Jak i gdzie zostać mistrzem florystyki

Stroik kwiatowy

29 października 2014 • Edukacja i Nauka, Hobby • wejść: 4376

W dobie powszechnej globalizacji dostęp do różnorodnych kwiatów jest naprawdę łatwy. Jednak z pewnością największy wybór przepięknych i oryginalnych gatunków flory jest w Japonii. Duży wpływ ma na to nie tylko klimat tego kraju, ale również jego tradycje, wśród których znajduje się między innymi ikebana, czyli tradycyjna sztuka układania kwiatów.

Florystyka w Japonii

W Japonii rosną nie tylko przepiękne storczyki, czy efektowne lilie, ale również inne kwiaty, w tym między innymi niezwykle popularne wśród tamtejszych florystów chryzantemy. Do wyboru mają oni aż 269 odmian tej przepięknej rośliny.

Niemcy – rajem dla florystów

Bardzo przyjaznym krajem dla florystów są także Niemcy. To właśnie tutaj odbywają się najważniejsze imprezy branży turystycznej, podczas których można nie tylko zaopatrzyć się w kwiaty, ale i wszelkie inne niezbędne dla florystów akcesoria. Ponadto w trakcie targów i pokazów każdy może poznać różnorodne techniki i najnowsze trendy dotyczące kompozycji kwiatowych. To właśnie u naszych sąsiadów odbywają się prestiżowe Florystyczne Mistrzostwa Niemiec. Jest to kraj, w którym hodowane są różnorodne gatunki flory, w tym również odmiany egzotyczne i zupełnie nowe.

Stroik kwiatowy

Jak wygląda florystyka w Holandii?

Duży wybór kwiatów dostępny jest również w Holandii, będącej nieodmiennie królestwem tulipanów. Rośliny te są tam niezwykle popularne, a botanicy stale pracują nad nowymi, jeszcze bardziej efektownymi odmianami.

Floryści we Francji

Przyjaznym dla florystów krajem jest także Francja, w której, a wybór kwiatów jest ogromny, dlatego florystów można spotkać tam naprawdę wielu.

Jak zostać florystą w Polsce?

Oczywiście w Polsce floryści również mają dostęp do wielu gatunków flory. Choć w klimacie umiarkowanym nie każdy gatunek może odpowiednio urosnąć, to jednak mamy naprawdę wiele odmian rodzimych kwiatów i innych roślin ozdobnych.

Najwięcej z nich kwitnie latem, ale dzięki szklarniom i ogrzewanym ogrodom zimowym można zaopatrzyć się w piękne kwiaty o każdej porze roku. W ciągłej sprzedaży są miedzy innymi bardzo cenione przez florystów róże, a także goździki, gerbery, czy lilie. Niektóre odmiany roślin można bez problemu sprowadzić od naszych sąsiadów, a nawet z bardziej odległych krajów.

Warto też ukończyć specjalistyczne kursy florystyki, przykład: http://www.akademiaflorystyki.pl/kurs-florystyczny-podstawowy/.

Jak zatem widać florystą można być nie tylko w Japonii, Niemczech, Holandii, czy innych krajach, ale także w Polsce, która pod względem klimatu niekoniecznie jest dla kwiatów przyjazna.

jeden komentarz do Jak i gdzie zostać mistrzem florystyki

  1. No Name pisze:

    Zawsze chciałam pracować z kwiatami, ale losy mi się inaczej potoczyły. Myślę, że to fajna praca, jeżeli ktoś się tym pasjonuje. Może być bardzo relaksująca i nie wywołująca zbędnych stresów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *