Kabina prysznicowa: jak wybrać najwygodniejszą?

nowoczesna kabina prysznicowa

29 lipca 2016 • Dom i Ogród • wejść: 2886

Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnej wanny na rzecz kabiny prysznicowej. Nic dziwnego – zajmuje ona mniej miejsca, pozwala zarówno na wzięcie szybkiego prysznica, jak i na dłuższy relaks z hydromasażem. Dzięki ogromnej ofercie producentów każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Zobacz, jak wybrać kabinę swoich marzeń!

Kabina „szyta na miarę”

Kluczem do sukcesu, jeśli chodzi o wybór kabiny prysznicowej, jest odpowiednie dopasowanie jej do swoich potrzeb. Ogromną rolę odgrywa tu wielkość naszej łazienki – od tego zależy, czy będziemy musieli szukać rozwiązań oszczędnych przestrzennie, czy też będziemy mogli popuścić wodze fantazji. Jeśli wiemy już, ile mniej więcej miejsca możemy przeznaczyć na kabinę, zastanówmy się nad miejscem jej ustawienia. W niewielkich łazienkach sprawdzają się świetnie kabiny narożnikowe oraz wnękowe – dzięki nim możemy zaoszczędzić sporo miejsca.

Dobrze byłoby też wybrać drzwi przesuwne lub składane; tradycyjne drzwi skrzydłowe zajmują dodatkowe miejsce i sprawiają, że łazienka staje się mniej komfortowa. W przypadku dużego pomieszczenia możemy wybrać niemal dowolny model kabiny (zobacz propozycje dostępne na stronie http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/kabiny-wanny-i-hydroterapia/kabiny-prysznicowe.html).

W nowoczesnych i przestrzennych wnętrzach doskonale wyglądać będą kabiny wolnostojące, a nawet takie bez drzwi, posiadające jedynie odpowiednio zaprojektowany odpływ. To świetne rozwiązanie dla minimalistycznych łazienek, urządzonych w surowym stylu.

Z czego zrobiona jest kabina?

Ważną kwestią jest wybór materiału, z jakiego będzie wykonana nasza kabina prysznicowa. Podejmując decyzję, warto pamiętać, że szkło w tym przypadku jest zupełnie bezpieczne – do produkcji kabin używa się ściśle określonych i bezpiecznych materiałów. Mamy więc gwarancję, że nawet jeśli szkło się stłucze, to nie pokaleczymy się nim; powinno rozpaść się na maleńkie kawałeczki, których brzegi będą zaokrąglone i niegroźne.

Plusem szkła jest jego trwałość i odporność na zarysowania; warto też wybrać model, w którym szkło zostało pokryte specjalną powłoką, która ułatwia spływanie wody. Minusem jest dość wysoka cena oraz znacząca waga. Szkło sprawdzi się najlepiej w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Możemy też wybrać kabinę ze ściankami z polistyrenu. Niestety materiał ten jest dość miękki i podatny na zarysowania, a w przypadku połamania może nas pokaleczyć.

Możemy za to wybierać spośród wielu różnorodnych tafli – gładkich, z tłoczonym wzorem, matowych, czy też kolorowych. Pamiętajmy, że na gładkich ściankach osad będzie najbardziej widoczny; będą one wymagały częstszej pielęgnacji.

Dodatkowe opcje

Nowoczesne kabiny prysznicowe oferują nam o wiele więcej niż jeszcze kilka lat temu. Obecnie kabina z hydromasażem nie jest już sensacją – coraz częściej możemy znaleźć ją w domach „zwykłych” ludzi. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że dostępnych jest coraz więcej różnych opcji; możemy kupić nawet kabinę z sauną lub odtwarzaczem radia i MP3.

Wybór kabiny prysznicowej to przyjemność, ale również wyzwanie. Pamiętajmy o tym, by dopasować model do konkretnej przestrzeni – jedynie wtedy korzystanie z niego będzie w pełni wygodne.

3 komentarze do Kabina prysznicowa: jak wybrać najwygodniejszą?

  1. Angela pisze:

    W zeszłym roku kupiłam mieszkanie w stanie deweloperskim i długo zastanawiałam się najpierw czy wybrać prysznic czy wannę. Stanęło na prysznicu, bo w ten sposób zaoszczędziłam trochę miejsca w tym, bądź co bądź, niedużym pomieszczeniu. Ale i tu miałam zagwozdkę, bo sporo moich znajomych polecało mi prysznic bez brodzika – trzeba w podłodze wykuć miejsce na odpływ, potem położyć kabelki oraz zamontować baterię i taflę szkła. Choć było z tym trochę roboty, to teraz wiem, że warto postawić na takie rozwiązanie. Spójrzcie na takie aranżacje w internecie, to rzeczywiście powiększa optycznie przestrzeń.

  2. mieszkaniec pisze:

    Wybór nie jest prosty, dobrze że mamy taki poradnik. Dodatkowe opcje to jest wypas 🙂

  3. Molenda pisze:

    Właśnie stoję przed znakiem zapytania przy planowaniu kupna kabiny prysznicowej i szukam wyznaczników tego, na co zwraca się uwagę i widzę tu kilka istotnych informacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *