Jakie porady o dzieciach można znaleźć w internecie?

Porady o dzieciach

21 lutego 2020 • Dzieci i wychowanie, Komputery i Internet • wejść: 1035

Internet jest największym źródłem informacji, nic więc dziwnego, że mając jakąkolwiek wątpliwość, zaglądamy właśnie tam. A o co najczęściej pytają rodzice w internecie? Jakie porady o dzieciach można znaleźć w sieci? I czy we wszystko powinniśmy wierzyć?

O co pytają rodzice w internecie?

Rodzice, szczególnie ci świeżo upieczeni, miewają liczne wątpliwości dotyczące żywienia, pielęgnacji, a także wychowania swoich dzieci. Na szczęście naprzeciw wychodzą serwisy stworzone z myślą o takich problemach. Porady o dzieciach na www.Cafe-Mama.pl dotyczą nie tylko zdrowia, ale również pielęgnacji czy edukacji maluchów. Takie strony pomagają rozwiązać podstawowe problemy przyszłych i świeżo upieczonych rodziców, są także cennym źródłem inspiracji.

Jednak czy powinniśmy wierzyć we wszystkie informacje, które znajdziemy na stronach internetowych i forach? Jak weryfikować informacje w internecie i pozyskiwać tylko rzetelną wiedzę o dzieciach?

Zdrowie dziecka – porady

Większość z nas nie zna się na medycynie, dlatego wszelkie problemy zdrowotne dziecka zazwyczaj sprawdzamy w internecie. Czy słusznie? O ile szukamy domowych sposobów na ból gardła, to nie ma w tym nic złego, jednak jeśli chcemy sprawdzić przyczynę poważniejszych objawów, które zauważyliśmy u dziecka, powinniśmy zgłosić się do lekarza, a nie szukać rozwiązania w internecie. Ponadto informacje na temat chorób (szczególnie te dotyczące objawów) warto sprawdzać na specjalistycznych stronach. W przeciwnym razie łatwo możemy popaść w paranoję… Nie powinniśmy również ślepo wierzyć w to, co przeczytamy na forum. Jeśli podejrzewamy u swojego dziecka objawy jakiejś choroby, powinniśmy w pierwszej kolejności zgłosić się do lekarza.

Porady wychowawcze dla rodziców

Bardzo wiele serwisów dotyczy również porad wychowawczych. Znajdziemy tam m.in. informacje na temat tego, jak rozmawiać z dziećmi o różnych problemach, jak budować relacje i rozwijać zainteresowania malucha. Takie serwisy mogą być cennym źródłem inspiracji, szczególnie jeśli możemy znaleźć w nich gotowe rozwiązania naszych problemów. Porady o dzieciach dotyczące wychowania można również znaleźć na blogach prowadzonych przez rodziców. Takie informacje mogą okazać się szczególnie wartościowe, w końcu wynikają z ich doświadczenia. Swoje problemy wychowawcze możemy również opisywać na różnych forach parentingowych. Jednak w tym przypadku warto wybierać takie fora, na których wypowiadają się również specjaliści, np. pedagogowie lub psycholodzy, którzy na pewno nam doradzą, jak powinniśmy postąpić w danej sytuacji.

Żywienie niemowląt i dzieci

Również karmienie niemowląt może okazać się problematyczne dla niedoświadczonych rodziców. Dlatego w sieci niejednokrotnie możemy natrafić na gotowy schemat żywienia niemowląt, a także jadłospisy dla starszych dzieci. W serwisach parentingowych często poruszane są także takie tematy jak wspomaganie laktacji czy pomysły na obiad dla dzieci. Sporo poradników dotyczy także tego, kiedy można zacząć karmić dziecko butelką. Dla doświadczonych rodziców takie artykuły mogą wydawać się bezużyteczne, jednak dla świeżo upieczonych mam często są cennym źródłem wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *