Jak zrobić fajną fryzurę do szkoły?

brązowe, kręcone włosy

26 listopada 2014 • Zdrowie i uroda • wejść: 5465

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że czasy mundurków i włosów splecionych w grzeczny warkocz noszonych codziennie do szkoły bezpowrotnie minęły. Dziś szkolne korytarze to wybieg dla modelek i niemała rewia mody.

Jak się czesać do szkoły?

Choć młodzi ludzie nie zarabiają jeszcze sami i często nie stać ich na markowe ciuchy i drogie dodatki, mogą podkręcić swój strój niebanalnym makijażem czy też fryzurą, dzięki której poprawią swoją atrakcyjność i zrobią furorę wśród koleżanek i kolegów z klasy. Wiadomo, że nie należy w tym względzie przesadzać, by swą nazbyt artystyczną czy awangardową fryzurą nie podpaść nauczycielom. Jest jednak kilka bardzo efektownych uczesań, które sprawią, że wyglądać będziemy interesująco, nie wzbudzając jednocześnie gniewu pedagogów.

Jak zrobić kok francuski?

Zapomnij o nudnych kokach, kojarzących się z poważnym stylem biurowych sekretarek czy nauczycielek z dawnych czasów. Kok francuski wygląda tak, jakbyś zrobiła ze swych włosów misterne upięcie i poszła w nim spać. Tak niesforna i zupełnie odbiegająca od wszelkich schematów fryzura wygląda może, jakby wykonano ją jedynie kilkoma ruchami upinając pasma włosów garścią wsuwek, jednak nic bardziej mylnego. Trzeba się bowiem przy niej nieco bardziej napracować.

 1. Chwyć swoje włosy, lekko skręć je dłońmi i unieś do góry.
 2. Zwijaj włosy aż do jednego centymetra od nasady głowy.
 3. Luźno owijaj włosy dookoła głowy aż do momentu, kiedy na jej czubku powstanie kok.
 4. Upnij kok do reszty włosów wsuwkami. Choć jest on luźny, potrzebne jest mu jakieś zabezpieczenie, aby fryzura utrzymała się dłużej.
 5. W końcowym etapie wyjmij kilka pojedynczych kosmyków z koka tak, aby zwisały swobodnie przy szyi czy twarzy.
 6. Całość utrwalić możesz lakierem do włosów.

Jak zrobić warkocz francuski?

Tego typu warkocz prezentuje się dużo ciekawiej niż jego tradycyjna wersja. Dodaje nam dziewczęcości i seksapilu. Urozmaici każdą stylizację, zarówno tę codzienną jak i bardziej uroczystą. Popularny jest także ostatnimi czasy wśród gwiazd, które chętnie czeszą się w ten sposób nawet na wielkie gale. Jak go zatem wykonać?

 1. Wydziel część włosów pośrodku głowy nad czołem i zacznij zaplatać je jak zwykły warkocz, przekładając zewnętrzne pasma do środka.
 2. Dla własnej wygody złap wszystkie pasma jedną ręką tak, aby były one od siebie oddzielone. Następnie dobierz dodatkowe pasmo z boku głowy do najbliższego pasma z wydzielonych wcześniej włosów.
 3. Tak połączone pasmo przełóż następnie do środka, środkowe z kolei przełóż na tę stronę, z której wzięłaś poprzednie.
 4. Zmieniamy rękę i tę samą czynność powtarzamy z drugiej strony.
 5. Trzymaj ręce blisko głowy, aby warkocz był dość ciasny i powtarzaj czynności do momentu, kiedy warkocz dojdzie do najniższej linii włosów.
 6. Resztę pasm zapleć w tradycyjny warkocz.

Fryzur jest oczywiście mnóstwo i warto dobrać je nie tylko do rodzaju włosów, jakie posiadamy, ale również do własnej urody i kształtu twarzy. Dwie opisane powyżej nadają się dla dziewczyn o długich włosach i dość smukłej twarzy, ponieważ całą ją odsłaniają. Warto jednak eksperymentować i dobrać uczesanie do własnego charakteru i stylu.

Temat: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *