Jak wybrać noclegi na Śląsku, kiedy przyjeżdżasz na konferencję czy spotkanie biznesowe?

Konferencja w hotelu

22 października 2019 • Biznes i Ekonomia, Turystyka i Sport • wejść: 1283

Jeśli szukasz noclegu w śląskim, to pewnie zorientowałeś się już, że choć wybór hoteli i pensjonatów jest duży, to nie zawsze ich cena czy lokalizacja jest odpowiednia. Dlatego podpowiadamy, na co zwracać uwagę, gdy podróżujesz służbowo.

Noclegi na Śląsku – jak wybrać?

Nikogo nie powinna zaskoczyć informacja, że podczas wyboru noclegu, niezależnie od celu wizyty, najważniejsza jest lokalizacja hotelu. W następnej kolejności zwraca się uwagę na jego standard oraz dostępność pokoi. A jak to można odnieść do hoteli na Śląsku?

Większość ważnych wydarzeń, konferencji i kongresów, organizowanych jest w stolicy województwa śląskiego, czyli w Katowicach. Pierwszą, naturalną reakcją jest więc przeszukanie ofert noclegów w tym właśnie miejscu, możliwie jak najbliżej centrum. Czy to dobry wybór? To zależy.

W przypadku spotkań organizowanych na skalę krajową lub międzynarodową, wszystkie najlepsze hotele w śląskim szybko są rezerwowane. Zostają ekskluzywne, drogie pokoje lub przeciwnie – noclegi o niskim standardzie, bez zapewnionych miejsc parkingowych.

Z tego względu coraz więcej osób, wybierając się na konferencje w Katowicach, wybiera hotele w pobliskich miejscowościach. Co ciekawe, noclegi na Śląsku w Seven Hotel w Bytomiu oddalone są od centrum Katowic ok. 12 min jazdy samochodem. A ma się przy tym gwarancję spokojniejszej atmosfery, warunków sprzyjających relaksowi.

Dlatego zachęcamy, aby zawsze dokładnie sprawdzić wszystkie możliwości i przestrzegamy przed tym, że nie zawsze hotel najbliżej miejsca wydarzenia będzie tym optymalnym.

Sale konferencyjne w hotelach

A co, jeśli potrzebujesz nie tylko noclegu, a także sali szkoleniowej, w której sam będziesz organizować warsztaty, konferencje czy spotkanie biznesowe? Najlepiej od razu wybrać hotel, który spełni obie te funkcje. Ma to wiele zalet.

Łatwiej jest wszystko zaplanować, dopiąć szczegóły, a także wynegocjować korzystniejszą cenę, gdy usługi są łączone. Ponadto nie ma problemu z dojazdem uczestników na miejsce spotkania, a jeśli wieczorem planowana jest impreza integracyjna, każdy z uczestników będzie mógł wrócić do swojego pokoju w dowolnym momencie.

To, co jest przy tym ważne, to wyposażenie sali konferencyjnej. Należy się zorientować, na ile osób jest przewidziana oraz jaki sprzęt zapewnia hotel. Musi on być wysokiej jakości, bezawaryjny. Trzeba zawczasu zorientować się, do kogo można zwrócić się w razie jakichkolwiek problemów technicznych. Choć w praktyce profesjonalne hotele zapewniają pełną obsługę, a Ty musisz martwić się jedynie o merytoryczny przebieg wydarzenia.

Śniadania biznesowe

W ostatnich latach popularne stają się też śniadania biznesowe. To mniej formalne spotkania, które mogą mieć formę networkingową lub stanowić klasyczne spotkanie między kontrahentami. Takie śniadania mogą być organizowane w restauracjach lub hotelach, zwykle mają formę bufetu. I tutaj znowu, Ty nie musisz się niczym przejmować, jedynie rezerwujesz termin spotkania. Jeśli planujesz, że będą się one odbywać cyklicznie, możesz od razu pomyśleć o negocjacji warunków finansowych.

Jednym z hoteli na Śląsku, który ma taką usługę w ofercie, jest wspominany wcześniej Seven Hotel w Bytomiu. Na jego przykładzie można zobaczyć, na czym to dokładnie polega oraz dopytać się o szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *