Jak zorganizować urodzinowe przyjęcie dla dziecka?

Urodziny dziecka

18 czerwca 2020 • Dzieci i wychowanie • wejść: 1351

Kolejne urodziny dziecka to święto dla całej rodziny oraz okazja do sprawienia swojemu maluchowi niezapomnianych wrażeń. Niektórzy obchodzą ten dzień hucznie, inni wolą bardziej skromne przyjęcie. Pomysłów na organizację urodzin dziecka może być naprawdę wiele – jak się do tego przygotować?

Zaplanuj urodziny dziecka z wyprzedzeniem

Jeżeli chcesz, by twoje dziecko miało niezapomniane przyjęcie, planowanie tego dnia powinno zacząć się już znacznie wcześniej. Dzięki temu ma się czas na zastanowienie nad formą imprezy, ilością i typem gości, a także tym, czy ma odbyć się w domu, czy gdzie indziej. To także czas na to, by pomyśleć o prezencie dla pociechy, bo przecież to na nie będzie czekać najbardziej, choć jak wiadomo, nie one są najważniejsze. Organizacja przyjęcia urodzinowego wcale taka prosta nie jest, zwłaszcza gdy chce się, aby rzeczywiście był to dzień niezapomniany.

Kiedy i gdzie zorganizować urodziny dziecka?

Kwestia czasu oraz miejsca jest tu szalenie ważne, ponieważ to on będą determinować wiele kwestii organizacyjnych. Wielu rodziców decyduje się na organizację przyjęcia w domu, co oczywiście wiąże się z takimi dodatkowymi kwestiami jak przyrządzenie posiłku, dekoracje czy zabawy i inne atrakcje, które umilą czas wszystkim gościom i samemu solenizantowi.

Jeżeli decyduje się na zorganizowanie urodzin poza domem, na przykład w sali zabaw czy w restauracji, wydamy na to więcej pieniędzy, ale większość kwestii organizacyjnych nam odpada. Czas też jest ważny, ponieważ muszą mieć oni możliwość uczestniczenia. Jeżeli urodziny zorganizuje się zbyt wcześniej lub za późno, wiele osób może po prostu zrezygnować, bo praca, dom, szkoła czy inne sytuacje losowe. Dlatego ważne jest też zapraszanie gości z wyprzedzeniem.

Jaki poczęstunek na przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Wybór poczęstunku na urodziny nie jest taki łatwy. Wiele będzie zależało od tego, jakich gości się spodziewamy – przede wszystkim dzieci, czy może jednak dorosłych (rodzinę). Na pewno warto postawić na jakieś słodkości, ale posiłek może być także odżywczy. Jak przygotować zdrowe przekąski na urodziny dziecka czytaj na best4kids.pl, gdzie przedstawiono kilka przykładów zdrowszego, ale i jednocześnie smacznego poczęstunku, który może zadowolić najbardziej wybrednych smakoszy.

Kiedy i jak zaprosić gości?

W pierwszej kolejności warto rozpisać listę gości – czy będą to dzieci, czy może będzie to raczej impreza rodzinna. Gdy już wiemy, kto ma się pojawić, następnym krokiem będzie stworzenie zaproszeń. Można je wykonać nawet własnoręcznie, do czego warto zaangażować dziecko, ale takie zaproszenie, do samodzielnego wypełnienia można także kupić gotowe. Wybór będzie tak naprawdę zależał od nas samych. Muszą być tak oczywiście wszystkie najważniejsze informacje – kto kogo zaprasza, z jakiej okazji i gdzie.

Jakie atrakcje na przyjęcie urodzinowe dziecka?

Ostatnia kwestia to atrakcje na przyjęciu urodzinowym dziecka. Jeżeli decydujesz się na imprezę poza domem, na przykład w sali zabaw, problemu nie ma, tam wszystkim zajmą się animatorzy. Organizując wszystko w domu, czeka nas więcej kombinowania, dlatego warto wcześniej zastanowić się nad tym, jak zająć czas dzieciom. Gier i zabaw dobrych na urodziny nie brakuje i wiele pomysłów można znaleźć w internecie. Oglądanie bajek, malowanie, karaoke, taniec, gry planszowe… możliwości naprawdę są ogromne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *