Jaką klinikę wybrać do wstawienia implantów stomatologicznych?

Jaką klinikę wybrać do wstawiania implantów

16 grudnia 2015 • Zdrowie i uroda • wejść: 1848

Aby wstawić implant stomatolog w Polsce nie musi posiadać żadnego specjalistycznego wykształcenia. To oznacza, że przy wyborze odpowiedniej kliniki powinniśmy być szczególnie ostrożni. Niekoniecznie nasz ulubiony dentysta, do którego przychodzimy usunąć kamień nazębny będzie najlepszym wyborem, jakiego możemy dokonać. Na co więc zwrócić uwagę? Dowiesz się w tym artykule.

Czym są implanty zębowe?

Implanty to bardzo nowoczesne i praktyczne rozwiązanie, które pozwala na to, byśmy mogli cieszyć się pełnym uśmiechem do końca życia. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że nie musimy się martwić o pęknięcie tworzywa, z którego wykonany jest nasz sztuczny ząb. Sam zabieg polega na wkręceniu tytanowej śrubki do naszej szczęki. Na niej montowana jest korona protetyczna, która dopasowana jest kształtem i kolorem do pozostałych zębów. Zabieg jest bezpieczny, jeśli jest wykonywany przez renomowane kliniki dentystyczne (ich adresy można znaleźć na stronie http://implantmasterspoland.pl/kliniki-master). Przy wyborze powinniśmy kierować się kilkoma regułami, dzięki którym wybierzemy odpowiedniego implantologa.

Wykształcenie i szkolenia implantologa

Zabieg implantacji wymaga specjalistycznej wiedzy chirurgicznej i stomatologicznej. Implantolog musi bowiem w taki sposób wszczepić tytanowy element, by w pełni zrósł się on z kością, nie tworząc przy tym stanu zapalnego i nie powodując ucisku. Przed wizytą u stomatologa warto sprawdzić, czy stomatolog odbył szkolenie. Jednym z najbardziej prestiżowych jest szkolenie na Uniwersytecie J.W Goethe we Frankfurcie nad Menem. Taki certyfikat daje nam pewność, że implant się przyjmie, nie wywołując przykrych konsekwencji.

Czym jest implantologia?

Należy jednak pamiętać, że implantologia to dziedzina, która ciągle się rozwija. W klinice, którą wybierzemy, powinny pracować osoby, które szkolą się nieustannie, uczestniczą w specjalnych sympozjach i kongresach, dzięki którym są w stanie poznać najnowsze techniki wszczepu, a także innowacje w materiałach, które są wykorzystywane do stworzenia implantu.

Wyszukanie stowarzyszeń

Renomowani implantolodzy zrzeszają się w stowarzyszeniach, które potwierdzają ich kwalifikację. Warto więc sprawdzić, czy specjalista, którego wybieramy jest członkiem Implant Masteres Poland lub innej organizacji. W ten sposób na pewno oszczędzimy sobie nieco stresu, a także czasu na szczegółowe przeglądane kwalifikacji.

Sprawdzenie opinii o stomatologu

W dzisiejszych czasach bardzo łatwo możemy sprawdzić, czy nasz stomatolog ma dobre opinie. Istnieje wiele stron, na których internauci oceniają swoje doświadczenia związane z leczeniem u danego specjalisty. Warto się z takimi sugestiami i ocenami zapoznać, ponieważ pochodzą one od pacjentów. Możemy też zawsze spytać znajomych, czy mogą nam kogoś polecić. Opinia bliskich osób to zawsze cenna wskazówka.

W Polsce nie brakuje dobrych implantologów. Ceny również stają się coraz bardziej przystępne. Wystarczy poświęcić chwilę na wyszukanie dobrego specjalisty, by cieszyć się pięknym i trwałym uśmiechem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *