Jak może pomóc biuro rachunkowe, kiedy prowadzisz własną firmę?

biuro-rachunkowe-po-co

30 czerwca 2019 • Biznes i Ekonomia, Finanse i Ekonomia, Polityka i Prawo • wejść: 2398

Na początku większość przedsiębiorców próbuje samodzielnie wywiązywać się z obowiązków podatkowych. Jednak szybko orientują się, że wcale nie jest to takie proste i zaczynają współpracować z biurami rachunkowymi, które oferują nie tylko usługi rachunkowe, ale także pomoc prawną. Zobacz, jak może ci pomóc biuro rachunkowe w prowadzeniu firmy.

Biuro rachunkowe – co to?

W dużym uproszczeniu, biuro rachunkowe to firma, która świadczy usługi ze sfery finansowo-księgowej przedsiębiorcom, różnym instytucjom, organizacjom, a także osobom fizycznym. Biura rachunkowe pomagają przedsiębiorcom w takich obowiązkach, jak odprowadzanie podatków do Urzędu Skarbowego czy składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jednak zakres ich usług jest znacznie szerszy. Są to wszelkie działania w sferze finansów, w tym w sferze podatkowej.

Nowoczesne biura księgowe nie ograniczają się wyłącznie do jednego aspektu działalności. Bardzo często pracują w nich również doświadczeni prawnicy czy doradcy podatkowi, dlatego wiele wiodących firm tego typu posiada w swojej ofercie pełen pakiet usług dodatkowych, o którym opowiemy poniżej.

Jak może ci pomóc biuro rachunkowe?

Taka firma może pomóc ci w księgowaniu dokumentów sprzedażowych i zakupowych oraz przepływie środków finansowych. Biuro rachunkowe to także doradztwo biznesowe czy podatkowe (www.jasta.pl), czyli pomoc i pośrednictwo w uzyskaniu kredytów oraz doradztwo w zakresie prawa pracy. Ponadto doradztwo podatkowe w biurach rachunkowych obejmuje konsultacje i porady w zakresie interpretacji niezrozumiałych aktów prawnych, a także kontrole w sprawach związanych z poprawnością dokumentacji podatkowych. Warto pamiętać, że zakres działalności biura rachunkowego będzie zależał od kompetencji jego pracowników. Dlatego im więcej będzie w nim specjalistów z różnych działów prawa i finansów, tym większe korzyści możesz odnieść współpracując z takim biurem rachunkowym.

biuro-rachunkowe-jak-wybrać

Inne usługi biura rachunkowego

Niektóre biura rachunkowe mogą reprezentować twoją firmę przed urzędami skarbowymi i administracyjnymi, a także zajmować się optymalizacją podatkową. Taka optymalizacja to szczególnie korzystna usługa, ponieważ jest legalnym sposobem na płacenie niższych podatków w firmie. Jednak skuteczna optymalizacja podatkowa, nie jest prosta. Wymaga nie tylko dobrej znajomości prawa podatkowego, ale również ogółu prawnych aspektów. Dlatego wybierając biuro rachunkowe do swojej firmy, powinieneś szukać prawdziwych profesjonalistów.

Jak wybrać biuro rachunkowe do swojej firmy?

Wybierając dobre biuro rachunkowe, tak jak w przypadku innych usług, warto skorzystać z rekomendacji znajomych przedsiębiorców. Przed podjęciem współpracy z konkretnym biurem rachunkowym, należy dowiedzieć się ilu klientów ono obsługuje, a także jak długo działa na rynku. Pozwoli ci to ustalić, jak duże doświadczenie posiada wybrana przez ciebie firma. Bardzo ważne jest także, aby biuro rachunkowe, z którym zamierzasz współpracować, posiadało ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *