Jak dobrać kolor szminki. Sprawdź czy robisz to dobrze

Kobieta z pomalowanymi ustami

30 października 2015 • Zdrowie i uroda • wejść: 3273

Wydaje się, że to z pozoru łatwe zadanie ale rzeczywistość pokazuje, jak wiele kobiet nie potrafi właściwe wybrać szminki. Panie zapominają, że nie można kierować się w tym zakresie tylko ulubionymi kolorami. Trzeba pamiętać o wielu kwestiach, takich jak kolor skóry, włosów, wielkość ust itp. Właśnie dlatego, w poniższym artykule podpowiadamy, o czym pamiętać przy wyborze koloru szminki.

Jak dobrać szminkę do koloru włosów i karnacji?

Barwa włosów oraz rodzaj karnacji, wbrew pozorom, mają kolosalne znaczenie odnośnie koloru szminki. Dlatego, kobiety reprezentujące określony typ urody, powinny zastosować się do poniższych wskazówek.

Jaki kolor szminki dla szatynki?

Kobiety o ciemnej karnacji, brązowych włosach najlepiej wyglądają w szminkach w odcieniach jasnobrązowych, brzoskwiniowych oraz beżowych. Ten ostatni typ koloru jest najbardziej naturalny i uniwersalny. Pasuje w zasadzie każdej kobiecie, nadając jej naturalności. Co więcej, pasuje do każdego cienia do powiek i potrafi je podkreślić. Tej grupie kobiet, kategorycznie odradzamy wybór czerwonej szminki ponieważ nie prezentuje się ona dobrze.

Jaka szminka dla brunetki?

Panie o bardzo ciemnych i kruczoczarnych włosach oraz ciemniejszej karnacji, powinny wybierać takie kolory jak brązowy, czerwony lub fioletowy. W przypadku jaśniejszego koloru skóry, świetnie pasuje różowy błyszczyk. Ciemne kolory bardzo źle kontrastują z jasną karnacją.

kolor szminki

Jaka szminka pasuje blondynkom?

Szczególnie te o jasnej cerze, powinny używać szminek o łagodnych odcieniach głównie matowych, nie błyszczących. Czerwień generalnie nie jest wskazana, chyba że mamy do czynienia z popielatym blondem i jasną skórą. Wtedy czerwona szminka pasuje idealnie. Wszystkie blondynki powinny wystrzegać się koloru pomarańczowego. Zupełnie nie pasuje.

Szminka dla rudej – jaka najlepsza?

Kobiety o rudych włosach i jasnej karnacji, idealnie wyglądają ze szminką w jesiennych kolorach takich jak brązowy, pomarańczowy czy bordowy. Takie kolory dodają energii i rozjaśniają twarz, dzięki czemu kobieta wygląda młodo i naturalnie. Wszystkie rudzielce powinny unikać pomadek w kolorach fioletowym czy czerwonym.

Jak dobrać szminkę do kształtu ust?

Bardzo ważny jest również rodzaj ust tzn. panie o dużych i pełnych ustach nie muszą martwić się o kolor szminki, natomiast te o wąskich ustach powinny wybierać delikatne odcienie. Jest to o tyle istotne gdyż ciemne kolory, przy wąskich ustach, jeszcze bardziej je zwężają. W takim wypadku najbezpieczniejszym wyborem są błyszczyki, dzięki którym usta wydają się pełniejsze.

Generalnie, unikajmy mocno kontrastujących kolorów ponieważ wygląda to sztucznie i odbierane jest to jak próba zwrócenia uwagi, kontrowersyjnym kolorem ust. Grunt to naturalność i elegancki wygląd. Pamiętajmy, żeby podczas zakupu przetestować szminkę na ustach. To bardzo ważne jeśli chcemy idealnie dopasować szminkę do swojego typu urody oraz o powyższych wskazówkach które ułatwią jej wybór.

2 komentarze do Jak dobrać kolor szminki. Sprawdź czy robisz to dobrze

  1. Aneta pisze:

    A co dla kobiet o bardzo ciemnych włosach i jasnej karnacji? Ja maluję usta szminkami w różnych odcieniach czerwieni i różu, nawet lekko wpadającego w fiolet. Pomarańczowe i brązowe odcienie w ogóle mi nie pasują, sprawiają wrażenie jakbym była chora. Pytanie dla dziewczyn, które tak jak ja mają ciemne włosy i jasną cerę, w jakich kolorach szminki używacie?

  2. Agata pisze:

    Uff, już się zastanawiałam czy znowu nie popełniam jakiegoś błędu przy wybieraniu szminki. Fajnie to zostało wytłumaczone i wyszczególnione, jaki kolor szminki pasuje do danego typu urody. To bardzo korzystne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *