Jak tanio kupić mieszkanie? Tanie nieruchomości – czy to możliwe?

miejskie osiedle

2 września 2016 • Finanse i Ekonomia, Gospodarka • wejść: 2493

Marzysz o własnym kącie? Obawiasz się, że na realizację tego marzenia będziesz musiał wydać bardzo dużo pieniędzy? Od dziś nie musisz się już o to martwić! Własne „M” możesz nabyć po bardzo okazyjnych cenach! Jak to zrobić? Oto kilka sposobów na tanie mieszkanie!

Chcesz kupić tanie mieszkanie? Szukaj niestandardowych rozwiązań!

Czy mieszkanie koniecznie musi być mieszkaniem? To pytanie wydaje ci się głupie? Już wyjaśniamy o co nam chodzi! Jeśli nie posiadasz dużej rodziny, a twoje oczekiwania co do miejsca, które stanie się twoim domem, nie są bardzo wygórowane, możesz pomyśleć o zakupie poddasza lub sutereny.

Ich ceny są dużo mniejsze, a odpowiednia adaptacja może sprawić, że staną się one o wiele ciekawszym miejscem niż standardowe M3 w bloku. Jednak to rozwiązanie ma nie tylko same zalety. Jego minusami są trudności pojawiające się przy adaptacji i często ograniczona prywatność, bo jak wiadomo sutereny to bardzo specyficzne miejsca.

ekskluzywne osiedle

W pełni wyposażone czy do remontu?

Jeśli lubisz urządzać wnętrza, a po zakupie nowego mieszkania i tak zabrałabyś się za jego generalny remont, to właśnie znaleźliśmy rozwiązanie idealne dla Ciebie! Przeglądając oferty agencji nieruchomości zwróć uwagę na obiekty, które wymagają wprowadzenia kilku poprawek. Możesz na nich zaoszczędzić całkiem sporą sumkę!

Mieszkanie do remontu tańsze o średnio 300 złotych za metr kwadratowy. Chociaż takie rozwiązanie jest zdradliwe. Może się bowiem okazać, że remont wyniesie cię drożej niż zakup odnowionego lokalu. Więc zanim podejmiesz decyzje, dokładnie przeanalizuj wszystkie dostępne opcje i wybierz tą, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Jak forma płatności wpływa na cenę mieszkania?

Myślisz, że szukając mieszkania nie warto zwracać uwagi na tzw. „okazję”? Z pewnością masz trochę racji. Jeśli oferta jest zbyt atrakcyjna, to na pewno kryje się w niej jakiś „haczyk”. Radzimy więc zachować szczególną ostrożność. Ale my nie o tym.

Wspominając o okazji mieliśmy na myśli zakup mieszkania za gotówkę. Przychodzisz, płacisz, lokal jest twój. Proste? I przy okazji tanie!

Na mieszkaniu nabytym w takiej formie możesz zaoszczędzić nawet 10-15% jego ceny rynkowej! Jednak, aby skorzystać z tej okazji transakcji trzeba dokonać szybko. I to jest wielki mankament tego rozwiązania. Możesz nie być bowiem w stanie, zdobyć tak dużej kwoty w tak krótkim czasie.

ładnie umeblowane mieszkanie

Jak skorzystać z programu „Mieszkanie dla Młodych”?

W poszukiwaniu środków na własne mieszkanie odwiedziłeś: bank, aby wziąć kredyt, szefa, aby dostać podwyżkę, rodzinę, aby wsparła cię finansowo. A gdybyś tak odwiedził jeszcze jedno miejsce?

Jakie? Urząd! A konkretnie nie sam urząd, a rządową stronę internetową mieszkaniedlamlodych.com. Tam uzyskasz wszelkie informacje i pobierzesz dokumenty niezbędne do uczestnictwa, w programie „Mieszkanie dla młodych”. A my, w naszym artykule, trochę ci o nim opowiemy.

Program ten powstał, aby wspierać osoby, które nie ukończyły jeszcze 35 roku życia, mają zaciągnięty kredyt na mieszkanie na okres minimum 15 lat, a cena mieszkania, które chcą nabyć nie przekracza wskaźnika określonego dla danej lokalizacji. Kwota dofinansowania na jaką można liczyć jest uzależniona od sytuacji rodzinnej osoby, która chce skorzystać z programu.

Osoby samotne i bezdzietne małżeństwa mogą liczyć na 10% dofinansowania, 15% dostaną osoby z jednym dzieckiem, a 20% ci, którzy wychowują dwójkę dzieci. Rodziny wielodzietne otrzymają wsparcie w wysokości 30% dopłaty do wkładu własnego. Realizację programu przewidziano na 5 lat. Wygaśnie on w 2018 roku.

umeblowany pokój

Wymienione przez nas sposoby, to tylko niektóre pomysły na zakup tańszego mieszkania. Istnieje jeszcze wiele innych możliwości na zaoszczędzenie przy zakupie własnych czterech kątów. Licytacje w spółdzielniach mieszkaniowych, zakup nieruchomości z prawem dożywocia, czy odkupienie lokalu od gminy, czy wojska.

Opcji jest sporo, ale pamiętaj, że największe szanse na sukces mają osoby z gotówką w kieszeni. Dlatego zanim zaczniesz szukać ofert zastanów się, czy Cię na to stać. Może to po prostu jeszcze nie jest twój moment?

jeden komentarz do Jak tanio kupić mieszkanie? Tanie nieruchomości – czy to możliwe?

  1. Mała Chinka pisze:

    Jak przeczytałam ten tytuł artykułu, to aż ciężko mi było uwierzyć, że coś takiego jak „tanie mieszkanie” istnieje, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Ten program „Mieszkanie dla Młodych” bardzo mi się podoba, ale pewnie jest dużo chętnych…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *