Hydromasaż dla osób starszych

Z reguły starsze osoby ciężko jest przekonać do czegoś nowoczesnego, chyba że może to mieć pozytywny wpływ na ich zdrowie. Tak jest w przypadku właśnie jacuzzi. Dzięki wyporności wody, taka kąpiel w znacznym stopniu odciąża zmęczone stawy i mięśnie człowieka, co daje ogromną ulgę osobom starszym, które zazwyczaj mają dolegliwości związane z poruszaniem się. Bóle artretyczne, poprzez taki hydromasaż, zmniejszają się, co ma pozytywny wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne starszej osoby, ale też daje komfort psychiczny. Seniorzy często też zapadają na cukrzycę typu 2, a mało kto wie, ale taka kąpiel w jacuzzi obniża poziom cukru we krwi.

Jacuzzi lekiem na stres

Dzięki takim zabiegom jak aromaterapia, refleksologia, koloroterapia człowiek może zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Osoby, które cierpią na bezsenność powinny przed snem wziąć taką ciepłą kąpiel, a nie będą miały żadnego problemu z tym, żeby zasnąć. Ból głowy także minie, obniży się ciśnienie, miną chroniczne dolegliwości związane ze stresem, a organizm wyciszy się i zrelaksuje. Dodatkową zaletą jest fakt, że taka kąpiel sprzyja wydzielaniu się endorfin, czyli hormonów szczęścia, a z tego, szczególnie jesienią i zimą, warto skorzystać.

Temat: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *