Jak rozpoznać podrobione perfumy. Sprawdź po czym poznasz fałszerza

jak rozpoznac perfumy

1 września 2015 • Zdrowie i uroda • wejść: 2996

Od wielu lat jesteśmy zalewani przez fale podróbek markowych perfum. Fałszerze z roku na rok stają się coraz sprytniejsi, przez co trudniej jest rozpoznać czy trzymamy w ręku oryginał. Jednak często zapominają oni o wielu szczegółach, które są niezwykle istotne w rozpoznaniu prawdziwych perfum. W poniższym artykule podpowiadamy na co zwracać uwagę, przy zakupie perfum.

1. Obejrzyj dokładnie opakowanie perfum

Pierwsza sprawa na jaką powinniśmy zwrócić uwagę to buteleczka. Musi mieć ona gładkie dno. Jeśli natrafimy na szorstkie i krzywe dno to wówczas możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z podróbką. To samo dotyczy ścianek flakonika. W oryginalnych, markowych perfumach ścianki flakonika są idealnie gładkie. Jeśli nasza buteleczka ma szorstkie bądź ostre krawędzie to możemy być pewni, że trzymamy w ręku oszustwo. Oprócz tego szkło flakoniku powinno być grube i wytrzymałe. Podróbki charakteryzują się przeźroczystym, cieniutkim szkłem.

opakowanie perfum

Ważne jest również samo pudełko, w którym sprzedawane są perfumy. Jeśli proponowane przez sprzedającego perfumy znajdują się w pudełku z cieniutkiej tektury, litery na opakowaniu są płaskie a nie wypukłe, to wniosek nasuwa się sam.

2. Zapoznaj się z etykietą

Naklejki oryginalnych perfum są bardzo dokładnie przyklejone. Nie znajdziemy żadnych grudek powstałych na skutek dostania się pod naklejkę powietrza, a boki będą idealnie przylegać. Ważną sprawą jest także miejsce przyklejenia naklejek dlatego warto porównać otrzymane perfumy z oryginalnymi. Nie chodzi tu tylko o umiejscowienie naklejki na etykiecie ale na spodzie flakonika. Tam znajduję się kod oznaczenia danych perfum, który powinien być przyklejony dokładnie na samym środku. Bardzo ważna jest także trwałość liter, nie mogą się one pod żadnym pozorem zmywać. W oryginalnych perfumach nie ma również mowy o pomyłce w samej nazwie. Każdego rodzaju literówki typu Kalvin Clein czy skracanie nazw są typowe dla zwykłych podróbek.

nalepki perfum

3. Rozpylacz, kolor i zapach perfum

Atomizer w markowych perfumach jest perfekcyjnie wykonany. Jest odpowiednio osadzony, nie musimy dokładać siły aby go nacisnąć i nie zacina się. Co do koloru perfum to powinny być one krystalicznie czyste, nie mogą pływać żadne farfocle, grudki czy innego rodzaju zanieczyszczenia. Jeśli perfumy mają mlekowatą barwę oraz coś w nich pływa to możecie być pewni, że trafiliście na oszusta. Sam zapach perfum może być złudny gdyż w pierwszym momencie może bardzo przypominać zapach oryginalny. Różnica polega na tym, że zapach markowych perfum utrzymuje się na skórze przez cały dzień, natomiast podróbka ulatnia się po zaledwie kilkunastu minutach.

kolor perfum

Oczywiście o wiarygodności danych perfum mogą świadczyć również inne szczegóły jak zakrętki czy folie zabezpieczające lub ich brak. Inna sprawą jest cena. Jeśli jest ona niewyobrażalnie niska to bez sprawdzania pozostałych elementów, możemy być pewni że to podróbka. Markowe perfumy są perfekcyjne w każdym calu, a fałszywki nie.

3 komentarze do Jak rozpoznać podrobione perfumy. Sprawdź po czym poznasz fałszerza

  1. Ela pisze:

    Dobrze wiedzieć, choć ja nigdy nie zwracałam na to uwagi, teraz chyba będę się uważniej przyglądać przy zakupie, choćby z ciekawości, bo naprawdę często nie wiemy co kupujemy i to jest straszne.

  2. Gal pisze:

    Jak najwięcej takich informacji, czekam na poradnik do zakupów ciuchów/.

  3. Liljana pisze:

    W sumie ja też nie zwracałam na to uwagi bo nie znam się na tym. Ale teraz już będę wiedzieć, na co uważać kiedy ktoś będzie mi proponował podróbkę bo tacy oszuści żerują właśnie na czyjejś niewiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *