Jak usunąć sól z butów zamszowych?

zamszowe brązowe buty męskie

1 grudnia 2014 • Zdrowie i uroda • wejść: 2289

Buty zamszowe świetnie prezentują się w różnych stylizacjach, jednak są również narażone na wiele niebezpieczeństw zwłaszcza w okresie zimowych. Najbardziej niebezpieczna jest oczywiście sól przemysłowa, którą posypywane są na nasze ulice. Wiele osób rezygnuje więc z zakupu takich butów, ponieważ uważa, że są one niepraktyczne. Zastosowanie się jednak do poniższych rad pozwoli jednak cieszy się wymarzonym stylem również w zimie.

Jak wysuszyć przemoczone obuwie?

Nie powinniśmy dopuszczać do przemoczenia butów. Jeśli jednak się to już stanie koniecznie trzeba je wysuszyć w odpowiedni sposób. Jaki? Włóż do środka stare gazety lub szmatki – ich zadaniem będzie nie tylko pochłonięcie wilgoci, lecz również zapobiegnięcie odkształceniom. Następnie usuwamy piasek i widoczną sól za pomocą lekko wilgotnej szmatki. Odstawiamy teraz buty do pełnego wyschnięcia. Bardzo ważne jest przede wszystkim to, by nie stawiać ich w pobliżu kaloryfera, ponieważ skóra może zacząć pękać.

Jak myć buty zamszowe?

Kiedy już nasze buty są suche, powinniśmy użyć gumki do zamszu, którą każdy z nas na pewno posiada w swoim domu. Raczej nie uda Ci się w ten sposób wywabić wszystkiego, więc pozostałe plamy usuń za pomocą specjalnego roztworu octu i wody. Do miski wlej jedną szklankę octu i jedną szklankę wody. Zbyt duże stężenie może być bowiem szkodliwe dla naszych butów. Jeśli chcemy być jeszcze bardziej ostrożni, możemy spróbować również mleka, które świetnie spisuje się w takich sytuacjach. Po wszystkim odstawiamy do dalszego wysuszenia.

Buty męskie zamszowe

Czym impregnować obuwie?

Kiedy już nasze buty są czyste, koniecznie postarajmy się o to, by odpowiednio je zaimpregnować, żeby uniknąć podobnych problemów w przyszłości. Świetnie sprawdzają się w tej roli rodzaju spray’e, które dopasowane są do naszego rodzaju buta. Warto o nie spytać w dobrych sklepach obuwniczych. Aby skóra wyglądała jeszcze lepiej można ją spryskać specjalnym balsamem, który wydłuży żywotność naszym butom i doda im blasku. Wiele osób nie ma o tym pojęcia, ale w rzeczywistości ten rodzaj zabezpieczenia jest najbardziej skuteczny.

Dlaczego warto dbać o buty?

O buty warto dbać z wielu powodów. Przede wszystkim chronią nasze stopy przed chłodem. Jeśli kilka razy je przemoczymy warstwa termiczna staje się cieńsza. Dodatkowym problemem jest również zwiększona potliwość obuwia. Ponadto, jeśli nie dbamy w odpowiedni sposób o swoje buty, to w bardzo szybkim czasie staną się one ciemniejsze i mniej estetyczne. Muszę przyznać, że jako kobieta często obserwuję ten problem u mężczyzn. Tak naprawdę cała płeć piękna zwraca uwagę na obuwie mężczyzn i jeśli nie jest ono dobrej jakości i dobrze zadbane, to od razu tworzy się w naszych głowach negatywny wizerunek takiej osoby.

Temat: ,

jeden komentarz do Jak usunąć sól z butów zamszowych?

  1. Kinga pisze:

    Świetne są te porady! I zaraz lecę je przetestować, bo moje botki po zeszłorocznej zimie wołają o pomstę do nieba. Nic ze sposobów, które stosowałam nie podziałało, a nie chcę ich wyrzucać. Nawet myślałam nad ich przerobieniem, ale najpierw sprawdzę te sposoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *