Komu warto kupić mangę na prezent?

komiks manga

31 grudnia 2021 • Kultura i Sztuka • wejść: 2419

Czy książki to sprawdzony pomysł na prezent? Tak, ale tylko pod warunkiem, że wiesz, jakie preferencje czytelnicze ma obdarowywana osoba. Z klasycznej, japońskiej mangi ucieszy się wiele osób, a komu na pewno warto ją kupić? Sprawdź koniecznie, jeśli jesteś w trakcie poszukiwań upominku dla bliskiej osoby.

Mangi, czyli japońskie komiksy są znane w kulturze czytania od mniej więcej XVIII i XIX wieku. Popularność zdobyły jednak dużo później, bo dopiero w latach 60. poprzedniego wieku. A szkoda, bo japońskie mangi są tak samo ciekawe i wciągające, jak standardowe komiksy, a fanów tej dość nietypowej formy przedstawienia życia bohaterów kultury japońskiej, z roku na rok przybywa.

O dobrą mangę nie trudno, ale sięgnięcie po najnowsze przygody bohaterów może być naprawdę trudne. To bowiem, kiedy komiks ukaże się na rynku polskim i w naszym tłumaczeniu, zależy od wielu czynników. Manga może stać się świetnym pomysłem na prezent, ale warto kupować ją szczególnie tym osobom, których świat japońskich bohaterów szczególnie interesuje. Komu sprezentować mangę, jako udany upominek?

Manga dla koleżanki lub kolegi, czyli prezent z okazji mikołajek, urodzin lub dnia kobiet, czy dziewczyn

Po mangi sięgają osoby w różnym wieku, ale szczególnie często interesują się nimi nastolatkowie, których świat japońskich bohaterów po prostu fascynuje. Mangi czytają już 12 latkowie, a ich domowe kolekcje potrafią nieźle zadziwić, biorąc pod uwagę, że seria jednej przygody ulubionego bohatera potrafi mieć nawet kilkadziesiąt pozycji.

Dlaczego warto kupić mangę koleżance lub koledze na dowolną okazję? Przede wszystkim dlatego, by sprawić im prawdziwą przyjemność, ale nie tylko to będzie głównym powodem. Po mangę w formie prezentu warto sięgać także dlatego, że najnormalniej w świecie te komiksy kosztują dość dużo. Zdarza się, że jedna pozycja potrafi kosztować nawet 30 zł, co w przypadku niezbyt dużych kieszonkowych nastolatka jest sporym wydatkiem.

Manga sprezentowana na urodziny, święta lub inną okoliczność, będzie strzałem w dziesiątkę.

Manga dla kolekcjonera, kup by sprawić mu radość!

Kolekcjonerzy mangi wiedzą doskonale, jak dużo funduszy i czasu trzeba poświęcić na skompletowanie ulubionej i całej serii książek. Warto podpytać ich zatem o to, jakie aktualnie przygody czytają i na co polują, by kupić im mangę, która uzupełni ich kolekcję.

Dla kolekcjonerów taki prezent ma przede wszystkim wartość sentymentalną. Nieważne, czy kupisz najnowszy tom ulubionej serii, czy sięgniesz po cenną pozycję sprzed lat. Ważne, by dzięki takiemu upominkowi kolekcja wzbogaciła się o komiks, którego kolekcjoner jeszcze nie ma.

Mangi dla wielbicieli komiksów, to może być nowa pasja!

Choć mangi ze względu na japońskie korzenie, czyta się nieco inaczej niż nasze polskie komiksy, to jednak każdego wielbiciela tego rodzaju książek zainteresuje ciekawie wykonana ilustracja połączona z dialogiem.

Jeśli w gronie najbliższych osób masz pasjonata komiksów i zaczytaną osobę to koniecznie sięgnij po mangę, która będzie zupełnie innym odzwierciedleniem modnych komiksów.

A na jaką okazję kupić mangę? Trudno wskazać jedną właściwą. Manga, jako książka w formie komiksu może stać się upominkiem wdzięcznie podkreślającym praktycznie każde indywidualne święta. Warto pomyśleć o niej z okazji zbliżających się świąt bożonarodzeniowych, jak również kupić ją na imieniny, urodziny, czy mikołajki. A może Twój dziadek uwielbia komiksy? Spokojnie, wśród kultowych pozycji znajdziesz mangę także i dla niego. Sprawdź, ile radości możesz dać osobie czytającej mangi, obdarowując ją nową książką! Manga na Allegro znajdziesz w naprawdę dobrej cenie!

3 komentarze do Komu warto kupić mangę na prezent?

  1. Aga Sz. pisze:

    Nie byłabym zadowolona, gdyby ktoś dał mi mangę na jakąkolwiek okazję. Warto też znać gust osoby obdarowywanej. Jak dla mnie to dobry pomysł tylko dla kolekcjonerów.

  2. Manga pisze:

    Też uważam, że manga to specyficzny prezent i trzeba mieć pewność, ze osoba, której chcemy ją sprezentować, ucieszy się.

  3. weeb pisze:

    No mangi się też zupełnie inaczej czyta niż komiksy, więc ja mangę dałabym raczej tylko komuś, kto jest zajarany kulturą Japonii, prawdziwemu „otaku” 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *