Banki szukają różnych sposobów na pozyskanie klientów. Kampanie reklamowe z udziałem znanych osób są jednym z nich. Okazuje się jednak, że za polecanie m.in. kont bankowych wynagrodzenie mogą otrzymać nie tylko gwiazdy, ale i każdego z nas. Jak to działa? Jak zarobić na polecaniu kont osobistych i innych bankowych produktów? Podpowiadamy!
- Jakie konto bankowe jest najlepsze?
- Jak zarabiać na produktach bankowych?
- Jak zarobić na bankach? – afiliacja
- Jak zarabiać na kontach bankowych?
- Jak polecać konta bankowe i na tym zarabiać?
Jakie konto bankowe jest najlepsze?
Każdy, kto chce założyć konto bankowe, jest skazany na konieczność wyboru spośród wielu ofert banków. Wchodzenie na stronę internetową każdej instytucji i szukanie produktu skrojonego na miarę potrzeb, jest bardzo czasochłonne. Nie mówiąc o późniejszym porównywaniu propozycji. To nie jest łatwe zadanie. Właśnie dlatego zdecydowanie lepiej jest sprawdzić ranking kont osobistych. Najlepsze w danym okresie konta bankowe zobacz na Bankier.pl. Sprawdź, które z propozycji banków są godne uwagi. Wybierz ROR, konto dla dziecka, rachunek firmowy, który będzie spełniał oczekiwania. Pamiętaj, by porównać nie tylko ogólne zasady, ale i premie za założenie, czy możliwość polecania banku i zarabiania na tym. Jak to możliwe?
Jak zarabiać na produktach bankowych?
Niezależnie od tego, czy zakładamy darmowe konto bankowe, czy wybieramy rachunek, za który trzeba ponosić opłaty, pierwszym sposobem na zarabianie na produktach bankowych jest pozyskiwanie premii i nagród za dołączenie do klientów banku.
Drugą metodą na zysk, gdy zakłada się płatne lub darmowe konto w banku, jest założenie go z polecenia jakiejś osoby. Wówczas dostajemy nagrodę nie tylko my, ale i osoba, z której polecenia przyszliśmy.
Trzecim sposobem na zarobienie na produktach bankowych jest dołączenie do programu poleceń i czerpanie profitów za to, że ktoś z naszych znajomych zakłada darmowe konto osobiste lub wybiera inny produkt bankowy. Taki zarobek może być pieniężny, a może polegać na otrzymaniu nagród rzeczowych. Te można zawsze spieniężyć.
Kolejną metodą na zarabianie na produktach bankowych jest pozyskiwanie pieniędzy za przyprowadzanie bankom nowych klientów poprzez sieć afiliacyjną. Jak to działa? O tej i pozostałych metodach szerzej piszemy poniżej.
Jak zarobić na bankach? – afiliacja
Afiliacja to metoda zarabiania w internecie dzięki polecaniu produktów, w tym także tych bankowych. Za polecenie każdego z nich otrzymuje się wynagrodzenie. Ważne jest jednak, by klient skorzystał ze specjalnie wygenerowanego baneru lub linku polecającego.
A jak to jest możliwe? Jak zacząć? Aby rozpocząć zarabianie poprzez afiliację, należy wybrać system, w ramach którego będzie się polecać dane produkty. Jest ich sporo. Trzeba jednak wiedzieć, że każdy program afiliacyjny posiada nieco inną ofertę produktów. Jeśli jest się nastawionym typowo na produkty bankowe, to trzeba zorientować się, który system oferuje ich największą liczbę. Większość programów działa na podobnych zasadach, choć mogą różnić się stawkami, jakie oferują za skuteczne polecenie. Niezłym posunięciem na początku może być założenie dwóch/trzech kont w najpopularniejszych systemach i ich przetestowanie. Może któryś z nich będzie zdecydowanie przodował. A jak to działa? Wystarczy umieścić w odpowiednim miejscu baner lub link z reklamą danego produktu i go promować tak, by jak najwięcej osób z niego skorzystało. Najlepiej robi się to w sytuacji, gdy ma się własnego bloga lub kanał w social mediach.
Na czym polega afiliacja? Programy partnerskie, bo tak się ją również nazywa, mogą mieć różne systemy rozliczeń. Najpopularniejszym jest CPA, czyli Cost Per Action. W takim modelu otrzymuje się wynagrodzenie za to, że użytkownik odwiedzi stronę banku i wykonana na niej jakąś akcję, np. założy konto bankowe. Równie dobre korzyści przynosi CPL – Cost Per Lead, w którym wynagrodzenie jest za pozostawienie przez użytkownika danych osobowych. Najczęściej w celu umówienia się z biurem nieruchomości lub doradcą. Oczywiście zarobek dać może samo kliknięcie przez użytkownika w reklamę strony internetowej i/lub obejrzenie przez niego jakiegoś materiału wideo.
Ile można zarobić na afiliacji? Jak wynagrodzeni zostaniemy za polecenie produktów bankowych w ten sposób? Można liczyć na kilkadziesiąt lub nawet kilkaset złotych zarobku. Afiliacja produktów finansowych, w tym kont bankowych, pożyczek lub ubezpieczeń jest dobrze płatna. Z racji tego, że często są to reklamy przodujących banków, nie trzeba się obawiać o wiarygodność produktu, który się poleca.
Jak zarabiać na kontach bankowych?
Sama afiliacja to nie wszystkie możliwości. Zwłaszcza gdy nie ma się bloga, odbiorców w social media. Można zarabiać na produktach bankowych inaczej. Jak? Korzystać z promocji, które same oferują. Najlepsze w tym celu są promocje, które polegają na otrzymaniu pieniędzy za otwarcie konta. Nie ma żadnych ograniczeń co do tego, ile się posiada kont osobistych. Właśnie dlatego warto je zakładać, gdy można na tym zyskać. Trzeba tylko pilnować, by spełnić wszystkie kryteria, które pozwalają na otrzymanie nagrody. Za co bank płaci klientom?
Najwięcej promocji dotyczy kont osobistych. Banki właśnie w ten sposób pozyskują klientów, którym potem mogą zaproponować inne produkty finansowe. Oczywiście samo założenie konta nie wystarczy, często trzeba je jeszcze utrzymać przez jakiś czas. Banki płacą klientom również za określone aktywności. Takie jak płatności kartą w określonych sklepach, ale i za założenie karty kredytowej i korzystanie z niej.
Jak polecać konta bankowe i na tym zarabiać?
Dobrym sposobem na zarabianie jest również dołączanie do programów poleceń. Wystarczy polecać założenie konta osobistego lub innego produktu bankowego rodzinie i znajomym. Proces otrzymania premii za rekomendację konta bankowego lub innego produktu finansowego jest podobny w większości banków. Na czym polega? Obecny klient po przystąpieniu do promocji otrzymuje unikalny kod. Osoba, która chce założyć konto, podaje go we wniosku. Często oboje uczestników programu poleceń musi spełnić dodatkowe warunki, by otrzymać nagrodę, np. zasilić konto określoną sumą pieniędzy. A ile można zarobić na takiej akcji? Oferty są bardzo różne. Bywa, że jest to pewna suma pieniędzy, zdarza się promocyjne oprocentowanie czy nagrody rzeczowe. Oczywiście zyskuje nie tylko obecny, ale i nowy klient.
Konto bankowe dla dziecka? Że też się dziwie, czemu banki mają w swoich ofertach takie opcje…
Ale co w tym dziwnego? Szkoła nie uczy gospodarowania pieniędzmi to musi zrobić to rodzic. A konto pozwala na fajną kontrolę nad tym, na co i ile dziecko wydaje.
A ja akurat uważam, że to jest jak najbardziej ok, rodzice mogą bardzo wcześnie zacząć odkładać pieniądze dla swojego dziecka.