Jak otworzyć wino bez korkociągu. Poznaj 5 sprawdzonych sposobów

otwieranie wina bez korkociagu

1 września 2015 • Kuchnia i Kulinaria, Ludzie i Społeczeństwo • wejść: 9522

Wszyscy dobrze znamy ten scenariusz. Impreza, znajomi, randka z drugą połówką i do tego wszystkiego wino. A kiedy przychodzi moment jego skonsumowania okazuje się, że nigdzie nie można znaleźć korkociągu. I tu pojawiają się tzw. schody i pytanie jak sobie z tym fantem poradzić. W poniższym artykule przedstawiamy 5 prostych sposobów na otwarcie wina bez użycia korkociągu.

Za pomocą widelca

Abu otworzyć wino za pomocą widelca potrzebna jest druga osoba do pomocy ponieważ musi trzymać butelkę tak, by była całkowicie unieruchomiona. Wcześniej owiń ją ręcznikiem lub innym materiałem i otwieraj ją tam gdzie nie ma żadnych wykładzin. Osoba pomagająca niech postawi butelkę na ziemi i mocno trzyma. Końcem widelca wbijaj korek do środka. Najbezpieczniejszym miejscem na otwieranie wina tą metodą będzie kuchnia lub balkon.

Metalowy wieszak

Musi być to wieszak wykonany z cienkiego drutu, który łatwo będzie można wygiąć. Aby otworzyć wieszakiem wino, musisz go wyprostować. W tym wypadku również należy pamiętać o tym, żeby unikać miejsc w których położone są jakiekolwiek wykładziny. Wkręć ucho wieszaka w korek i pociągnij do siebie.


otwieranie wina

Otwieranie butelki butem

Również tą częścią garderoby można otworzyć wino. Weź pierwszy lepszy but, włóż do niego butelkę i trzymając ją mocno uderzaj o ścianę lub inną twardą powierzchnie. W ten sposób spowodujesz wysuniecie się korka na tyle, że będziesz mógł go sam, bez problemu wyciągnąć. Wystarczy kilka uderzeń aby korek sam się wyślizgnął z butelki a but ochroni ją przed rozbiciem.

Śrubokręt wkręcamy w korek

Wkręcamy go nie za głęboko w korek i pociągnij do siebie. Jeśli potrzebujesz ułatwienia możesz pomóc sobie kombinerkami. Bardzo ważne jest żeby nie wpychać śrubokręta zbyt głęboko bo może to spowodować zniszczenie korka a wtedy w kieliszkach będą pływać jego drobiny.

Wepchnięcie korka do środka butelki

A gdy już wszystkie metody zawiodą wówczas pozostaje najprostsza jaką jest wepchniecie korka do środka butelki. Potrzebujesz do tego jakiegoś trwałego narzędzia, najlepiej z drewna lub metalu i za jego pomocą wpychaj korek do wnętrza. Dobrze jest w tym celu postawić butelkę na podłodze i z dala od wszelkich dywanów i innych ozdób tego rodzaju dekoracji. Lepiej dmuchać na zimne w razie gdyby butelka nagle nam uskoczyła.


otwieranie wina bez korkociagu


Oczywiście wybór sposobu na otworzenie wina bez użycia korkociągu zależy od okoliczności. Jeśli jesteś na imprezie u znajomych, wówczas znalezienie odpowiedniego narzędzia które pomoże Ci otworzyć wino, nie powinno stanowić problemu. Jednak jeśli wybrałeś się na romantyczny spacer do parku, gdzie chciałeś skosztować wina z ukochaną siedząc nad jeziorkiem, to może trochę utrudnić sprawę. Jednak nasze propozycje powinny zadziałać w każdej sytuacji.

Temat: , , , , , ,

2 komentarze do Jak otworzyć wino bez korkociągu. Poznaj 5 sprawdzonych sposobów

  1. Czesia pisze:

    Ale numer!! Nie sądziłam, że są takie sposoby na otwieranie wina. To super, będę wiedziała jak sobie poradzić jeśli faktycznie zabraknie korkociągu. Oczywiście mam nadzieję, że nie uszkodzę przy tym siebie albo butelki.

  2. Dron pisze:

    Od biedy to jeszcze nożyczki mogą zadziałać jak korkociąg! Ale trzeba uważać, żeby sobie kryzwdy nie zrobić. 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *