Jak tanio pojechać na wakacje?

Skrzydło samolotu

29 lutego 2016 • Ludzie i Społeczeństwo, Turystyka i Sport • wejść: 2392

Okres wakacyjny to czas, gdy każdy chce nieco odpocząć, nabrać sił, najlepiej wyjeżdżając gdzieś daleko, a jeszcze lepiej za granicę. Co roku jednak powstaje mniej więcej ten sam problem, czyli jak w miarę tanio załatwić sobie wyjazd, jednocześnie móc się nim cieszyć w pełni? Pomysłów i rad jest bardzo wiele.

Jak zaplanować wakacje?

To chyba podstawowa rzecz, o której powinno się pamiętać zawsze. Aby gdziekolwiek tanio wyjechać, należy swoje plany wakacyjne zdecydowanie wcześniej przemyśleć i zacząć szukając najtańszych opcji. Zazwyczaj biura podróży, busy, pociągi czy nawet samoloty mają możliwość tańszego wykupienia biletów, jeżeli zrobi się to odpowiednio wcześniej, często zdarzają się również promocje.

Dobrze jest więc zdecydowanie wcześniej zdecydować, gdzie chce się jechać, a potem zacząć szukać możliwości dotarcia tam po jak najniższej cenie. Można również skorzystać z autostopu, który ostatnimi czasy jest bardzo popularnym środkiem transportu, jeżeli więc chcemy się sami wybrać lub w małym towarzystwem, można również pomyśleć o tym.

Jak znaleźć tani nocleg?

W tym wypadku należy się przede wszystkim zastanowić, jaką formę noclegu chcemy mieć. Jeżeli zamierzamy zamieszkać w hotelu to, tak jak poprzednio, warto zdecydowanie wcześniej zabrać się za szukanie najtańszego i takiego, który najbardziej będzie nam odpowiadać. Warto przy tym posiłkować się opiniami innych klientów, którzy już mieli z danym miejscem do czynienia.

Innymi rozwiązaniami mogą być hostele albo, co ostatnio też jest dość popularne, coachsurfing, czyli udostępnianie swojego domu podróżującym. Istnieją specjalne strony internetowe, które zrzeszają takie osoby, dzięki temu można znaleźć darmowy nocleg w czyimś domu, oczywiście pod pewnymi warunkami. Można również pomyśleć o namiocie, jeżeli nasza podróż nie będzie opierała się wyłącznie na przebywaniu w mieście. Odpowiedni sprzęt da się kupić albo wypożyczyć.

Nogi znajdujące się w wodzie

Jak tanio podróżować?

Tani dojazd czy znalezienie odpowiedniego miejsca do spania, nie ważne czy to będzie hotel czy czyjś dom to niejedyne rzeczy, o których należy pamiętać. Będąc już na miejscu, na przykład w hotelu, najlepiej nie kupować w nim jedzenia, choć wszystko jest zależne od oferty na jaką trafimy, jeżeli w cenie hotelu znajduje się również wyżywienie, to nie ma problemu, jeżeli nie, lepiej zorientować się, gdzie można tanio zjeść na mieście.

Inna sprawa – jak długi pobyt planujecie? Jak ma to wyglądać? Chcecie spędzić tydzień w jednym miejscy, czy może wybieracie się na weekendowy wypad? Czasami, krótszy wyjazd jest lepszy, szczególnie gdy ma się zamiar siedzieć w jednym miejscu, które po paru dniach może nam się znudzić. Dlatego warto jest również dobrze zaplanować rozrywki, z jakich mamy zamiar korzystać.

Warto więc rozejrzeć się po okolicy albo już wcześniej zorientować się w miejscówkach, by potem móc je odwiedzić, nie wyrzucając niepotrzebnie pieniądze w błoto. Lepiej darować sobie drogie restauracje czy kluby i poszukać tanich, ale równie ciekawych miejsc, warto nawet rozeznać wśród znajomych, jeżeli ktoś już kiedyś tam był.

jeden komentarz do Jak tanio pojechać na wakacje?

  1. Turysta pisze:

    Najtaniej autostopem, ale do Egiptu będzie trudno. Złota myśl, to planowanie wszystkiego z głową 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *