Jak i z kim ćwiczyć w domu, kiedy nie chcesz wyjść do fitness klubu?

Kobieta z matą do ćwiczeń i bidonem

30 czerwca 2020 • Hobby, Turystyka i Sport, Zdrowie i uroda • wejść: 3860

Aby zadbać o swoją sylwetkę i zdrowie, warto zacząć ćwiczyć, ponieważ to aktywność fizyczna w znacznej mierze będzie tu decydująca, zaraz obok właściwej diety. Nie każdy jednak chce czy może pozwolić sobie na wyjście do klubu fitness, czy siłowni, jak nie zawsze jest możliwe uprawianie sportów na dworze. Rozwiązaniem może być wykonywanie ćwiczeń w domu… tylko jak i z kim to robić?

Jak ćwiczyć w domu?

Wcale nie trzeba wykupywać karnetu do klubu fitness czy na siłownię albo nawet na basen, by móc z powodzeniem zadbać o swoją sylwetkę. Jeżeli się chce, można to zrobić także w domu, choć zazwyczaj potrzebne jest do tego większe samozaparcie. Oczywiście to jeszcze za mało, ponieważ, aby ćwiczenia przyniosły efekty, powinny być wykonywane prawidłowo i zgodnie z naszymi możliwościami fizycznymi. Na szczęście można poszukać wsparcia gdzie indziej – w sieci, na serwisach społecznościowych i na YouTube nie brakuje instruktorek fitness, które udzielają porad i pokazują jak ćwiczyć.

Oto kilka popularnych trenerek, z którymi z powodzeniem można podjąć wyzwanie ćwiczeń w domu.

Ćwicząca kobieta

Ćwiczenia z Mariolą Bojarską-Ferenc

Dlaczego akurat ta instruktorka na pierwszym miejscu? Przede wszystkim dlatego, że nie wypada jej nie znać, jako że to ona właśnie była prekursorką popularyzowania zdrowego stylu życia i jako pierwsza zachęcała do pilatesu, zumby czy jogi. Dopiero po niej przyszła prawdziwa moda na trenerki fitness, które namnożyły się w Polskich mediach. Ćwiczenia z Mariolą Bojarską-Ferenc zobaczysz m.in. na Medigo.pl, ale sporo materiałów z nią związanych można znaleźć w sieci, głównie na YT. Proponuje proste ćwiczenia, które wykonać może każdy i nie trzeba do tego drogiego sprzętu, ani dużej przestrzeni.

Ćwiczenia z Ewą Chodakowską

Jeżeli chodzi o jedną z najpopularniejszych trenerek w Polsce, zdecydowanie na szczycie znajduje się Ewa Chodakowska, a Polki wręcz oszalały na punkcie jej osoby. Obecnie jest ona jedną z najbardziej medialnych postaci i choć można znaleźć wielu jej zwolenników i przeciwników, niewątpliwie materiały dostępne w sieci, także za darmo, mogą pomóc nam podjąć wyzwanie z aktywnością fizyczną i zacząć ćwiczyć w domu. Oprócz tego propaguje także zdrowy styl życia połączony z właściwą dietą.

Ćwiczenia z Anną Lewandowską

Na fali popularności znajduje się także Anna Lewandowska, która święci triumfy jako trenerka fitness i dietetyczka, propagując w sieci zdrowy styl życia. Na YT można znaleźć wiele filmów z ćwiczeniami, które często są kierowane właśnie dla osób, które pragnąć o swoją sylwetkę zadbać właśnie w domu. Z powodzeniem można więc wyrzeźbić ciało, odchudzić się, popracować nad płaskim brzuchem czy jędrnymi pośladkami. Wystarczy często kawałek podłogi i mata do ćwiczeń. Udziela się mocno w mediach i chętnie dzieli się poradami odnośnie sportu oraz diety.

Jakie ćwiczenia wykonywać w domu?

Wymienione wyżej trenerki fitness są rzecz jasna tylko niewielkim wycinkiem tego, co jest dostępne na Polskim rynku. W sieci nie brakuje stron o aktywności fizycznej, a trenerek i trenerów przez ostatnie lata bardzo przybyło. Większość z nich zarabia na tym, oferując szereg usług jako trenerzy personalni, ale jednocześnie udostępniają porady i materiały, z których skorzystać może każdy. YouTobe jest pełen porad na temat aktywności fizycznej i różnych typów ćwiczeń.

Tutaj też dochodzimy do sedna sprawa – aby ćwiczyć w domu poprawnie i bezpiecznie, tak dobrać zestaw ćwiczeń, by rzeczywiście odpowiadał naszym oczekiwaniom. Porady specjalistów będą tu przydatne, a liczyć się będzie nie tylko częstotliwość i ilość ćwiczeń, ile ich jakość. Każda trenerka fitness ma nieco inne specjalizacje, warto więc przyjrzeć się temu bliżej. Warto też zaangażować bliskie nam osoby, o wiele łatwiej będzie się nam zmotywować, gdy razem z nami będą ćwiczyć inni domownicy.

2 komentarze do Jak i z kim ćwiczyć w domu, kiedy nie chcesz wyjść do fitness klubu?

  1. Eowyna pisze:

    Jak ma się warunki, typu wielkie okno i czysty parkiet, jak pani na zdjęciu, to jasne, można ćwiczyć w domu, u mnie jest taki burdel, że nawet nie siedzę na podłodze, a sprzątanie nic nie pomaga… więc zdecydowanie wolę klub:)

  2. Mel pisze:

    Nie lubię ćwiczyć z Chodakowską, ta kobieta kompletnie nie ma energii, bardziej mnie demotywuje niż motywuje do ćwiczeń w domu….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *