Kostki dekoracyjne, co to jest i w czym można wybierać?

Ułożona kostka brukowa

28 kwietnia 2017 • Dom i Ogród • wejść: 1278

Budując dom, często zastanawiamy się nad tym, jak ma wyglądać wejście do niego, jakie zrobić chodniki, z czego wykonać podjazdy itp. Najczęściej nasze myśli kierują się ku kostce brukowej, która na szczęście nie musi prezentować się nudno. Jeśli chcemy, by otoczenie naszego domu dobrze wyglądało, zdecydujmy się na kostki dekoracyjne. Jak je wybrać?

Kostki dekoracyjne – co to jest?

Kostki dekoracyjne to oferta takich firm jak Kost-Bet (www.kostbet.pl). Są to elementy, z których układa się podłoże, np. ścieżkę prowadzącą do drzwi domu. Z takich kostek można też ułożyć podjazd dla samochodu czy taras. Wybór odpowiednich kostek zależny jest od ich zastosowania, ale i parametrów. Na co więc zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu kostek dekoracyjnych?

Jak wybrać kostki dekoracyjne?

Istnieje kilka zasad, którymi trzeba się kierować, by wybrać dobre kostki dekoracyjne. Pierwsza z nich dotyczy dopasowania kostek do estetyki domu. Nie wszystkie elementy dekoracyjne są uniwersalne. Należy więc zastanowić się, czy do otoczenia naszego domu bardziej będą pasowały kostki granitowe czy takie z trawertynu lub z innych materiałów. Wybór jest więc kwestią gustu i poczucia estetyki.

Łączy się z tym kolejna zasada związana z kolorystyką. Ona też powinna być dopasowana do całokształtu lub może być na zasadzie kontrastu, to już kwestia indywidualna. Kostki dekoracyjne można obecnie kupić o różnych wzorach i kolorach, więc na pewno nie będzie problemów z dopasowaniem tego produktu do konkretnego otoczenia. Wśród popularnych barw można wymienić odcienie szarości, czerwieni, brązu i beżu.

Wybierając kostki dekoracyjne trzeba pamiętać również o ich zastosowaniu, bo od tego zależy na przykład grubość płytek, na jakie się zdecydujemy. Tam, gdzie będzie się odbywał wyłącznie pieszy ruch, wystarczą kostki o grubości do 6 cm. Jeśli natomiast mowa o podjazdach, wtedy warto kupić grubsze kostki, najlepiej takie, które mają od 6 do 8 cm grubości.

Kostki dekoracyjne – dlaczego warto?

Kostki dekoracyjne warto wybrać nie tylko dla walorów estetycznych, chociaż te bez wątpienia dominują. Obecnie kostki mają tak ciekawe i oryginalne wzory, że tylko uatrakcyjniają dom i jego otoczenie. Takie kostki są też rozwiązaniem praktycznym. Świetnie nadają się do tworzenia twardego podłoża wokół domu. Wybranie dobrej jakości kostek dekoracyjnych pozwala na cieszenie się atrakcyjnym otoczeniem przez długie lata. Kostki są odporne na mróz, na wysokie temperatury, na wodę, nic więc dziwnego, że często to właśnie na nie się decydujemy.

Właśnie z tych względów takie kostki brukowe stanowią idealne rozwiązanie, gdy zastanawiamy się nad wykonaniem podjazdu dla samochodu. Wybierając do tego kostki z najlepszej jakości materiałów, które bez problemów utrzymają duże ciężary, możemy być spokojni o codzienną eksploatację podjazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *