Kiedy potrzebujesz drukarki fiskalnej zamiast kasy fiskalnej?

Drukarka fiskalna

7 grudnia 2020 • Biznes i Ekonomia, Finanse i Ekonomia • wejść: 913

Drukarka fiskalna posiada więcej przydatnych funkcji niż kasa fiskalna, a kiedy warto ją wybrać? W jakich branżach i w jakim celu sprawdzi się drukarka fiskalna?

Drukarka fiskalna a kasa fiskalna – różnice

Na początek warto wyjaśnić, że te podobne urządzenia fiskalne znacznie się od siebie różnią. Kasa fiskalna może pracować samodzielnie, oznacza to, że do prawidłowego funkcjonowania nie musi być połączona z innymi urządzeniami. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku drukarki fiskalnej, którą należy zintegrować z odpowiednim systemem sprzedażowym. Drukarka fiskalna musi być podłączona do komputera, ale dzięki temu daje też dużo więcej możliwości. Odpowiednio dobrany system sprzedażowy może znacznie ułatwić zarządzanie firmą, to urządzenie fiskalne dysponuje większą liczbą funkcji, może również drukować dokumenty niefiskalne.

Różnice widać także w cenie, ze względu na większą funkcjonalność drukarki są droższe niż kasy fiskalne online, jednak wiele zależy od modelu, na który się zdecydujesz. Jeśli jeszcze nie posiadasz tego urządzenia, drukarki fiskalne przejrzyj na stronie specjalistycznego sklepu mojafiskalna.pl, aby wybrać tę najlepiej dopasowaną do potrzeb twojego biznesu. Znajdziesz tam zarówno duże, wielofunkcyjne urządzenia, jak i małe, mobilne drukarki fiskalne online.

Kiedy sprawdzi się drukarka fiskalna?

Zarówno kasy, jak i drukarki fiskalne mają swoje wady i zalety, które warto poznać przed zakupem konkretnego urządzenia. Kasy lepiej wybrać do małych sklepów lub w przypadku gdy oferujesz sprzedaż obwoźną. Z kolei drukarka fiskalna świetnie odnajdzie się w punktach sprzedaży i usług z dużym asortymentem produktów (najlepiej kilkanaście tysięcy pozycji). Warto ją wybrać, jeśli prowadzisz duży sklep odzieżowy, spożywczy, hurtownię czy stacje paliw, drukarka fiskalna sprawdzi się także w niektórych większych lokalach gastronomicznych i hotelach. To także dobry pomysł, jeśli wiesz, że w najbliższym czasie liczba oferowanych przez ciebie towarów znacznie wzrośnie.

Drukarka fiskalna posiada więcej opcji niż tradycyjna kasa, pozwoli ci na wydruk faktury czy zindywidualizowanego rabatu. Dzięki zintegrowaniu z systemem sprzedażowym zapewnia też stały wgląd w stany magazynowe produktów. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w jej przypadku niemożliwa będzie sprzedaż przy ujemnych stanach magazynowych. Drukarka fiskalna ułatwia zatem zarządzanie większą firmą, sprawdzi się również w branży medycznej.

Drukarka fiskalna do przychodni

Drukarka fiskalna to również dobry wybór do przychodni czy prywatnych gabinetów lekarskich. Dzięki współpracy z odpowiednim programem na komputerze daje ona stały wgląd do wszystkich danych pacjenta oraz usług – wszystkie ważne informacje są więc zgromadzone w jednym miejscu. To znacznie usprawnia i przyspiesza pracę przychodni, w której zwykle znajduje się mnóstwo pacjentów. Drukarka apteczna daje również dużo więcej możliwości, umożliwia na przykład wydruk recept czy wycen leków. Ponadto drukarki fiskalne dedykowane do branży medycznej to bardzo często modele z antybakteryjną obudową, która zwiększa bezpieczeństwo, również w czasie pandemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *