Jak urządzić łazienkę w stylu eko?

Łazienka z dwoma umywalkami

14 maja 2014 • Dom i Ogród • wejść: 6374

W XXI wieku zachodzi wciąż wiele zmian. Coraz bardziej powszechny staje się wegetarianizm i weganizm. Ludzie zwracają uwagę na Matkę Ziemię i troszczą się o nią jak o swoje własne dziecko. Bronią lasów, bronią zwierząt. Zaczynają cenić faunę i florę, bo wiedzą że to ona daje im życie. Nic więc dziwnego, że trendy ekologiczne zaczęły powoli znajdować swoje odzwierciedlenie w architekturze i wystroju wnętrz.

Modne zaczęły być łazienki w stylu eko, pozwalające nam na poczucie unikalnej więzi z naturą w naszym domu – pomysły na nie możesz znaleźć na stronie z aranżacjami łazienek Homebook.pl.

Użyj odpowiednich kolorów

W łazience takiej nie zobaczysz na pewno krzykliwego różu lub fioletu. Jeżeli udamy się na spacer do pobliskiego parku, z pewnością uświadomimy sobie, jakich kolorów farb warto użyć. Kojarzące się z drzewami brązy, piaskowe pustynne beże, zielenie przywodzące na myśl pełne roślin zagajniki lub stonowane kamienne szarości – z nich z pewnością możemy skorzystać w aranżacji łazienki.

Mile widziane są florystyczne ornamenty. Warto również pomyśleć o odpowiednim wykonaniu ścian i podłóg z naturalnych materiałów takich jak deski z litego drewna i kamienna glazura.

Zainwestuj w eko-meble

Nie próbujmy na siłę kupić pełnych przepychu monumentalnych mebli. Postawmy lepiej na prostotę i funkcjonalność. Choć wydaje się nam, że życie na ziemi jest bardzo skomplikowane, to tak naprawdę składa się ono w końcu z niezwykle elementarnych procesów. Warto zainteresować się więc wykonaniem aranżacji łazienki inspirowanej japońskim minimalizmem, ograniczającym się tylko do najpotrzebniejszych sprzętów.

Żywe dekoracje do łazienki

Najprostszym pomysłem na upiększenie Twojej łazienki będą rośliny. Zachwycające kwiaty w doniczkach lub wazonach podkreślą unikalny charakter wnętrza. W sklepach, gdzie można kupić sprzęty potrzebne do aranżacji łazienki i innych pomieszczeń znajdziesz również przezroczyste wazoniki. Jeżeli nasypiesz do nich mnóstwo małych kamyczków, to uzyskasz ciekawy pomysł na dekorację pomieszczenia. Możesz pomyśleć także o macie łazienkowej z dodatkiem mchu.

Warto także zastanowić się nad innymi ciekawymi dodatkami takimi jak świece z wosku pszczelego, ręcznie robione mydełka, czy też wiklinowe kosze służące do przechowywania kosmetyków i innych szpargałów.

Armatura łazienkowa najważniejsza

Przyznajmy szczerze, że do łazienki nie przychodzimy, aby pooglądać ładne meble i powąchać kwiatki. O ile cała reszta stanowi tylko uzupełnienie pomieszczenia, o tyle głównym celem naszych wizyt jest skorzystanie z łazienkowej armatury. Ostatnim hitem są kwadratowe umywalki, chociaż te owalne i imitujące glinianą misę również świetnie się sprawdzą.

Warto zastanowić się także nad zabudowaniem wanny materiałem podobnym do tego z frontów szafek. Dzięki temu nasza łazienka będzie urządzona w spójnym stylu, co wywołuje wrażenie jeszcze większej prostoty i harmonii z naturą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *