Jak znaleźć drugą połówkę?

Samotna kobieta siedząca na ławce

30 sierpnia 2016 • Ludzie i Społeczeństwo, Psychologia • wejść: 3113

Miłość – piękne słowo i równie piękne uczucie, którego chciałby doświadczyć każdy. Jesteśmy ludźmi społecznymi, którzy potrzebują innych do prawidłowej egzystencji, potrzebujemy innych ludzi, by nas dostrzeżono, doceniono… pokochano. Samotność niestety prędzej czy później odbiera nam radość życia, ale można to zmienić. Co w takim razie trzeba zrobić, żeby wyjść z samotności i znaleźć tą jedyną osobę, będącą naszą drugą połówką?

Szukając miłości – wyjdź z domu

Udowodnione jest, że im więcej osób znamy, tym większa szansa na to, że trafimy na tę jedyną osobę na całe życie. Dlatego też warto jest wychodzić z domu, spotykać się ze znajomymi i zdobywać nowe znajomości. Oczywiście jest jeszcze internet, który sporo ułatwia dając możliwość kontaktu z drugim człowiekiem nie odrywając się od ekranu i poznawanie miłości w taki sposób też jest możliwe, ale… ale nic nie zastąpi spotkania twarzą w twarz, rozmowy, uśmiechów i wspólnego spędzania czasu.

Zadbaj o siebie – wygląd ma znaczenie

Od razu należy zaznaczyć, że nie ma potrzeby być supermodelką o idealnym ciele ubierającą się w sukienki mini. Chodzi przede wszystkim o to, by zadbać o siebie tak ogólnie – nie chodzić niechlujnie ubraną, z szopą na głowie, bez makijażu i podartych, powyciąganych i brudnych ubraniach. Jak nas widzą, tak nas piszą i dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Ładnie, choć niewyzywająco ubrana kobieta, z delikatnym makijażem i staranną fryzurą czystych włosów przemawia o wiele bardziej i pozytywniej od jej nieco gorszej alternatywy.

Kobieta siedząc przy belach drzewa

Uwierz w siebie i zwalcz swoją nieśmiałość

Łatwo powiedzieć „ładnie się ubierz i wyjdź do ludzi”, kiedy często w naszej głowie kłębi się chorobliwa nieśmiałość i silna blokada, która nie pozwala nam zrobić pierwszego kroku. Trzeba to zwalczyć! Nieśmiałość i braki w zdolnościach komunikacyjnych mogą być sporą przeszkodą, ale jest to do przeskoczenia. Nikt też nie każe nam tu i teraz całkowicie się zmienić i postawić wszystko na jedną kartę. Tę walkę warto podjąć stopniowo i małymi kroczkami. Gdy ktoś nas zaprasza na spotkanie – pójść na nie i nie wymigiwać się, gdy są planowane jakieś wyjazdy czy wspólne wakacje – włączyć się w to. Trzeba zacząć działać.

Pokochaj siebie i innych

Będąc samotną czy samotnym przez dłuższy czas, zaczynamy się przyzwyczajać do tego stanu, choć niewykluczone, że w końcu stwierdzimy, że jesteśmy sami, bo nikt nie jest w stanie nas pokochać, a każda para widziana na ulicy sprawia, że aż w nas wrze. Po pierwsze trzeba pokochać siebie takim jakim się jest, a potem także pokochać innych ludzi, bo jedno z drugim jest silnie związane. Poznając siebie zaczynamy interesować się innymi ludźmi i spoglądać na nich inaczej, nie oceniamy ich, tylko otwieramy się przed nimi, a to zdecydowanie wiele ułatwia. To, jak traktujemy siebie, odbija się również na tym, jak traktujemy innych, jak ludzie postrzegają nas.

Całująca się para i siedzący na plaży samotny człowiek

Nie poddawaj się w drodze do miłości

Mówiąc najprościej i zbierając wszystkie informacje w jedno, wychodzi na to, że trzeba przede wszystkim zawalczyć z samym sobą i się nie poddawać. Pokochać siebie i innych, wyjść do ludzi z otwartym umysłem i nie unikać spotkań. Samotność to coś, z czym można sobie poradzić, a druga połówka nie przyjdzie do nas nagle i nie zapuka do drzwi – my sami musimy zadbać o to, by kiedyś ta osoba znalazła się na naszej drodze. I w końcu się znajdzie.

Temat:

4 komentarze do Jak znaleźć drugą połówkę?

 1. Aga pisze:

  Wyjdź z domu? Przecież teraz większość osób poznaje się w Internecie. Byłam już na kilku ślubach u osób, które poznały się właśnie online.

  • Stefka pisze:

   Można próbować i tak, i tak. W każdym miejscu jest szansa, że się spotka kogoś wyjątkowego. Tylko trzeba wykazywać zainteresowanie drugą osobą. Stare powiedzenie „siedź w kącie, a znajdą Cię” nie ma dla mnie żadnego przełożenia na rzeczywistość.

 2. Lola66 pisze:

  Dziewczyny – przede wszystkim należy zmienić sposób myślenia i stać się optymistką. Do osób uśmiechniętych i szczęśliwych garną się inne osoby. Będą pewną siebie i umiechniętą – wysyłasz pozytywną energię! Częst o wychodz z domu, założ konto w serwisie randkowym, daj się wyciągać na domówki i imprezy. I nie szukaj za wszelką cenę. Osoby, które są nastawione na znalezienie drugiej połówki – często jej nie znajdują. Nie szukaj tylko bądż otwarta na nowe znajomości 😉

 3. Coala pisze:

  Gdyby to było takie proste, świat byłby o wiele łatwiejszy :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *