Konto w banku – jak wybrać, zmienić na lepsze? Co to znaczy dobre konto w banku?

konto bankowe

27 czerwca 2020 • Finanse i Ekonomia • wejść: 1563

W dzisiejszej rzeczywistości praktycznie wszyscy, mniej lub bardziej aktywnie, korzystamy z konta w banku. Szukamy oferty szytej na miarę aktualnych potrzeb, takiej która spełni nasze oczekiwania i będzie niewiele kosztować. Co kryje się pod pojęciem dobrego konta w banku? Jak wybrać, zmienić na lepsze konto w banku?

Jak wybrać konto w banku?

Wybór konta w banku bywa często pozornie łatwym wyzwaniem. Szeroka oferta rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych przyprawia o zawrót głowy, czasem przeglądając kolejne propozycje instytucji finansowych, nie wiesz na co zwrócić uwagę. Poszukując najlepszej opcji, musisz wiedzieć czego oczekujesz od swojego nowego konta bankowego, na czym Ci zależy.

Jeżeli Twoim kryterium wyboru jest brak opłat za prowadzenie rachunku osobistego, musisz zdawać sobie sprawę, że banki najczęściej oferują darmowe konta pod pewnymi warunkami, np. wpływ Twojego wynagrodzenia oraz płatności kartą. Pamiętaj, że najlepszym wyborem jest konto spersonalizowane, takie które spełnia oczekiwania konkretnego klienta, jest dopasowane do jego indywidualnych potrzeb.

Na popularności zyskuje niestandardowe podejście do klienta, kiedy z oferty może wybrać sobie kilka korzyści, które najbardziej mu odpowiadają. Różnorodne warianty kont bankowych skierowane są m.in. do biznesmenów, studentów, czy beneficjentów programu Rodzina 500+. Instytucje finansowe uzależniają warunki usługi od stopnia zamożności klientów, od statusu rodzinnego, ilości wydatków.

Kiedy warto zmienić konto w banku?

Jeżeli przymierzasz się do zmiany konta bankowego, musisz określić swoje oczekiwania, wiedzieć co zyskasz. Przeniesienie rachunku do innego banku jest dziecinnie proste. Najwygodniej skorzystać z opcji, w której nowa instytucja zajmie się całą procedurą w Twoim imieniu. W takiej sytuacji bank, z którym podpiszesz umowę przeprowadzi za Ciebie wszystkie konieczne czynności. Jeżeli chcesz osobiście zająć się tą sprawą musisz wiedzieć co należy zrobić krok po kroku. Jak zmienić konto w banku sprawdzisz na Banki365.pl, gdzie szczegółowo opisano proces zamykania starego rachunku. Możesz zrobić to na kilka sposobów, musisz jednak wiedzieć jakie są wymogi jego likwidacji.

Konto w banku warto zmienić kiedy wiesz, że mniej zapłacisz za prowadzenie nowej usługi i będziesz mógł dzięki niej oszczędzać. To dobre rozwiązanie kiedy płacisz za usługi, które możesz mieć za darmo. Niektóre banki oferują premię za przeniesienie rachunku lub płacą za korzystanie z konta. Wertując kolejne propozycje, znajdziesz usługi z innymi dodatkowymi korzyściami np. płatności kartą za granicą bez dodatkowych kosztów przewalutowania lub z bezpłatnym ubezpieczeniem.

Dobre konto w banku – co to znaczy?

Dobre konto osobiste to takie, które jest optymalnie dopasowane do Twoich aktualnych i przyszłych potrzeb oraz możliwości. Przed podjęciem decyzji o zmianie konta zwróć uwagę na warunki korzystania z nowego rachunku, wysokość opłat i prowizji, funkcjonalność obsługi oraz dostępność wpłatomatów i bankomatów. Przeanalizuj też dodatkowe produkty i usługi, oprocentowanie limitów na koncie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *