Jak pozbyć się zmarszczek w 3 dni?

Twarz młodej kobiety

9 maja 2014 • Zdrowie i uroda • wejść: 3225

Niektórym znana, niektórym nie – dieta dr. Perricone’a. Jedni przekonują o jej cudownych właściwościach, inni zaś podchodzą do niej sceptycznie. Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba nieco zgłębić temat i zastanowić się na czym ta dieta właściwie polega?

Odkryjmy więc rąbek tajemnicy i odpowiedzmy na pytanie – jak pobyć się zmarszczek w 3 dni i czy to jest w ogóle możliwe?

Zastosuj dietę opartą na probiotykach

Dieta dr. Perricone’a jest oparta głównie na produktach pre- i probiotycznych. Doktor przekonuje, że otyłość jest wynikiem złego stanu w organizmie i istniejącego stanu zapalnego. Sposób odżywiania według jego pomysłu opiera się głównie na spożywaniu: warzyw i owoców, ryb, orzechów oraz ziaren.

Zażywaj antyoksydanty i witaminy

Badania wykazują, że probiotyki i antyoksydanty zawarte w wyżej wymienionych produktach spożywczych wpływają w dużej mierze na kondycję skóry, uzupełniają niedobór witamin i mikroelementów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Korzystnie wpływają na nasz system immunologiczny i działają dobroczynnie na nasza psychikę.

Szczególną wagę przykłada się do obecności witamin A, E i C. Są to antyoksydanty, które skutecznie walczą z wolnymi rodnikami, działając przy tym neutralizująco.

Jedź dużo warzyw i owoców

Oprócz probiotyków i antyoksydantów zaleca się spożywanie dużej ilości warzyw i owoców o żółtym kolorze. Zeaksantyna i luteina to barwniki, które korzystnie wpływają na sprężystość skóry zapewniając przy tym odpowiedni poziom nawilżenia. Doskonale wpływają na proces naprawczy skóry powstały w wyniku szkodliwego promieniowania ultrafioletowego.

Owoce i warzywa

Oczyść organizm z toksyn

  • Należy codziennie wypijać na czczo szklankę wody z sokiem z cytryny. Napój ten świetnie radzi sobie z toksynami.
  • Należy zadbać o to, aby każdy zjedzony przez Ciebie posiłek zawierał antyoksydanty, probiotyki i probiotyki.
  • Pij minimum osiem szklanek wody dziennie. Jej niedobory błyskawicznie odbijają się na kondycji całego organizmu, a cera wygląda niezdrowo i szaro.
  • Kwasy omega-3 działają jak najlepszy krem nawilżający ze względu na właściwości absorbujące wodę. Spożywaj go więc regularnie.
  • Unikaj cukru. Ogranicz go w znacznej mierze, gdyż jest po części odpowiedzialny za stany zapalne.
  • Kawa nie działa dobroczynnie na Twój organizm, w dużych ilościach działa pobudzająco w procesie wytwarzania insuliny i kortyzolu.

Spróbuj Face Lift Diet

Dieta znana jest również pod nazwą Face Lift Diet. Ze względu na bogactwo aktywnych substancji silnie pobudza wytwarzanie kolagenu i zwiększa poziom nawilżenia skóry, ale czy faktycznie jest możliwe, aby dieta zlikwidowała zmarszczki w ciągu trzech dni? Wymiana komórkowa jest zaprogramowana genetycznie i jest to proces cykliczny. Średnio co 28 dni następuje wymiana starych komórek na nowe.

Powstają one w pierwszych warstwach naskórka, następnie dzielą się i wędrują do góry, tworząc warstwę rogową. Czy jest to więc kolejna dieta cud? Masz prawo sama podjąć decyzję i wyciągnąć wnioski, które pomogą racjonalizować stosowane przez Ciebie diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *