Jak wybrać podajnik na papier do restauracji, kawiarni, kina, biura?

Podajnik na papier

31 marca 2021 • Biznes i Ekonomia, Finanse i Ekonomia, Kuchnia i Kulinaria • wejść: 1681

Dozowniki, zarówno do ręczników, jak i papieru toaletowego spotkać można w wielu miejscach publicznych, jak choćby kawiarnie, kina, czy nawet biura. W jaki sposób wybrać ten typ artykułów do higieny dla biznesu? Na co zwracać uwagę?

Po co podajniki na papier w restauracjach, kinach, biurach…?

Na rynku można znaleźć wiele różnych typów podajników na papier, zarówno toaletowy, jak i na ręczniki papierowe. Używa się ich przede wszystkim w miejscach publicznych, czyli tam, gdzie jest wielu ludzi i częsta rotacja. Dostępne w lokalach, a w szczególności w toaletach podajniki pozwalają na zachowanie większej higieny. Dzięki nim możliwe jest też dozowania produktów papierowych w takiej ilości, jaka jest rzeczywiście potrzebna, co ma jeszcze jedną zaletę – nic niepotrzebnie się nie marnuje.

Jakie powinny być podajniki na papier w miejscach publicznych?

Wybór podajnika na papier uzależniony jest od kilku czynników, w tym przede wszystkim od miejsca, w którym zostanie zamontowany. To będzie miało wpływ między innymi na materiał, kształt, a także wielkość i łatwość w obsłudze. Podajniki na papier powinny być pojemne (zobacz silcopolska.pl), zwłaszcza w miejscach o dużej rotacji klientów, jak choćby kina czy restauracje. W biurach wybiera się mniejsze podajniki, jako że z łazienek i kuchni najczęściej korzysta tylko ograniczona liczba pracowników. Z pewnością trzeba jednak zastanowić się nad tym, co wybrać i co sprawdzi się lepiej w danych warunkach.

Jaki podajnik papieru toaletowego wybrać?

Podajnik do papieru toaletowego może występować w wielu różnych wersjach, jeżeli chodzi o wielkość, kształt, kolor czy materiał. Dostępne są modele na tradycyjne rolki, a także takie na papier w składce. Wybrać można produkty małe, średnie, albo duże, takie wykonane z plastiku lub metalu, a także kwadratowe lub okrągłe. Będzie miało to wpływ na ich funkcjonalność, wytrzymałość, a także łatwość do utrzymania w czystości.

Jaki podajnik do ręczników papierowych wybrać?

W przypadku ręczników papierowych sytuacja wygląda dość podobnie, jak przy papierze toaletowym. Mamy do wyboru kilka różnych typów tych produktów, z czego najczęściej wymienia się podajniki listkowe, podajniki w rolce, a także podajniki do ręczników papierowych i folii. Mogą być one ręczne, manualne, a także automatyczne. W tym ostatnim przypadku wystarczy podłożyć rękę pod urządzenie, by wysunął się papier. Mogą występować w różnych kształtach i kolorach, a także być zbudowane z różnych materiałów. Najczęściej wykorzystuje się tutaj tworzywo sztuczne (plastik) oraz metal (stal szlachetną).

Jakie dodatkowe funkcjonalności może mieć podajnik na papier?

Wiele będzie zależało od konkretnego urządzenia. Na przykład niektóre modele podajników zezwalają na włożenie więcej niż jednej rolki. Niektóre z nich są autonomiczne, czyli podają papier po przyłożeniu dłoni do czujnika. Znajdzie się także produkty z dodatkowymi zabezpieczeniami w postaci zamków. W ten sposób nikt niepowołany nie dobierze się do wnętrza, co zapobiegnie np. kradzieży papieru, co jest istotne zwłaszcza w przypadku miejsc publicznych.

jeden komentarz do Jak wybrać podajnik na papier do restauracji, kawiarni, kina, biura?

  1. osi pisze:

    Sam wybór to jeszcze nic. Trzeb jeszcze o nie dbać i wymieniać, gdy to potrzebne. Czasami w pubach czy kawiarniach są tak brudne i zniszczone podajniki, że korzystanie z nich jest koszmarem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *